Hravé Vánoce? Jak jinak!

Rubrika: Tvoření s dětmi, Volnočasové aktivity

Vánoce by měly být především svátky klidu a radosti. Proč shánět po obchodech všemožné věcičky na výrobu ozdob domácnosti, když si je můžete vytvořit se svými dětmi sami!

Nakladatelství Anagram vydává knížky, se kterými vás pravidelně na našich stránkách seznamujeme. A předvánoční období samozřejmě nebude výjimkou. A jak jinak – zaměříme se samozřejmě na ty nejkrásnější svátky roku!

Banner_Vanoce

Hledáte-li tedy inspiraci na vánoční ozdoby a dekorace z různých materiálů (papíru, korálků či přírodních materiálů), využijte knížek TOPP, ve které najdete  návody na různé vánoční dekorace a vánoční výzdobu z papíru do okna či na stůl. Dozvíte se v nich, jak vyrobit vánoční dekorace různými výtvarnými technikami, vánoční dekorace a ozdoby z korálků, stačí jen prolistovat a nechat se inspirovat některou z uvedených návodných knížek.

banner_vanoce2

Celý sortiment na téma Zima a Vánoce najdete zde.

Dárečky z Anagramu pro vás

Ve spolupráci s nakladatelstvím Anagram jsme pro vás připravili soutěž, ve které si můžete zahrát o tři knížečky z edice TOPP. Využít je pak můžete jak na inspiraci ve vaší tvorbě nebo třeba i jako hezký vánoční dárek pro tvořilky ve vašem okolí.

navlekane_dekorace_z_papiru_titulkaNavlékané dekorace z papíru

Z koleček různých velikostí a korálků vytvoříte nádherné jemné a vzdušné dekorace do každého prostoru.

V knize Navlékané dekorace z papíru najdete originální, jednoduché dekorace vytvořené z papíru – jak pro začátečníky, tak i pro zkušené tvořivé ruce.

Inspirujte se těmito nápady při vytváření vlastních kreací.
Ukázky z knížky najdete tady.

 

skladani_ubrousku_titulkaSkládání ubrousků

Říká se, že jíme i očima. Proto ke každému slavnostnímu jídlu patří i hezká dekorace stolu s pěkně poskládanými ubrousky. Zda jsou ubrousky z papíru nebo z látky, záleží na vybavení, příležitosti či počtu hostů. V knize Skládání ubrousků najdete spoustu návodů na skládání ubrousků z látky, vliesu i papíru, spoustu námětů na skládání ubrousků pro nejrůznější setkání, oslavy narozenin či svátků včetně Vánoc. Romantické dekorace jsou vhodné nejen pro večeři při svíčkách při oslavě výročí, ale i pro všední den, samozřejmostí jsou také při zásnubách a svatbě. Všechny popisy skládání ubrousků jsou doprovázené názornými nákresy.

Návod na skládání jednoduché vánoční svíčky najdete zde.
Ukázky z knížky hledejte tady.

hura_jaro_titulkaHurá, jaro!

Jarní bytové dekorace z papíru plné jemných barev jsou umocněné půvabnými drobnostmi – sedmikráskami, pupeny růží či motýlky.

Z knížky Hurá, jaro! si můžete vybrat ozdoby do květináčů či vkusné dekorace stolů, veselé obrázky do oken nebo přáníčko od srdce.

Chcete si dům či byt zkrášlit veselými dekoracemi na jarní tématiku? Tak tedy hurá, ať už je tu jaro!

Tvořte a hrajte si!

anagram_soutez_malaTvoříte rádi? Čtyři z vás v naší soutěži mají šanci vyhrát všechny tři výše uvedené knížky.
Zapojíte se? Která z knížek se vám nejvíce líbí – a hlavně tvoříte doma na Vánoce s dětmi? Pochlubit se svými výtvory můžete i v naší fotogalerii! Soutěž s hravými sešitky z nakladatelství Anagram běží od 4. do 18. prosince 2013

Náš tip pro ty, kteří tuto soutěž ještě moc neznají: Netipujte na začátku soutěže příliš vysoko. Každý den nad ránem probíhá kontrola soutěžních tipů. Všichni soutěžící, jejichž tip byl již překonán, budou o tomto faktu informováni emailem. Jednou denně můžete své tipy upravovat a zvýšit tak šanci na výhru.

 

Napsal/a: Iveta Pešková

Toto taky stojí za přečtení!

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (3 vyjádření)

  • bamiska

    hanaj sešítky od edice TOPP opravdu vřele doporučím mám jich minimálně sama dacet, prodávají po internetu, mají stránky do některých můžeš i nakouknout že vidíš co tě čeká uvnitř…a v knihkupectvní urřitě také mají, máme tu dvoje a v obouch se koukám 😀 tak at se daří pracovat a malou to baví..

  • Ježeček

    Závidím tu fantazii a hbité prsty… Moc hezké. *

  • Ani jsem netušila, že jsou v prodeji takové bezva knížky s nápady. Naše Peťka (druhačka) chodí do školního kroužku „Šikovné ručičky“ už si nadělala krásných a nápaditých věciček. Doma chce také vytvářet, jenomže já nikdy nevím. Teď už to bude jinak-musím se s Ježíškem po některé z těch tnížek podívat.Hezké svátky Hanajj

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist