I online hry pro děti mohou mít pozitiva

Rubrika: Dětské hry, Volnočasové aktivity

Nic není černé nebo bílé, vždy se dá najít střed. Totéž platí i pro online dětské hry, kterým se mnoho rodičů vytrvale brání. A pak dětem koupí tablet nebo nový mobil pod stromeček a tajně doufají, že se děcka na internetu budou hrát a dívat se jen na dobré věci. Vyberte vy svým dětem online hry, které mohou hrát a určete jim, kdy je na ně správný čas!

Online hry procvičí paměť i logiku

opickyDobře vytvořenou dětské hru poznáme tak, že v ní musí dítě přemýšlet nad každým krokem, uvažovat, co je správné a co ne, který předmět do sebe zapadá, případně si musí zapamatovat jisté pořadí, čísla, názvy nebo barvy. Velmi populární jsou proto adventury, které jsou vlastně příběhem s levely. Chcete-li se dostat do dalšího levelu, musíte sbírat předměty, kombinovat je, luštit šifry a jednoduše používat svou hlavičku a logické myšlení. Populární jsou zejména Opičky Monkey Go Happy. Dětské hry na logiku jsou občas nastaveny tak, že potrápí i samotné rodiče 🙂 Zkuste si sami zahrát pár hlavolamů, nebo vyhrát hru Mahjong!

Hry pro nejmenší děti hodně naučí

shoppingNajít hry pro nejmenší děti není jednoduché. Existuje však řada her s Baby Hazel, která například učí děti, jak si bezpečně hrát, jak rozeznat základní tvary, sbalit si školní tašku nebo nakupovat. Hra, i přesto, že je v angličtině, navádí šipkami na klik nebo akci. Učí základní anglická slovíčka a dítě si v ní procvičí i kliknutí myškou a citlivost při práci s ní. Populární jsou i online omalovánky pro děti, které vám umožní vymalovat obrázek několikrát po sobě, případně si ho stáhnout a vytisknout.

I hry pro dívky mají své kouzlo

babyI když je najdeme i v extrémních verzích, kde se pouze randí, flirtuje nebo líbá. Právě proto je dobré si dívčí hry projít ještě předtím, než si je vaše dcerka zahraje. Populární oblíkačky jsou dnes udělané i tak, že na každý kousek oblečení si musí dítě nejprve vydělat. Hra tedy není bezduchá, jak by se nám mohlo zdát. Dívky mají rády i hry na kuchařky nebo vaření, v nichž se opět dají pochytit základní anglická slovíčka. Hry pro dívky bodují také v kategorii her na mámy, babysitterky nebo zaměstnání.

Zvířátka ve hře ještě nikdy nezklamala

ponyKdysi Tamagoči, dnes online hry se zvířátky. Věřte nebo nevěřte, letí zejména koně a poníci. Online hry s koníky umožňují koníky česat, krmit, udělat jim moderní farmu nebo s nimi závodit. Zcela nevinné činnosti. Zvířátka si žádají stravu, péči a také čas na hraní, takže hra je stavěná tak, aby si děti uvědomily, že každé zvířátko je živý tvor.

Všeho s mírou

Hry nedokážou dětem nahradit čas strávený s rodiči, ani přátele na dvoře. V zimním období však nahrazují skákačky na hřištích, případně je můžete brát jako zpestření či odměnu za učiněné úkoly či domácí práce. Hledejte hlavně stránky s dětskými hrami, abyste se vyvarovali krvavých stříleček. A pokud potřebujete tip na stránku, kde najdete onliny dětské hry, klikněte na www.detskehry.sk. V přehledných kategoriích si můžete vybrat zábavné puzzle, pexesa, logické hry ale i skákačky či hry pro dva.

200X60banner

Napsal/a: detskehry.sk

Toto taky stojí za přečtení!

Zpříjemněte dětem koupání. Tady je 5 tipů!

Přístup k vodě se u dětí liší podobně jako náhled společnosti na koprovou omáčku. Zatímco jedny nemůžete dostat z vany, druhé

Čtu dál →

Jak vybrat přebalovací tašku na kočárek

Čekáte miminko a hledáte tašku na kočárek? Co všechno byste měli v takovém případě zvážit a proč maminkám nestačí

Čtu dál →

10 pravidel, jak oblékat děti v zimě

Venku přituhuje, nejen na horách napadla sněhová pokrývka. Zatímco my poznáme, kdy je nám zima nebo naopak příliš teplo

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (3 vyjádření)

  • zikminka

    všechno má svá pozitiva…. učím na učilišti a denně se snažím ukázat na pozitiva facebooku a jiných blbin, kde mládež tráví čas…. ale bohužel spíše v tom negativním 🙁

  • Anonymní

    to jo … máš pravdu, také nemám ráda když jsou děti celý den za pc (nee moje! :D) ale na druhé straně jsem se podívala na ten web detskehry a docela dobře jsme si potrápili hlavy nad logickým hrami 🙂

  • Určitě jsou tyto hry naučné,ale dítě musí mít i jiné aktivity,ne jen hry na počítači

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist