Kam na výlet? Poraďte a vyhrajte!

Rubrika: Volnočasové aktivity, Z našich cest

Škole zazvonil zvonek a prázdniny jsou tady. A k nim samozřejmě patří i výlety. Jedete s dětmi na nějaké zajímavé místo? Nebo budete objevovat tajuplnou zříceninu a hledat poklady? Ať tak či tak, neváhejte, napište o vašem dobrodružství a vyhrajte nádherné a praktické knihy s dalšími cestovatelskými tipy!

Ve spolupráci se společností AlbatrosMedia jsme pro vás připravili velkou prázdninovou soutěž, jejímž hlavním cílem je upozornit ostatní čtenáře VD na zajímavá místa, která jste navštivili.

Psát a posílat své články můžete od dnešního dne až do 31. srpna 2014.

Jak soutěžit?

Svoje tipy na výlety s dětmi v ČR posílejte emailem na nuninka@vasedeti.cz do 31. 8. 2014. Prosíme, posílejte je v příloze, ne jako tělo emailu.

Článek by měl mít alespoň 250 slov, nezapomeňte k němu připojit minimálně 2 obrázky. Počet příspěvků zaslaných jedním soutěžícím není nijak omezen.

S finální podobou článku vám rádi pomůžeme, takže zahoďte obavy za hlavu a pište :-) Doporučujeme zaměřit se v jednom článku na jedno konkrétní místo a uvést, kde se nachází, jak se tam dopravit, proč jste je vybrali, pro jak velké děti je jeho návštěva vhodná. Zmínit můžete i vstupné, možnost občerstvení, zda je lze navštívit i s kočárkem…

Do soutěže lze poslat pouze příspěvky a fotografie, které jsou vaším vlastním dílem (máte k nim autorská práva) a které nebyly dosud nikde publikovány. Redakce serveru VašeDěti.cz si vyhrazuje právo zaslané příspěvky včetně fotografií dále využít (např. propagační účely). Soutěžící nesmí příspěvek přihlášený do soutěže nabídnout k publikaci na jiném webu, ani v tištěných médiích bez souhlasu provozovatele serveru VašeDěti.cz.

O co soutěžíme?

Výhry věnovalo do soutěže vydavatelství AlbatrosMedia. Všechny tituly byly vydány v edici Kam v České republice.

Kam za příšernými strašidly a jejich ohavnými rejdišti?

kam_za_strasidly_titulkaV knize na ni naleznete spoustu odpovědí, ale jestli se těšíte na roztomilá strašidýlka, která na vás budou jukat z malebných lesních zákoutí, netěšte se! Tato knížka vás zavede mezi děsivé obludy, které se vymkly z kloubů běžných českých strašidelných historek, a hluboko do temných stínů nejpříšernějších koutů naší domoviny, kde vám bude všelijak, jen ne dobře.

Pokud se bojíte, opovažte se si tuto knížku koupit!
Ve vlastním zájmu ji nikdy neotvírejte, opatrně ji odložte zpátky do police, okamžitě opusťte knihkupectví a doufejte, že si vás sama jednou někde nenajde…

Kam na výlety s kočárkem?

kam_cechy_titulkaV knize na ni naleznete spoustu odpovědí, a jestli jste si mysleli, že s narozením miminka končí výlety i cestování a všechny s tím spojené radosti, tak vás snadno přesvědčíme, že jste se mýlili. Teď teprve zažijete opravdové dobrodružství!

Kočárek totiž není žádnou překážkou, naopak – lehce a pohodlně s vámi dojede na krásná a zajímavá místa, poskytne vašemu miminku všechen potřebný komfort, stane se vaší základnou a pro miminko bude zároveň ložnicí, jídelnou, hernou i vyhlídkovým vozem. Na světě sice existují místa kočárkům nedostupná, my vám naopak doporučíme ty kouty Čech, kde se kočárek stává výhodou.
Pestrobarevná cestovatelská kniha s více než 300 barevnými fotografiemi, 90 veselými ilustracemi, hrami pro větší děti, přehlednou mapkou, pohádkovým vyprávěním a velkým množstvím ověřených informací vám bude spolehlivě sloužit po mnoho let, i když vaše děti kočárku již odrostou!

Kam za vlaky a vláčky?

kam_vlaky_titulkaTaké vás už někdy přitáhlo kouzlo parních vlaků, opuštěných nádražíček v lesích nebo expresů svištících po stříbrných nitkách do neznáma?

Zbrusu nové, aktualizované vydání navazující na úspěšný titul KAM v ČR: Za vlaky a vláčky vám opět přináší atraktivní menu výletů, na kterých budete poznávat historické tratě a železniční rarity, romantické lokálky, železniční muzea či zahradní železnice. Na své si přijdou nejen příznivci kolejové dopravy, ale i jejich doprovod či rodinní příslušníci – v knize naleznete spoustu tipů na návštěvu míst, které s vlaky či vláčky nijak nesouvisí. Publikaci doplňuji stovky ilustrací a fotografií, přehledná mapa, kontakty a informace o otevíracích dobách a výši vstupného, které vám pomohou naplánovat výlet přesně na míru.

Kam s dětmi na hrady a zámky?

kam_hrady_titulkaHrady obklopené zubatými hradbami, noblesní zámky i tajuplné zříceniny, to jsou jedny z nejoblíbenějších výletních cílů.

Víte však, kam můžete vyrazit za každého počasí, který zámek nabízí pohádkové či noční prohlídky, nebo na kterém hradě můžete s dětmi hledat poklady? Odpovědi na tyto otázky a mnoho dalších informací naleznete v této publikaci, jež potěší dospělé, batolata i otrlé teenagery.

Máme pro vás připraveno sedmdesát nejlepších tipů na české hrady a zámky, kde budou vaše děti v centru pozornosti a kde vždy naleznete něco, co je bude bavit.

Kam na kole s dětmi?

kam_na_kole_titulkaChcete podniknout rodinný výlet na kole, ale nejste si jistí, zda ho zvládnou i vaše ratolesti?

Máme pro vás řešení v podobě zbrusu nového průvodce, ve kterém naleznete 29 cyklovýletů mapující celé území České republiky.

Všechny trasy jsme tentokrát vybrali s ještě větším ohledem na jízdu s malými cyklisty, tedy na bezpečnost a nízkou fyzickou náročnost, ale zároveň na co největší atraktivitu navštívených míst – zkrátka tak, aby výlet děti bavil.

Přejeme Vám mnoho šťastných kilometrů a krásných zážitků…

Všechny knihy z edice Kam v České republice najdete tady.

Jak vybereme výherce?

V září vybere redakce portálu VašeDěti.cz výherce, kteří si mezi sebou rozdělí výše uvedené knihy (těšit se můžete samozřejmě i na balíčky titulů pro nejúspěšnější cestovatele). Vybírat se bude i s přihlédnutím k hvězdičkového hodnocení jednotlivých článků a komentářům pod nimi (podle uvážení redakce).

Soutěže se mohou zúčastnit i členové redakce – ti, kteří se do soutěže zapojí, pak samozřejmě nebudou zasahovat do celkového hodnocení.

Pravidla týkající se rozesílání výher, pravomocí pořadatele apod. najdete v článku Právní ujednání – podmínky užívání serveru VašeDěti.cz.

Těšíme se na vaše tipy!

kam1

Napsal/a: Iveta Pešková

Toto taky stojí za přečtení!

Tipy na dárky pro děti podle věku – zabaví se a rozvinou dovednosti

Lámete si hlavu s tím, co potěší nastávající, novopečené či už ostřílené rodiče, respektive jejich děti? Přečtěte si naše

Čtu dál →

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (31 vyjádření)

 • supice

  Nojo, já poslala dva typy, ale jen z naší vesničky. 🙂 Na „dovču“ jedeme až na konci září – vyhráli jsme zájezd do Vídeňské ZOO. To by byl článek! 🙂 Určitě se potom podělím o zážitky i mimo soutěž, snad to nebude vadit. 🙂

 • Králíček4

  Peťko,mrkni do článků,tam je spoustu článků-tipů na výlety-cestování,předpokládám to je ono.

 • Peťka

  Ahoj. Kde najdu všechny zatím zveřejněné články v soutěži? Ráda bych si je přečetla najednou, až bude chvilka času. Musím hledat ve výpisu článků?
  V diskuzi je odkaz jen na první článek od Králíčka. Kde najdu ostatní?
  Děkuji.

 • Pavluschka

  Materiálu by bylo, ale čas sepsat to… uvidíme, jestli se zadaří.

 • Petra Vymětalová

  Tak kdo se ještě přidá se svým tipem? Prázdniny se nám pomalu chýlí ke konci, tak už určitě máte spoustu materiálů k psaní…

 • Ivča a Domča

  Moc se těším na čtení s tipy!

 • Musím říct, že se už sešlo několik článků, takže se můžete těšit na pěkné tipy. 🙂

 • Jindriska8
  Jindriska8

  Tak to se těším na tipy!

 • Králíček4

  Petro,něco jsme už sesmolila,snad se to někomu bude hodit,další bude následovat 🙂

 • supice

  Jé, tak to se také zapojím. Mohu to pojmout jako pozvánku na určité akce? Udělala bych aspoň reklamu naší menší vesničce, kde náš starosta stále vymýšlí perfektní akce pro děti i dospělé. Každým rokem se zde sjíždí více a více hostů. 🙂

 • Marinada

  Petro, já jsem o tom přemýšlela, ale asi bude problém s fotkama. Mrknu ale na to…

 • Petra Vymětalová

  Marinado, tak se můžeš zatím rozepsat na nějakém loňském (nebo klidně i starším) výletu, než se někam vypravíte 😉

 • Marinada

  Já jen musím na ty výlety nejdřív jet, tak to bude ještě asi trochu trvat 😀

 • Jo jo holky, dejte se pěkně do psaní a nezapomeňte také na fotky. 🙂

 • Petra Vymětalová

  Mankaš, no super, to mám radost a těším se i na tvoje tipy 😉

  Knížky pro výherce už mám doma a jsou všechny moc pěkně zpracované. Určitě stojí za to o ně zabojovat 😉

  Marinado, tak to má být 😉

  …tak schválně – kdy přistane Nunince ve schránce první článek?

 • tak Petro to je asi výzva i pro mě 🙂

 • Marinada

  Petro, jasně – u nás se sejde vždycky jen jedno místo, víc zážitků v jeden den bychom nevstřebali 🙂

 • Petra Vymětalová

  Marinado, bezva, už se těším na tvé tipy. Poslat jich můžeš, kolik budeš chtít, pokud každý článek splní základní požadavky (aspoň 250 slov a 2 fotografie).
  Byla bych ráda, kdyby to bylo tak, že v každém článku bude tip na 1 výlet. Takže se tam můžou sejít třeba tři různá místa, ale měla by být všechny „na trase“.

 • Marinada

  Pěkná soutěž, pokusím se zúčastnit a hlavně se těším na články ostatních!
  A jen ještě dotaz – může jeden člověk poslat i víc článků?

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist