Trampolínou a pohybem proti obezitě

Rubrika: Dětské hry, Volnočasové aktivity

Obezita u dětí je čím dál větším problémem. Přitom existuje snadné řešení, pohyb na trampolíně a dětském hřišti.

Nejenom lékaři, ale také dietologové nebo výživoví poradci vysílají do světa mnoho alarmujících zpráv. Ty se týkají především našich dětí, jelikož velkým problémem posledních let je nejenom jejich nadváha, ale i výrazná obezita. Vše je dáno životním stylem, kdy dítě je vedeno k tomu, že možnosti nejlepší zábavy nabídne počítač nebo televize. Přitom základem by měl být pohyb. A pokud vám osud vašeho dítěte není lhostejný, je skvělou možností trampolína. A na ní si váš potomek nejenom užije dokonalou zábavu, ale hlavně bude v neustálém pohybu, což je právě vaším cílem.

Menší, nebo naopak rozsáhlá provedení

A pokud o této možnosti uvažujete, je to krok správným směrem. Jistě uvítáte výběr z několika typů. Trampolína a její druhy jsou samozřejmě různé, a tak můžete zvolit jednoduchý kulatý model, který umožní snadnou manipulaci a použití kdekoliv. Stejně tak jsou ale k dispozici trampolíny velkého průměru, které vynikají i bezpečnostními sítěmi a samozřejmě možností, že může i vaše dítě skákat do opravdu vysoké výšky. A přitom jak díky zmíněným prvkům, tak díky celkově kvalitnímu provedení nemusíte mít žádnou obavu, že by se mu něco stalo. A zatímco se bude dokonale bavit, vy ho můžete sledovat s vědomím, že jste něco udělali s jeho zdravím a rizikem případné nadváhy.

trampolina

Trampolíny nejsou jediná možnost

V podstatě nezáleží na tom, jak starého máte potomka, jelikož pohyb venku, na čerstvém vzduchu, je vždy nejlepší cestou k zdravějšímu životnímu stylu. Pro ty nejmenší děti můžete zakoupit třeba pískoviště, které je taktéž možností, jak přestanou trávit čas doma, a budou se hýbat venku. Totéž zajistí třeba dětský domeček, který je díky své propracovanosti doslova modelem skutečného domu. A právě propracovanost do posledního detailu vede k tomu, že může dítě popustit uzdu své fantazii.

Napsal/a: Skluzavky.cz

Toto taky stojí za přečtení!

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (3 vyjádření)

  • mura

    my trampolínu máme-velkou a někdy když je pěkně ,tak se tam kolem ní nahromadí tolik dětí,že někdy ani nevíme čí jsou.

  • Ježeček

    My dostali trampošku malou pro děti od tchýně. Máme ji dva roky a už celkem dodělává, ale snad ještě vydrží. Občas si zaskáču i já a vypadá to, jako pohodička, ale člověk se zadýchá, byť je vypružován 😀 *

  • Trampolínu bych pro děti chtěla taky, ale malá nemá cenu a na velkou není místo.

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist