Cyklovýlety s malými dětmi – nenechte se omezovat, nechte si pomoci

Rubrika: Volnočasové aktivity

Výlety na kole s malými dětmi jsou skvělou aktivitou. Nejenže se jedná o příjemnou fyzickou zátěž, navíc svým potomkům vytvoříte vzpomínku, kterou si s sebou ponesou do vlastní dospělosti.

Cyklovýlety od dětství tvoří dobré návyky do budoucna, ale…

Kromě krásných vzpomínek získají děti také návyk na sport už v nejútlejším věku. Nespojí si ho totiž se školním tělocvikem, který je spíše trápení, ale s pěknými zážitky s rodiči – což je do budoucnosti skutečně vzácný dar.

Pro rodiče však není takový start nic jednoduchého. Ať už je vaše fyzička jakákoliv, přidat si na kolo tíhu dětské sedačky, a ještě samotného potomka není úplná procházka růžovým sadem.

Zvláště pro spíše sváteční cyklisty může jít o zátěž skutečně nepříjemnou.

Naštěstí existuje snadné řešení.

Elektrokola si v minulosti možná nezískala tu nejlepší pověst, ale to se v posledních letech mění. Jedná se totiž o šikovný prostředek, se kterým se sice zapotíte, ale na druhou stranu vám usnadní horší úsek cesty. Nebo vám pomůže s váhou právě v podobě vašich potomků.

Krosové elektrokolo do města i do přírody

Pokud vybíráte elektrokolo na výlety s dětmi, ideální možností je krosové elektrokolo, se kterým si užijete jízdu jak ve městě, tak i v terénu. Krosové kolo je jak dělané na dovolenou a na výlety po naučných cyklostezkách.

I na „obyčejném“ kole si samozřejmě výlet s nejmenšími členy vaší domácnosti užijete. S elektrokolem však budete mít více času na to vychutnat si nejen samotnou jízdu a cestu, ale také poznávací aspekt vašich výletů.

Místo toho, abyste se zpocení plahočili do kopců a pak sotva popadali dech na přečtení informačních tabulí a na svačinku, si konečně se vší parádou užijete i krásu české přírody.

Správné kolo je půlka úspěchu, nepodceňujte však ani výběr sedačky

Stejně důležité jako volba správného elektrokola, které vám pomůže užít si výlet s celou rodinou, je i volba správné dětské sedačky na kolo.

Ideální možností je zadní sedačka na kolo, kde je dítě chráněno před hmyzem i prachem a stále má hezký výhled. Například sedačka Hamax Amaze je vhodná pro děti až do 22 kilo (a 22 kilo navíc už se skutečně pronese tak, že elektrokolo oceníte i jako tatínek). Samotná sedačka pak váží pět kilo. Nechybí jí popruh pro zajištění dítěte a její uchycení na kolo je velmi snadné, a především skutečně bezpečné.

Bezpečnost především

Jak jsme zmínili už v předchozím odstavci, sedačka by měla zaručovat dítěti především bezpečí. Toho však nedosáhnete v okamžiku, kdy podceníte ostatní bezpečnostní prvky. Dítěti (a samozřejmě ani dospělému cyklistovi) by neměla chybět helma správné velikosti. Stejně tak jsou důležité i reflexní prvky, které vám i vašim nejmenším zajistí bezpečí i na silnicích.

Pokud jedete s dítětem dále než pro rohlíky do pekárny, kterou máte pár metrů od domova, rozhodně by vám v dětské výbavě neměly chybět ani dětské brýle, které jejich zrak ochrání před nepřízní počasí i před otravným hmyzem.

Napsal/a: Vseprokolo.cz

Toto taky stojí za přečtení!

Zpříjemněte dětem koupání. Tady je 5 tipů!

Přístup k vodě se u dětí liší podobně jako náhled společnosti na koprovou omáčku. Zatímco jedny nemůžete dostat z vany, druhé

Čtu dál →

Jak vybrat přebalovací tašku na kočárek

Čekáte miminko a hledáte tašku na kočárek? Co všechno byste měli v takovém případě zvážit a proč maminkám nestačí

Čtu dál →

10 pravidel, jak oblékat děti v zimě

Venku přituhuje, nejen na horách napadla sněhová pokrývka. Zatímco my poznáme, kdy je nám zima nebo naopak příliš teplo

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist