Tvořte (nejen) pro radost

Rubrika: Volnočasové aktivity

Hledáte zajímavou příručku, díky níž se naučíte třeba háčkovat nebo plést? Sháníte inspiraci pro svoji tvorbu? Máme pro vás skvělé tipy a k tomu i soutěž…

Vcelku pravidelně vám přinášíme informace o novinkách z ediční řady Pro šikovné ruce nakladatelství Metafora. A dnešní výběr nebude výjimkou.

Nikdo učený z nebe nespadl. Nějakou tu radu potřebuje začátečník i pokročilý.V téhle knize najdete více než 300 rad, pracovních postupů a nápadů k háčkování…

hackovani_titulka2Rádi byste měli své háčkované výtvory dovedené k dokonalosti? Přáli byste si, aby byly nápadité, zajímavé a působily profesionálně? Pak je kniha Háčkování: Jak na to pro vás ta pravá. Zdokonalíte se v různých technikách a nabídneme i spoustu dobrých rad, které vám pomohou předejít potížím. Jednotlivé techniky jsou razeny za sebou tak, jak je budete potřebovat, pustíte-li se do práce na jednotlivých výtvorech.

Nezapomeneme vůbec na nic a dozvíte se vše od začátku až do nejlepšího završení háčkovaného díla. Fotografie vás při práci povedou krok za krokem stejně jako nákresy, vzory a podrobné instrukce. Ať se budete nacházet v kterékoliv etapě svého díla, s námi se nikdy neztratíte a veškeré problémy hravě vyřešíte.

Zjistíte, jak si vybrat nejlepší přízi a přesně odhadnout potřebné množství, naučíte se hackovani_jak_na_to_ukazka1přizpůsobovat vzory, uháčkovat si modely na míru, ale také třeba upravovat a vylepšovat ty, které už máte v šatníku. Všechny háčkovací techniky jsou zde předvedeny od základního sloupku a řetízku až po nejsložitější vzory, které se ve vašich dílech mohou podle našich rad mísit a vytvářet ty nejkrásnější variace.

Odnesete si zkrátka spoustu inspirace, která dodá vašim modelům nenapodobitelný půvab, zvlášť když se rozhodnete je navíc vyzdobit třeba korálky.


Rozkvetlá louka z háčkovací příze? Proč ne? Nabízíme 100 nádherných vzorů květin a lístků pro háčkování tenkou přízí…

hackovane_krajkove_lucni_kviti_titulka2Rádi byste měli celý rok doma kouzelnou zahrádku? Uháčkujte si ji.
V knize Háčkované krajkové luční kvítí nabízíme vám nepřeberné množství vzorů, takže vám pod rukama vyrostou lístky, kytičky a všelijaké rostlinky všech ročních období. Najdete tady všechno možné – od krajkových květů po něžné kapradiny, ve všech odstínech a barvách, v nejrůznějších stylech i provedeních.

Drobné motivy máte uháčkované jedna dvě a můžete je použít samostatně, nebo jako ozdobnou součást větších projektů. Představují také výborné využití zbytků různobarevných přízí, které vám pod rukama doslova rozkvetou.

Ať už s háčkováním z příze začínáte, nebo jste v tomto oboru už dlouholetými nadšenci a Háčkovane_krajkove_lucni_ kviti_ukazka1mistry, své si tu určitě najdete. Pro každý výrobek jsou zde připravené jasné instrukce a podrobně rozepsané vzory. Nechybí samozřejmě ani základy háčkování pro ty, kteří se do takové práce pouštějí poprvé.

Květinky vypěstované z příze mohou udělat radost přátelům, ozdobit zabalené dárky či pohlednice, zkrášlit váš byt pověšené na zdi nebo se stát originální ozdobou vašeho oblečení.


Nepřeberné množství rozkvetlých dílků, ze kterých poskládáte úžasné věci a 75 vzorů na háčkované přehozy, přikrývky a módní doplňky…

hackujeme_kvetinove_ctverce_titulka2Překrásná kolekce ozdobných čtverců, trojúhelníků, koleček a jiných tvarů tvoří celou rozkvetlou zahrádku v knize Háčkujeme květinové čtverce a jiné tvary. Můžete z nich vytvořit třeba klasické měkoučké přikrývky ozdobené barevnými trojrozměrnými kytičkami. To je přece pro správné milovníky háčkování to pravé!

Není nic lehčího, než si podle pečlivě vypracovaných návodů uháčkovat spoustu tvarů s květinovými motivy a pak z nich poskládat, co se vám bude líbit. Něco na sebe nebo pro zkrášlení vašeho bytu. A nemusíte u toho ani sedět doma – malé dílky jsou tak skladné, že se vám snadno vejdou do tašky, abyste se mohli zabavit třeba na cestách.

hackujeme_kvetinove_ctverce_ukazka1Na stránkách téhle knihy najdete názorná vyobrazení, podle nichž můžete snadno postupovat, stejně jako množství nejrůznějších vzorů a návrhů barevných kombinací.

Vyberete si rovněž nejvhodnější techniku podle stupně své zručnosti a zkušenosti a získáte celou řadu nápadů, jak květinové bloky sestavit a co z nich vyrobit, ať už pro radost sobě, nebo jako dárky pro svoje blízké.


Co je to za nápad si bižuterii nakupovat, když si můžete vyrobit svou vlastní? Buďte originál!

designove_sperky_titulka2Každý, kdo propadl kouzlu navlékaných šperků, ví, jaké potěšení skýtá návštěva obchodu s korálky. Jenže pak přinesete své poklady domů a vynoří se množství otázek: Co dál?

* Dokážu poskládat korálky do té nejkrásnější kombinace?
* Bude mi nový šperk pěkně sedět?
* Hodí se dřevěné korálky ke krystalovým?
* Snesou se malachitové korálky s kovem?
* Je lepší kombinace lesklého s lesklým, nebo naopak s matným?
* Mám dávat korálky těsně k sobě, nebo je oddělovat mezičlánky?
* Musí můj model být symetrický?
* Měly by se v něm prvky střídat pravidelně?
* Bude lepší vyrobit něco luxusního, či spíš bohémského?
* Konzervativní, nebo raději hravý styl?
* Nápadná spona, nebo malá jemná?

Na všechny tyto otázky – a na mnoho a mnoho dalších – vám kniha Designové šperky z korálků a drátku dokáže odpovědět. Designove_sperky_ukazka1Najdete v ní všechno, co musí správný šperkař umět a znát, aby jeho dílo sloužilo pro potěchu oka a pro radost nositelům. A nakonec vás čeká zkouška: na dvaceti půvabných modelech si vše, čemu jste se naučili, můžete vyzkoušet v praxi.

Místo dobrých známek si však z téhle školy odnesete něco jiného: překrásné originální šperky.


Pleťte, tvořte a hrajte!

hackujeme_kvetinove_ctverce_ukazka2Patříte mezi ty, které každu volnou chvilku tráví vlastní tvorbou? Stále vymýšlíte nové náměty a uvítali bvste nějakou inspiraci? Chcete třeba dětem uplést slušivé rukavice na zimu nebo nadělit pod stromeček originální dárek? Pak zkuste naše tipy.

Ve spolupráci s nakladatelstvím Metafora jsme pro vás připravili soutěž, ve které můžete vyhrát všechny čtyři výše uvedené knihy. Stačí jen správně zodpovědět soutěžní otázku a mít štěstí při tipování.
Soutěž s knihami pro šikovné ruce běží od 4. do 17. listopadu 2013.

Náš tip pro ty, kteří tuto soutěž ještě moc neznají: Netipujte na začátku soutěže příliš vysoko. Každý den nad ránem probíhá kontrola soutěžních tipů. Všichni soutěžící, jejichž tip byl již překonán, budou o tomto faktu informováni emailem. Jednou denně můžete své tipy upravovat a zvýšit tak šanci na výhru.

Napsal/a: Iveta Pešková

Toto taky stojí za přečtení!

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (7 vyjádření)

 • Anonymní

  Super knížky pro háčkování a jinou tvorbu.

 • pvosa

  Mě nejvíce zaujala kniha Designové šperky z korálků a drátku, jelikož si hraju s korálkama …tak jdu soutěžit 🙂

 • janca.mas
  janca.mas

  Skvělé knížky, hlavně ta první, už jsem nedočkavě chtěla soutěžit,no nic až tedy zítra 🙂

 • Jindriska8
  Jindriska8

  Pěkné knížky,já bych brala háčkování!

 • Ježeček

  Tak mě oslovila kniha se šperky 🙂 To bych si chtěla vyzkoušet. Všechny ty korálky, kamínky, mušličky, sklíčka… *

 • mura

  Knihy jsou pěkné.ale nejvíce mě zaujala kniha -Háčkované krajkové luční kvítí.

 • Pěkné knížky, háčkování bych možná ještě zvládla 🙂

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist