5 důvodů proč nechat vaše dítě hrát online hry!

Rubrika: Dětské hry, Volnočasové aktivity

Spojují se vám počítačové hry jen s násilím a destrukcí? Dovolte, abychom vás vyvedli z omylu a ukázali vám, že hraní her může být nejen dobrým zpestřením volného času vašich drobečků, ale i účinným způsobem na rozvoj jejich schopností. Navíc je často možné zapojit se do herních soutěží a vyhrát opravdu lákavé ceny.

Podívejme se například na oblíbený český portál s onlinovkami Raketka.cz a na jejich velkou detektivní soutěž.

1. Rozvoj motoriky, paměti a jazykových schopností

Stereotyp o tom, že hry musí být plné krve či explozí, v naší společnosti bohužel stále přetrvává. Celé je to však trochu jinak, protože zajímavých titulů vhodných pro děti jsou na internetu tisíce – je třeba jen vědět, kde hledat. Mnohé mají vysloveně výchovný či vzdělávací charakter a ty nejmenší z nás dokáží hravou formou naučit základní slovíčka cizího jazyka, nebo jim předvedou první krůčky světa matematiky. Jiné se zase zaměřují na kombinatoriku, postřeh a paměť. Jedním z výborných příkladů těchto her je onlinovka Pea Princess, ve které je nutné spojovat co nejvíce bobulek stejné barvy. Koncentraci podporuje i vymezený časový limit a odměnou za úspěšné zvládnutí kola je úsměv Princezny na hrášku. To vše v roztomilém grafickém ztvárnění, podbarveném příjemným hudebním doprovodem. Nejlepší ale bude, když si sami Pea Princess vyzkoušíte.

2. Upoutání pozornosti dítěte

Být rodičem je sice krásné, ale určitě uznáte, že je k nezaplacení, když si ratolest najde zábavu a vy máte chvíli jen pro sebe. Online hry jsou tedy jasnou volbou a při správném výběru ani nebudete muset mít výčitky, že dítě zbytečně vysedává za počítačem. Zkuste třeba hru Bad Piggies, kde je hráčovým úkolem dopravit usměvavá zelená selata do vyznačeného cíle. Jenže na to, aby se to dítěti podařilo, musí nejprve sestrojit dopravní prostředek. Z dílců sestaví vozítko či letadélko, naloží prasátka a vypraví je na cestu. Hra připomíná lego a je prakticky beze slov, čímž se hodí i pro nejmenší. Pokud by si náhodou v pozdějších úrovních nevěděli vaše děti rady, můžete do hry vstoupit i vy a strávit čas při společné činnosti. Bad Piggies určitě nezklamou.

3. Soutěže o hodnotné ceny

Představte si, že za hraním onlinovek a plněním jednoduchých úkolů může vaše dítě vyhrát herní konzoli v ceně několika tisíc korun. Zní to pohádkově, co říkáte? A přitom je to možné. Právě na Raketce startuje 14. 2. 2013 velká soutěž o 1x limitovanou edici konzole Xbox 360 Kinect Star Wars Bundle, 1x Sony Playstation Slim New, 4x Xbox 360 a několik kapesních videoher. Zúčastnění hráči se ocitnou v kůži detektiva, který musí sbíráním stop odhalit viníka a pomoci vypátrat ukradenou raketku. Zapojit se může opravdu každý, tak vzhůru do toho!

4. Sociální kontakt

Máte pocit, že děti, které tráví hodně času za počítačem, trpí společenskou izolací? Opak je pravdou. Na Raketce si děti mohou navzájem posílat zprávy, přidávat se do seznamů přátel, či soupeřit o první místa v herních žebříčcích. Také dostávají možnost vytvoření vlastního profilu, kde si mohou vyplnit své koníčky, a tak snadněji najít kamarády s podobnými zájmy.

 

5. Bezpečné prostředí

Na veškerou činnost hráčů na Raketce dohlíží tým administrátorů, kteří dbají o to, aby se uživatelé k sobě chovali slušně. Vulgarismy nebo agresivní projevy nejsou tolerovány a za opakované porušení pravidel hrozí tresty ve formě různých zákazů (např. zákaz posílat zprávy či komentáře ke hrám), které jsou v závislosti na závažnosti přestupku udělovány na příslušné období. Atmosféra na webu je i díky tomu přátelská a pohodová. S Raketka.cz zkrátka nešlápnete vedle.

Napsal/a: Raketka.cz

Toto taky stojí za přečtení!

Zpříjemněte dětem koupání. Tady je 5 tipů!

Přístup k vodě se u dětí liší podobně jako náhled společnosti na koprovou omáčku. Zatímco jedny nemůžete dostat z vany, druhé

Čtu dál →

Jak vybrat přebalovací tašku na kočárek

Čekáte miminko a hledáte tašku na kočárek? Co všechno byste měli v takovém případě zvážit a proč maminkám nestačí

Čtu dál →

10 pravidel, jak oblékat děti v zimě

Venku přituhuje, nejen na horách napadla sněhová pokrývka. Zatímco my poznáme, kdy je nám zima nebo naopak příliš teplo

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (2 vyjádření)

  • Peprmintka
    Peprmintka

    Raketka se mi taky líbí. Počítač u dětí vede. Když jsem byla malá, vzaly jsme si s holkama gumu a skákaly přes ni celé odpoledne. Kluci lezli po stromech, hráli fotbal, jediný travnatý plácek nebyl opuštěný. Ty doby už jsou asi pryč. Někdy se mi zdá, že na našem sídlišti žádné děti odpoledne nebydlí.

  • bokul

    O raketce jsem se dozvěděla od kamarádky, a docela se mi ten web líbí. Ač, myslím, že hraní dětí venku je ještě o třídu lepší zábava.

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist