2 tak trochu jiné rozvíjecí aktivity pro vaše děti

Rubrika: Tvoření s dětmi, Volnočasové aktivity

Dnes pro vás mám dvě aktivity, které vám pomůžou rozvíjet schopnosti vašeho dítěte a přitom je připravíte za pár minut z běžných domácích ingrediencí. Ta první je spíš pro děti 4 roky a výše, protože vyžaduje trochu trpělivosti a soustředění. Je to taková malá laboratoř u vás v kuchyni. A ta druhá je pro různě velké děti, tudíž skvělá pro sourozence rozdílného věku.

Vznášející se cizrna aneb nechte své dítě kouzlit

Velmi jednoduchá aktivita s nečekaným efektem. Pokud doma používáte k čištění sodu a ocet, pak víte, jak na sebe reagují. Tohle jsme doma zkoušeli už několikrát (třeba i s barvami) a vždy to mělo u dětí úspěch a dlouho se tím bavily.

Ale přidat do toho suchou cizrnu je další level. Proč? Protože cizrna po smíchání všech ingrediencí začne vyplouvat na povrch a zase klesat ke dnu. Děti tak mohou pozorovat, co se ve sklenici děje. My jsme potom zrníčka, která vyplavala na povrch, sbíraly sítkem.

Co k tomu potřebujete?

  • Džbánek s vodou,
  • sodu,
  • ocet a
  • cizrnu nebo třeba zrnka kukuřice.

Postup:

Nádobu postavíme na tác pro případ, že by to vyšumělo ven stejně jako nám Do nádoby nalijeme vodu, nasypeme cizrnu a dáme do ní lžíci sody. Nechte dítě, ať obsah pořádně zamíchá. Do kelímku odlijte ocet a nechte dítě, ať ocet přilije do nádoby a pozoruje, co se bude dít.

Jedlé bláto

Pamatujete si bláto ze svého dětství? Tu mazlavou hmotu, která vám klouzala mezi prsty? Nacházeli jsme ji na dně rybníků a řek nebo na pěšinách po pořádném dešti.

Děti bláto milují, ale jakmile jsou z nich dospělí, většinou se mu vyhýbají obloukem. Hlavně se nezašpinit, že jo. Jenže uvažovali jste někdy nad benefitem hraní v blátě? Třeba že posiluje dětskou imunitu? A taky rozvíjí jejich smysly, protože máloco má podobnou konzistenci.

Ale je teprve březen a na hraní v blátě je přeci jen ještě zima. Proto tu pro vás mám návod na domácí jedlé bláto, které zabaví nejen předškoláky, ale i prťata. Spolehlivě!

Potřebujete:

  • bramborovou mouku,
  • kakao,
  • a vodu.

Já pro tento typ aktivit používám plastové kontejnery z Ikey. V jednom je bláto a v druhém voda. Děti mají k dispozici kartáčky a ručník. Chvilku si hrají se zvířátky v blátě a povídáme si o tom, která zvířátka mají ráda bláto a proč. V čem jim pomáhá. A potom zvíře přendají do vody, kde ho s pomocí kartáčku očistí, poté usuší a vrátí na farmu.

Tyto a dalších 8 rozvíjecích aktivit najdete v našem e-booku zdarma, stáhnout si ho můžete zde. Přidejte se k více než 700 rodinám, které už s námi tvoří.

Toto taky stojí za přečtení!

Zařizujete svým dětem společný pokoj? Poradíme vám, jak na to

Pro rodiče je často náročným úkolem zařídit pokoj pro jednu svou ratolest. Zvážit všechny jeho potřeby, které musí s

Čtu dál →
muzikál Mauglí na Mall.tv

Muzikál Mauglí bude k vidění na Mall.tv

Muzikál Mauglí Ondřeje Soukupa a Gabriely Osvaldové v režii dua Skutr uvádí pražské Divadlo Kalich od září roku 2013. Od

Čtu dál →

Hledáte parťáka pro své koníčky? Zkuste to se svými dětmi

Malé děti znamenají ve většině případů sice menší starosti než ty velké, ale přece jen většina rodičů – a

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist