Kouzelná školička

Rubrika: Knihy pro děti a mládež, Volnočasové aktivity

Prázdniny se už pomalu blíží ke konci a za chvilku nastane doba, kdy některé děti usednou poprvé do školních lavic. Jak ale připravit předškoláka, nebo zafixovat určité zkušenosti malého školáčka? Víte, že i doma můžete dětem příjemným způsobem pomoci se připravit …?

První týden o prázdninách se mi do rukou dostaly dva hezké pracovní sešity od nakladatelství FRAGMENT. Jsou určené pro budoucí školáčky a malé předškoláky:

1)      Kouzelná školička – doplň, najdi rozdíl, přiřaď

2)      Kouzelná školička – spojovačky, uvolňovačky, bludiště

I když ve školce už v tuto dobu bylo předškoláků opravdu poskrovnu, zasedli jsme a vyzkoušeli je společně. Sešitky jsem vám nafotila doma, než jsme se do nich pustili, protože fotit děti při práci a umísťovat je na internet nepovažuji za správné, pokud se nejedná pouze o to mé.

Pracovní sešity jsou nastavené tak, aby zábavnou formou připravily dítko na vstup do školy. Toto je velmi důležitý okamžik v období každého dítěte. Pomocí rozmanitých úkolů soustředěných do obou sešitů, mu pomůžete „odstartovat“ ve škole jednodušeji. Stejně tak věřím, že uplatnění najdou i u malých školáčků, kteří si zábavnou formou budou zafixovávat získané zkušenosti a dovednosti.

Seznamte se prosím s dvěma kamarády, z kouzelnické školy, kteří vám budou dělat společníky při plnění úkolů. Jmenují se MELICHAR a MALVÍNA.

2

Čeká vás směsice zábavných úkolů, díky kterým si procvičíte motoriku ruky, budete se muset naučit soustředit na určitou činnost a zapnete i mozkové závity. 🙂 Na každé stránce vám jeden z kamarádů zadá nějaký úkol, který čeká na vaše splnění. (najdi v obrázku 8 věcí, které se tam nehodí, vymaluj klobouky a pláště podle příslušných vzorců, dokresli na jednotlivé police předměty podle vzoru, dokážeš říct, kde zvířátka žijí, vybarvi geometrické tvary podle vzoru, najdi 7 rozdílů, obtáhni pavoučí síť, najdi cestu z bludiště, spoj tečky následuj šnečí stopy, najdi dvojici stejných písmen …)

Dětem se líbila krásná barevnost obrázků veselé jasné barvy a to že se kamarádi pořád usmívají. Neměly ani problém se zapamatováním si jejich jmen. Plnění úkolů jim nedělalo problém.

34

56

Trochu nešikovné řešení mi u sešitků přijde v umístění kroužkové vazby. Vidíte na fotografii.

78

 Na první pohled se mi velmi zamlouvala (díky ní i vznikl originální tvar sešitků), do chvíle než jsme začali pracovat. Tím, že jsou úkoly z obou stran papíru tak se muselo stále „jezdit“ se sešitem a rovnat ho. Osobně mám kroužkovou vazbu velmi ráda. Sešity se nezavírají a zůstávají otevřené na místě tam, kam jste nalistovali. Raději bych ji ale viděla na klasické „hřbetové straně“.  Musím, ale připsat, že děti s tím problém neměly!! A s nadnesením můžeme říci, že i díky tomu si tu svou motoriku procvičovaly.

Na trhu je celá řada sešitů na procvičování a zábavné plnění úkolů. Tyhle řadím k těm zdařilým, kde je snaha o kompletní rozvoj dítěte (jemná motorika, slovní zásoba, vnímání, matematické představy, myšlení atd.). Dětem i mně se líbily a některé úkoly využiji i kolem období čarodějnic:-). Jejich koupí určitě nic nezkazíte a vaše děti potěšíte.


v_kouzelna_skolicka_spojovacky_uvolnovacky_bludisteKouzelná školička – spojovačky, uvolňovačky, bludiště

Počet stran: 48
Formát: 210×265
Vazba: brožovaná

Koupit si titul můžete třeba zde.

 

 

v_kouzelna_skolicka_dopln_najdi_rozdil_priradKouzelná školička – doplň, najdi rozdíl, přiřaď

Počet stran: 48
Formát: 210×265
Vazba: brožovaná

Koupit si titul můžete třeba zde.

 

 


fragmentNakladatelství Fragment se zaměřuje zejména na knihy pro děti a mládežleporelaslovníkyučebniceturistické průvodce.

Mezi bestsellery patří ERAGONLetopisy Narnie,Maturita v kostce.

Napsal/a: Bamiska

Toto taky stojí za přečtení!

Tipy na dárky pro děti podle věku – zabaví se a rozvinou dovednosti

Lámete si hlavu s tím, co potěší nastávající, novopečené či už ostřílené rodiče, respektive jejich děti? Přečtěte si naše

Čtu dál →

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (2 vyjádření)

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist