Může si dítě na internetu odřít koleno?

Rubrika: Volnočasové aktivity

Mnozí strašáci správně straší, že internet může být pro děti hrozbou. Ano může, ale stejnou hrozbou může být pro dítě cesta do školy či ze školy, pokud nebude vědět, jak se při ní má chovat, a jinak tomu není ani při pobytu na hřišti. I tam si dítě může nejen rozbít koleno, ale také se vážně poranit. Jak najít na internetu dětské hřiště plné kamarádů?

Internet se stal novým místem pro získávání zkušeností, znalostí, poznávání nových přátel pro nás, dospělé, i pro děti. Malé dítě je třeba naučit bezpečnému chování v každém prostředí, ve kterém se pohybuje. Stejně jako musíme ty nejmenší děti venku doprovázet, musíme jim pomoci zorientovat se ve světě internetu. Můžeme dětem internet zakazovat, tím sice usnadníme práci sami sobě, ale sebereme jim další možnost rozvíjet se. Nehledě na to, že většina kamarádů na internet smí a mnohé se tam dozví, naučí, což je velmi pozitivně ovlivňuje.
Pokud necháme malé dítě na internetu samotné, je velká pravděpodobnost, že se ocitne někde, kde nechceme, aby bylo. Pokud ale dítěti ukážeme, kde a jak může smysluplně trávit čas, přijme to, vzhledem k neustále vzrůstající oblibě počítačů, s nadšením.

Kostíkov - ÁjaKostíkov - knihovna

Dětská hřiště na internetu

Najít na internetu to pravé právě pro Vaše dítě není vůbec jednoduché. Pokud nemáte veliké zkušenosti s vyhledáváním informací, často strávíte hodiny a hodiny usilovným hledáním vhodné hry či jiné aktivity a mnohdy bez úspěchu. Na co se tedy můžeme spolehnout?
Výrobci dětských produktů našli řešení. Jogurty s tolik potřebným vápníkem, různé ovocné nápoje bez konzervačních látek s dostatkem vitaminu nebo například „zdravé“ bonbóny, to jsou produkty, které se chtějí zalíbit nejen Vašim dětem, ale i Vám, rodičům. Někteří výrobci už vědí, že televizní reklama není jediná cesta, jak se dítěti představit. Uvědomují si, že reklamní sdělení v televizi jsou jednorázová a kromě toho, že dítě přesvědčují, nic moc jiného nepřinášejí. Zaměřili se tedy na internet. Chtějí dětem i rodičům ukázat, že jim na správném vývoji dětí opravdu záleží. Vytvořili proto vlastní internetové stránky, kde chtějí nejen představit nabízený produkt, ale kde chtějí dát dětem i rodičům mnohem víc. Takové internetové stránky se často podobají dětským hřištím. Někdy dokonce nabízejí dětský svět plný nových kamarádů, kteří Vašim dětem ukazují pozitivní hodnoty, učí se s nimi, pomáhají jim ve složitých situacích, nikdy nenechají Vaše děti nudit se, když zrovna venku prší, nejlepší kamarád je nemocný a Vy vaříte večeři.

Kostíkov

Jistota jistoty

Aby se výrobcům dětských produktů doopravdy podařilo citlivě vybrat správné aktivity pro děti, velmi často při vývoji počítačových her spolupracují s pedagogickými a psychologickými odborníky. Ti jim radí, co je v daném věku pro děti přínosné, co pomocí dané aktivity mohou rozvíjet, jakým způsobem postavit hru tak, aby děti bavila a zároveň učila. Další skupina odborníků pak doporučuje, jak sdělit rodičům, že takové webové stránky jsou doopravdy bezpečné a mají pro jejich děti obrovský přínos. A tak tomu skutečně je.
Jedním z důkazů jsou například stránky, které společnost Danone vytvořila pro značku Kostíci. Na www.kostici.cz děti najdou město plné kamarádů Kostíků, ti mají pro ně připraveny nejrůznější hry a soutěže rozvíjející paměť, bystrost, kreativitu, fantazii… Vzhled Kostíků je pro děti atraktivní, jejich řeč odpovídá dětskému vnímání, jejich charakter dětem odhaluje pozitivní hodnoty, jejich město žije a neustále se mění. Své místo si zde najdete i Vy, a to v „Knihovně pro dospěláky“, kde se dozvíte vše, co je třeba vědět o jogurtech a ještě více. Kostíci chtějí nejen, aby si je děti kupovaly, ale také je chtějí učit, bavit a vyrůstat s nimi. Vzhledem ke svému postavení na trhu si totiž nemůžou dovolit cokoliv zanedbat, a to je právě ta jistota pro Vás a Vaše děti.

Kostíci

Napsal/a: Komerční sdělení

Toto taky stojí za přečtení!

Tipy na dárky pro děti podle věku – zabaví se a rozvinou dovednosti

Lámete si hlavu s tím, co potěší nastávající, novopečené či už ostřílené rodiče, respektive jejich děti? Přečtěte si naše

Čtu dál →

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (23 vyjádření)

  • Anonymní

    MĚ CHUTNAJÍ

  • jako reklama dobrý, ale rozhodně stránky svýmu klukovi neukážu. Kostíky chce vždycky koupit jen kvůli tomu, co je pod víčkem a jogurt nejí….

  • Anonymní

    Dobrý den vespolek. Myslím, že není tak zle. Článek je přece o internetových stránkách a ne o jogurtu. Navíc k takovému článku se děti nikdy nedostanou. Je to informace pro rodiče, že pokud chtějí bezpečnou stránku, tak můžou, ale nemusí dětem pustit Kostíky. Myslím, že je to zajímavý článek.
    Libor

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist