Hledáte parťáka pro své koníčky? Zkuste to se svými dětmi

Rubrika: Volnočasové aktivity

Malé děti znamenají ve většině případů sice menší starosti než ty velké, ale přece jen většina rodičů – a zvlášť tatínků, se nemůže dočkat, až dorostou do věku, kdy si s nimi mohou užít nejen starosti, ale i radosti všedních dní. A konečně je začít formovat k obrazu svému seznámením dětí se svými koníčky. Chcete prozradit dobrou zprávu? Jestli milujete cyklistiku a sport obecně, nijak zvlášť dlouho čekat nemusíte a děti můžete vést ke svým koníčkům sotva se začnou batolit.

Samozřejmě jim trochu musíte přizpůsobit své tempo, ale to neznamená, že si s nimi neužijete i tak spoustu zábavy.

Cyklovýlet s nejmenšími

Hned od začátku můžete své ratolesti brát alespoň na krátké výlety, k čemuž vám stačí dětská sedačka na kolo.

Opravdu maličké děti můžete na výlet vzít v dětském vozíku za kolo s miminkovníkem, ve kterém si jízdu užijí skutečně i ti nejmenší. Samozřejmě je nezbytné pečlivě zvolit terén a ideálně jej projet jednou samostatně, aby se z příjemného výletu nestala hopsací a blinkací atrakce.

Při cestě s nejmenšími nezapomínejte na časté pauzy a doplňování pitného režimu.

Zapojte děti i do běžného pohybu

Běháte a malé nožičky vašich ratolestí vám nestačí? Vezměte je s sebou. Přece nemusí běhat. S odrážedlem jim jen tak neutečete, a ještě budete rádi, že vám neujedou. Pro děti, které už odrážedlo přerostly, se pak přímo nabízí dětské kolo.

Podobně můžete děti zapojit i do domácího cvičení, ať už děláte jógu nebo zvedáte činky. Nemusí vám hned stačit a cvičit se stejným zápalem jako rodiče, ale určitě nic nezkazíte, když děti naučíte základní jógové ásany či posilování s vlastním tělem.

Společná cyklistika pro starší

Máte dítě ve věku, kdy už může šlapat samo a doprovázet vás i při delších výletech. Pokud máte strach, že by mohla být délka naplánované trasy problém a vaší ratolesti by mohly dojít síly, zkuste tandemovou tyč. S tandemovou tyčí, na rozdíl od dalších variant cyklovýletů s menšími dětmi, si váš malý spolujezdec užije šlapání naplno – aspoň do chvíle, než nastane okamžik na odpočinek.

Směr jízdy s tandemovou tyčí ovládáte pouze vy, takže se nemůže stát, že by vás malý spolujezdec vykolejil.

Tandemová tyč je jednou z nejlepších variant pro výlety s dětmi, které jsou ještě moc malé na to, aby zvládly celou cestu šlapat samy, ale už jsou dost velké na společné trávení aktivního času.

Další tipy na cyklovýlety s dětmi

Ať už s vámi jede dítě v sedačce, tandemu nebo na vlastním kole, rozhodně by mu neměla chybět fešácká helma, která nejen že dětskou hlavičku spolehlivě ochrání v případě pádu, ale ještě v ní bude váš potomek vypadat skutečně prďácky – a pokud vyberete tu správnou, možná ji nebude chtít sundat ani doma.

Podobně důležitá je i ochrana očí. Ani dospělí nemají rádi, když jim do oka vlítne moucha a pro menší tvorečky to může být trauma na dlouhá léta.

Bezpečnostní prvky, odrazky a osvětlení by na silnicích neměly chybět nikomu. A u dětí to platí obzvlášť.

Napsal/a: Cyklodiskont.cz

Toto taky stojí za přečtení!

Zařizujete svým dětem společný pokoj? Poradíme vám, jak na to

Pro rodiče je často náročným úkolem zařídit pokoj pro jednu svou ratolest. Zvážit všechny jeho potřeby, které musí s

Čtu dál →

Cyklovýlety s malými dětmi – nenechte se omezovat, nechte si pomoci

Výlety na kole s malými dětmi jsou skvělou aktivitou. Nejenže se jedná o příjemnou fyzickou zátěž, navíc svým potomkům vytvoříte

Čtu dál →

Vyzkoušeli jsme Bembo, nový vyhledávač dětského zboží

Každý, kdo rád nakupuje hračky, oblečení a další zboží pro děti na internetu, nám dá za pravdu, že s

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist