Děti se nudí, co s tím?!

Rubrika: Volnočasové aktivity

Jaro je tu v celé své kráse a dny zalité hřejivým sluníčkem tak pomalu klepají na dveře. A že už bylo na čase! Letošní zima byla opravdu dlouhá, hodně studená a především pro děti extrémně nudná. Nízké teploty nás nutily trávit většinu času doma a jak je u dětí známo – stereotyp je velmi brzy začne nudit a otravovat.

Rodiče nám jistě dají za pravdu, že není nic horšího, nežli unuděné protivné dítko, se kterým šijí všichni čerti a lumpárny mu doslova čiší z očí. Jestliže i vám došly všechny nápady a vy jste si při vymýšlení zábavy pro vaše ratolesti sáhli až na samotné dno vaší studnice kreativních činností, pak jste tu správně.

Hola hej, ven utíkej!

Konečně přišlo období, ve kterém se příroda probouzí a počasí je konečně o něco moudřejší. Dny jsou delší, sluníčko nás doprovází až do podvečerních hodin a my tak můžeme společně s dětmi trávit čas na zahradě. Většina z nás se již nemohla dočkat chvíle, kdy zahodíme teplé zimní bundy, kulichy a rukavice schováme na dno šuplíků a oblečeni jen v lehkých bundách vyrazíme vstříc jarnímu dobrodružství.

Máte-li dům se zahradou, máte z poloviny vyhráno. Stačí znuděné děti vypustit ven, kde je máte neustále na očích. Aby zábavy nebylo málo, můžete dětem na zahradě postavit dětské hřiště, pískoviště, prolézačky a tolik oblíbené houpačky a skluzavky. Děti vás za to budou milovat!

Když zahrada chybí

Ne všichni ale žijeme v rodinném domku s prostornou zahradou. Co dělat v případě, kdy nemůžeme využít luxusu v podobě vlastí zahrady? Jak zabavit nudící se děti, které jsou neposedné, mají špatnou náladu a všechno je baví maximálně deset minut?

Nezoufejte ani neskládejte hlavu do dlaní! Ani vy nejste odsouzeni trávit volný čas zavření doma s rozpustilou zvěří. Jednoduše dětem sbalte svačinu na cestu a vydejte se na dětské hřiště ve vašem okolí. Možná jich kolem sebe máte více, nežli jste vůbec věděli!

Proč by děti měly trávit čas venku a ne doma?

Tak to je otázka, která snad ani nepotřebuje zdlouhavou odpověď. Trávit čas venku na čerstvém vzduchu je prostě lepší. Přes to nejede vlak. Jakmile to počasí umožní, netrapte sebe ani své děti za dveřmi vašeho domu či bytu a jděte společně ven. Načerpáte tak vitamín D, který po zimě vaše tělo nutně potřebuje, děti si pohrají s jinými dítky na hřišti a vy si můžete popovídat v kruhu rodičů. Každý si tak přijde na své.

Když vám počasí nehraje do karet – co teď?!

Ne vždycky nám ale počasí umožňuje být venku. Jak tedy děti zabavit doma, zvláště pokud nepodporujete sledování televize nebo hraní her na moderních konzolích? V takovém případě se vraťte ke klasice a vsaďte na deskové hry. Vždyť dříve jiné možnosti nebyly a jak nám hry dokázaly zpříjemnit dlouhé chvíle! Jakmile vyčerpáte i tyto možnosti, zahrajte si s dětmi třeba hru město jméno, pexeso nebo domino. Hry ověřené léty totiž nikdy nezklamou. Také je možné navštívit některou z dětských heren, kde na děti čeká množství atrakcí, dalších dětí a občerstvení.

Napsal/a: PR článek

Toto taky stojí za přečtení!

Oslaďte si život s přírodními sladidly

Každý, kdo se alespoň trochu zajímá o svoje zdraví a záleží mu na tom, co jí, už určitě na

Čtu dál →

Tipy na dárek pro děti i maminky

Čas Vánoc se blíží přímo mílovými kroky a vy si možná začínáte lámat hlavu nad tím, co nadělit novopečené

Čtu dál →

Jak si udržet dobrou náladu v předvánočním shonu

Vánoce jsou za rohem, z televize, novin, rádia i obchodů se na nás valí zprávy o tom, že bychom se

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist