Špotáková věrná Corny poháru

Rubrika: Volnočasové aktivity

Aktuální olympijská vítězka v hodu oštěpem Bára Špotáková bude i v dalším roce – 2012 – patronkou Corny středoškolského atletického poháru, který vstupuje již do 31.ročníku. Klání středoškolských studentů se letos zúčastnilo 15 000 mladých sportovců…

Popularita nejlepší české oštěpařky pomáhá k atletice přitáhnout děti i mládež. Světová rekordmanka získala patronát nad Corny pohárem již před šesti lety. V té době převzala pomyslnou štafetu od současného šéftrenéra české reprezentace a někdejšího desetibojaře Tomáše Dvořáka. Špotáková se patronátu ujala s vervou a každoročně podporuje středoškoláky i osobní účastí na finále Corny poháru. „Myslím si, že jsou podobné soutěže pro mladé lidi velmi důležité. Studenti si poměří síly a uvědomí si, jaké mají možnosti a limity. Patronkou Corny poháru jsem již šestý rok a jsem ráda, že se ho účastní tisíce teenagerů napříč republikou. Doufám, že někteří z nich také u atletiky zůstanou. Důkazem úspěchu Corny poháru je fakt, že s některými účastníky této soutěže jsem se posléze setkala v reprezentaci, “ říká Bára Špotáková.

Letošní finále v Břeclavi proběhlo v polovině října. Své síly poměřilo nejlepších 16 týmu středních škol z okresních a krajských kol, aby se utkaly o celorepublikový pohár. V tomto roce se z vítězství radovali chlapci z Církevního gymnázia Německého řádu v Olomouci a dívky z Gymnázia Šumperk. Obě družstva svá vítězství obhájila z předchozího roku.

 

Corny středoškolský pohár pomáhá přivádět nové naděje ke „královně sportu“, ale zároveň podchycuje mladé lidi, teenagery v obtížném věku, kdy mají jiné, mnohdy mimosportovní zájmy. „Společnost HERO si uvědomuje, jak moc je pro mládež sport důležitý. Proto Corny podporuje již dvanáctý ročník Středoškolského atletického poháru a my jsme moc rádi, že je patronkou této sportovní akce mezi středoškoláky právě Bára Špotáková – letos již pošesté. Její úspěchy jsou inspirací pro mladé lidi, kteří tak získávají kladný vztah ke sportu. Těší nás, že jsme s Corny, které jsou tolik oblíbené u mladých sportovců, během dvanácti ročníků mohli být u mnoha sportovních úspěchů,“ připomněla Lenka Kočišíková, brand manažerka společnosti HERO, výrobce cereálních tyčinek Corny.


O Corny Středoškolském atletickém poháru

Soutěž je určena pro studenty 1. až 4. ročníku středních škol (také pro kvinty až oktávy víceletých gymnázií). Okresní a krajská kola probíhala v září, finále bylo na programu 12. října v Břeclavi. Za školu může v kvalifikačních kolech soutěžit až dvanáct atletů, pro finále jsou pak týmy desetičlenné. Hodnotí se podle bodovacích tabulek dva nejlepší výkony v sedmi jednotlivých disciplínách. Dívky běhají 60, 200 a 800 m a hází tříkilovou koulí, chlapci mají na programu 100, 400 a 1500 m a kouli 5 kg. Pro obě kategorie pak platí výška, dálka a štafeta 100-200-300-400 m.

Z okresního kola postupují vítězové do krajského. Totéž platí analogicky pro „pokračování“ do finále, v něm navíc startují dvě družstva s nejvyšším bodovým ziskem z 2., popř. 3. místa.

Více informací naleznete na www.ssap.cz a www.corny.cz.

Napsal/a: Tisková zpráva

Toto taky stojí za přečtení!

Zpříjemněte dětem koupání. Tady je 5 tipů!

Přístup k vodě se u dětí liší podobně jako náhled společnosti na koprovou omáčku. Zatímco jedny nemůžete dostat z vany, druhé

Čtu dál →

Jak vybrat přebalovací tašku na kočárek

Čekáte miminko a hledáte tašku na kočárek? Co všechno byste měli v takovém případě zvážit a proč maminkám nestačí

Čtu dál →

10 pravidel, jak oblékat děti v zimě

Venku přituhuje, nejen na horách napadla sněhová pokrývka. Zatímco my poznáme, kdy je nám zima nebo naopak příliš teplo

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist