Hledáte parťáka pro své koníčky? Zkuste to se svými dětmi

Rubrika: Volnočasové aktivity

Malé děti znamenají ve většině případů sice menší starosti než ty velké, ale přece jen většina rodičů – a zvlášť tatínků, se nemůže dočkat, až dorostou do věku, kdy si s nimi mohou užít nejen starosti, ale i radosti všedních dní. A konečně je začít formovat k obrazu svému seznámením dětí se svými koníčky. Chcete prozradit dobrou zprávu? Jestli milujete cyklistiku a sport obecně, nijak zvlášť dlouho čekat nemusíte a děti můžete vést ke svým koníčkům sotva se začnou batolit.

Samozřejmě jim trochu musíte přizpůsobit své tempo, ale to neznamená, že si s nimi neužijete i tak spoustu zábavy.

Cyklovýlet s nejmenšími

Hned od začátku můžete své ratolesti brát alespoň na krátké výlety, k čemuž vám stačí dětská sedačka na kolo.

Opravdu maličké děti můžete na výlet vzít v dětském vozíku za kolo s miminkovníkem, ve kterém si jízdu užijí skutečně i ti nejmenší. Samozřejmě je nezbytné pečlivě zvolit terén a ideálně jej projet jednou samostatně, aby se z příjemného výletu nestala hopsací a blinkací atrakce.

Při cestě s nejmenšími nezapomínejte na časté pauzy a doplňování pitného režimu.

Zapojte děti i do běžného pohybu

Běháte a malé nožičky vašich ratolestí vám nestačí? Vezměte je s sebou. Přece nemusí běhat. S odrážedlem jim jen tak neutečete, a ještě budete rádi, že vám neujedou. Pro děti, které už odrážedlo přerostly, se pak přímo nabízí dětské kolo.

Podobně můžete děti zapojit i do domácího cvičení, ať už děláte jógu nebo zvedáte činky. Nemusí vám hned stačit a cvičit se stejným zápalem jako rodiče, ale určitě nic nezkazíte, když děti naučíte základní jógové ásany či posilování s vlastním tělem.

Společná cyklistika pro starší

Máte dítě ve věku, kdy už může šlapat samo a doprovázet vás i při delších výletech. Pokud máte strach, že by mohla být délka naplánované trasy problém a vaší ratolesti by mohly dojít síly, zkuste tandemovou tyč. S tandemovou tyčí, na rozdíl od dalších variant cyklovýletů s menšími dětmi, si váš malý spolujezdec užije šlapání naplno – aspoň do chvíle, než nastane okamžik na odpočinek.

Směr jízdy s tandemovou tyčí ovládáte pouze vy, takže se nemůže stát, že by vás malý spolujezdec vykolejil.

Tandemová tyč je jednou z nejlepších variant pro výlety s dětmi, které jsou ještě moc malé na to, aby zvládly celou cestu šlapat samy, ale už jsou dost velké na společné trávení aktivního času.

Další tipy na cyklovýlety s dětmi

Ať už s vámi jede dítě v sedačce, tandemu nebo na vlastním kole, rozhodně by mu neměla chybět fešácká helma, která nejen že dětskou hlavičku spolehlivě ochrání v případě pádu, ale ještě v ní bude váš potomek vypadat skutečně prďácky – a pokud vyberete tu správnou, možná ji nebude chtít sundat ani doma.

Podobně důležitá je i ochrana očí. Ani dospělí nemají rádi, když jim do oka vlítne moucha a pro menší tvorečky to může být trauma na dlouhá léta.

Bezpečnostní prvky, odrazky a osvětlení by na silnicích neměly chybět nikomu. A u dětí to platí obzvlášť.

Napsal/a: Cyklodiskont.cz

Toto taky stojí za přečtení!

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Spoření pro děti: jaké máte možnosti?

S novým přírůstkem do rodiny je čas začít myslet na budoucnost. Chcete-li svým ratolestem zajistit lepší start do života, neměli

Čtu dál →

Jak vybrat ty pravé plenky pro novorozené miminko?

Očekávání miminka sebou nese spoustu radosti, ale také rozhodování a nákupů. Jednou z věcí, bez kterých se určitě neobejdete,

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist