Pro dítě vybírejte pouze bezpečné plavecké pomůcky

Rubrika: Pro bezpečí vašich dětí, Volnočasové aktivity

S nadcházející letní sezónou je nutné vybrat nejen krásnou dovolenou u vody, ale také kvalitní plavecké pomůcky pro vaše děti. Vybírejte je tak, aby vaše dítě neomezovaly v pohybu, ale naopak jej správně nadnášely a podporovali ve výuce plavání. Nezapomeňte, že i přes použití plaveckých pomůcek, byste měli mít dítě dovádějící ve vodě vždy na očích.

O nevhodnosti použití nafukovacích kruhů jako bezpečnostní pomůcky k plavání pro děti toho bylo napsáno mnoho, i přes to však zůstává jednou z nejoblíbenějších plaveckých pomůcek. Kruh nadlehčuje dítě na nesprávném místě, takže v něm ve vodě zpravidla pasivně stojí, místo toho, aby plavalo na břiše. Kruhem může dítě propadnout, případně se může dítěti sesunout na nohy, takže dítě má hlavičku pod vodou a nedokáže se samo obrátit. Je tady i riziko nechtěného vypuštění kruhu. Mnohem vhodnějším materiálem pro výrobu dětských plaveckých pomůcek je pěnová hmota, protože je lehká, pevná, zdravotně nezávadná, bez rizika nechtěného vyfouknutí a skvěle nadnáší. Nevýhodou nafukovacího kruhu je také to, že ho nelze přizpůsobit hmotnosti dítěte.

Pro výuku plavání a nejen pro ni je mnohem vhodnější pomůckou plavecký pás, známý také jako „ježek“ s bodlinkami“ z pěnové hmoty, které můžete na pás přidávat podle toho, jak dítě roste a mění se jeho hmotnost. Pomocí spony na popruhu lze upravit jeho délku a připnout jej dítěti v oblasti pánve, takže pás nadlehčuje dítě na správném místě pro plavání na břiše nebo na zádech. Pásek se dítěti nasazuje na suchu – okolo boků, ideálně ve stoje s rukama nahoře. Je nutné dostatečně jej utáhnout, ve vodě trochu povolí. Bodlinky v půlkruhu by měly být namířené hroty směrem z vody, takže pro plavání na břiše pásek zapínáme na břiše a bodlinky vykukují z vody na zádech a pro plavání na zádech je to naopak. Plavecký pás doporučujeme doplnit ještě nadlehčovacími rukávky, plaveckou deskou nebo tzv. nudlí.

Nadlehčovací rukávky jsou dvojího typu. Nafukovací a pěnové. Při výběru určitě dejte přednost těm pěnovým. Na ruce se upevňují pomocí suchého zipu, který je jejich součástí. Výhodou je, že tyto rukávky není třeba nafukovat, nehrozí nechtěné propíchnutí a při plavání dítě neomezují v pohybu.

Plovací deska se používá spíše při výuce plavání v plaveckých kurzech. Dětem pomůže naučit se dýchat do vody nebo pohyby nohou při výuce stylu prsa a kraul. Lze ji ale také využít k rekreačním účelům a děti si s ní užijí spoustu legrace.

Plovoucí nudle z lehké barevné pěny jsou velmi oblíbeným bazénovým doplňkem pro děti i dospělé. Je možné je využít k řadě vodních aktivit od výuky plavání až po různé zábavné hry pro děti. Pomocí spojovacích prvků je možné spojovat je i do větších celků.

Ať už se rozhodnete pro koupi jakýchkoliv plaveckých pomůcek, dejte pozor na to, aby byly kvalitní. Z tohoto důvodu se nedoporučuje nákup plaveckých pomůcek na tržnici, i přes velmi lákavou nižší cenu. Vsaďte na ověřené prodejce. Například plavecké pomůcky od společnosti Marimex jsou garancí kvality. Na e-shopu společnosti najdete nejen široký výběr kvalitních plaveckých pomůcek, ale také hračky do vody a nadzemní bazény.

Napsal/a: PR článek

Toto taky stojí za přečtení!

Hravé kostky: Objevte říši kouzel i pestré barvy globálního světa

Na začátku byla… kostka. Ale nebyla obyčejná. Za vším stojí Dán Öle Kirk Christiansen. V roce 1932 zakládá firmu Lego,

Čtu dál →

Ta nejmenší miminka cítí lásku skrze dotek

Něžný dotek je nesmírně důležitý pro vytváření vzájemného vztahu rodiče s miminkem. Novorozenci ještě nemají plně vyvinutý zrak a o

Čtu dál →

Jak vybrat postel do dětského pokoje?

Výběr postele je jedním z nejdůležitějších rozhodnutí při zařizování dětského pokoje. Pokud má dítě ničím nerušený a kvalitní spánek,

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist