Pojďte si hrát s vlnkami

Rubrika: Tvoření s dětmi, Volnočasové aktivity

Pokud je možnost vybrat si knihu na tvoření a napsat o ní článeček, seznámit vás s postřehy a přiblížit vám ji, ráda se do toho vždy pustím. Knihy znám pouze podle názvu a podle vrchní obálky, a tak vždy s nedočkavostí očekávám, jaká přijde a co na mě dýchne ve chvíli, kdy ji otvírám…

Stejně tak jsem si vybrala knihu s názvem Hrátky s vlnitým kartonem, který mám na tvoření ve školce velmi ráda, a byla jsem zvědavá na jeho možné další využití. Osobně s ním mám zkušenost spíše s kombinováním s ostatními druhy papíru (jako doprovodný materiál), ale tady je to vše tvořeno pouze z vroubkovaného papíru a byla jsem zvědavá na výsledky. Kniha vyšla u nakladatelství Metafora, od kterého tu na stránkách již pár článečků o knihách vyšlo. Z francouzského originálu od Patricie LOY-RAPPENEAU ji do českého jazyka přeložila Ivana Sůsová.

Po otevření knihy na vás nakoukne nafocených všech třicet zvířátek, které si budete moci vyrobit. Následuje obsah, který je pojmut trochu jinak než klasické vypisování zvířátek, ale jejich společnou fotografii doplněnou o číslo stránky, kde je najdete. V úvodu knihy budete seznámeni s materiálem, který ke tvoření budete potřebovat, než se pustíte do tvoření. Následují základy, kde je jednoduše popsáno, jak přenášet tvary, jak lepit, jak skládat girlandy, jak vytvořit pyramidy a co se skrývá pod pojmem dokončení v samotných návodech. Nechybí ani fotografie pro lepší představu, znázorňující, jak postupovat. A pak už se můžeme pustit do samotného tvoření.

U jednotlivých zvířátek najdete vypsaný materiál, pracovní postup doplněný o fotografie.  Vše je díky tomu srozumitelné a jistě nebudete mít s tvořením žádné problémy. Na konci knihy najdete nákresy jednotlivých částí zvířátek, na kterých je i znázorněné, kterým směrem by mělo být vroubkování papíru. To hodnotím jako velmi dobré, protože kdyby se to nedodrželo, špatně by se s papírem pracovalo.

hratky_s_vlnitym_papirem2hratky_s_vlnitym_papirem3

Díky tomu, že tvořících knih mám doma dá se říci pěknou řádku, osobně bych uvítala, kdyby nákresy šablon byly v knize už hotové z tvrdšího papíru a já si to mohla jen obkreslit. Ale to je jen takové ulevení, rozhodně ne výtka směrem ke knize, tohle je tak řešené všude.

Nerada, ale musím přiznat, že některá zvířátka na mě působí zvláštním dojmem. Například  lev nebo dinosaurus.  Nevím dost dobře, jak to vměstnat do písmenek. Třeba u toho lva, mi ta hříva přijde taková divná – jednak mě už zaráží modrá barva, a i to že je vytvořena z girlandy. Podle mě,  kdyby byla vystřižená z jednoho kusu klasicky tak lev, připomíná lva. Ale to už asi člověk má ty představy takové obroušené, dětská fantazie je někde jinde…

hratky_s_vlnitym_papirem4

Díky knize si za málo peněz můžete užít hodně radosti, barevný karton stojí málo peněz a tužku, pravítko, nůžky doma jistě najdete a můžete se pustit do zábavného tvoření zvířátek stejně jako já.

!!!!! Jenže hned po nachystání věcí jsem zjistila velký problém – vše doma mám, i ten vlnitý papír, ale špatný a proto jsem tvořit nemohla. Přikládám fotečku. Díky názvu mi v hlavě naskočily vlnky a šla automaticky pro papír, a nedošlo mi, že vlnitý ano, ale musí být čáry rovné, ne vlnité tak, jak mám já, protože s tímhle papírem se tvoří špatně……proto radím navštívit papírnictví a pořídit správné papíry než se do něčeho pustíte.

hratky_s_vlnitym_papirem5hratky_s_vlnitym_papirem6


hratky_s_vlnitym_kartonem_titulkaHrátky s vlnitým kartonem

Vydalo nakladatelství Metafora

Autorka: Loy-Rappeneau Patricia
Počet stran: 56
Formát: 220 × 240 mm
Vazba: Paperback

Více o knížce najdete tady.


metaforaMetafora se narodila v roce jedna
Tedy – přesněji řečeno – nakladatelství Metafora bylo založeno v roce 2001, ale nějakou tu metaforu si snad dovolit můžeme…
Téhož roku jsme také začali Sexem ve městě. I když ani tohle prosím neberte doslova. To jenom vyšla naše první kniha – literární předloha populárního stejnojmenného televizního seriálu.
Jsme světoví
Což znamená, že se zaměřujeme zejména na literaturu překladovou a že naši autoři pocházejí ze všech koutů světa.
Pro šikovné ruce máme  celou spoustu knížek nejen o klasických ručních pracích, jako je háčkování či pletení, ale také o korálkování a výrobě nejrůznějších půvabných drobností.
Série Od A do Z, oblíbená a stále rostoucí, zahrnuje už teď množství zajímavých témat, jako jsou krystaly, jóga, tarot, mytologie, masáže, homeopatie, sny a mnoho dalších.

Napsal/a: Bamiska

Toto taky stojí za přečtení!

Hravé kostky: Objevte říši kouzel i pestré barvy globálního světa

Na začátku byla… kostka. Ale nebyla obyčejná. Za vším stojí Dán Öle Kirk Christiansen. V roce 1932 zakládá firmu Lego,

Čtu dál →

Ta nejmenší miminka cítí lásku skrze dotek

Něžný dotek je nesmírně důležitý pro vytváření vzájemného vztahu rodiče s miminkem. Novorozenci ještě nemají plně vyvinutý zrak a o

Čtu dál →

Jak vybrat postel do dětského pokoje?

Výběr postele je jedním z nejdůležitějších rozhodnutí při zařizování dětského pokoje. Pokud má dítě ničím nerušený a kvalitní spánek,

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (3 vyjádření)

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist