2 tak trochu jiné rozvíjecí aktivity pro vaše děti

Rubrika: Tvoření s dětmi, Volnočasové aktivity

Dnes pro vás mám dvě aktivity, které vám pomůžou rozvíjet schopnosti vašeho dítěte a přitom je připravíte za pár minut z běžných domácích ingrediencí. Ta první je spíš pro děti 4 roky a výše, protože vyžaduje trochu trpělivosti a soustředění. Je to taková malá laboratoř u vás v kuchyni. A ta druhá je pro různě velké děti, tudíž skvělá pro sourozence rozdílného věku.

Vznášející se cizrna aneb nechte své dítě kouzlit

Velmi jednoduchá aktivita s nečekaným efektem. Pokud doma používáte k čištění sodu a ocet, pak víte, jak na sebe reagují. Tohle jsme doma zkoušeli už několikrát (třeba i s barvami) a vždy to mělo u dětí úspěch a dlouho se tím bavily.

Ale přidat do toho suchou cizrnu je další level. Proč? Protože cizrna po smíchání všech ingrediencí začne vyplouvat na povrch a zase klesat ke dnu. Děti tak mohou pozorovat, co se ve sklenici děje. My jsme potom zrníčka, která vyplavala na povrch, sbíraly sítkem.

Co k tomu potřebujete?

  • Džbánek s vodou,
  • sodu,
  • ocet a
  • cizrnu nebo třeba zrnka kukuřice.

Postup:

Nádobu postavíme na tác pro případ, že by to vyšumělo ven stejně jako nám Do nádoby nalijeme vodu, nasypeme cizrnu a dáme do ní lžíci sody. Nechte dítě, ať obsah pořádně zamíchá. Do kelímku odlijte ocet a nechte dítě, ať ocet přilije do nádoby a pozoruje, co se bude dít.

Jedlé bláto

Pamatujete si bláto ze svého dětství? Tu mazlavou hmotu, která vám klouzala mezi prsty? Nacházeli jsme ji na dně rybníků a řek nebo na pěšinách po pořádném dešti.

Děti bláto milují, ale jakmile jsou z nich dospělí, většinou se mu vyhýbají obloukem. Hlavně se nezašpinit, že jo. Jenže uvažovali jste někdy nad benefitem hraní v blátě? Třeba že posiluje dětskou imunitu? A taky rozvíjí jejich smysly, protože máloco má podobnou konzistenci.

Ale je teprve březen a na hraní v blátě je přeci jen ještě zima. Proto tu pro vás mám návod na domácí jedlé bláto, které zabaví nejen předškoláky, ale i prťata. Spolehlivě!

Potřebujete:

  • bramborovou mouku,
  • kakao,
  • a vodu.

Já pro tento typ aktivit používám plastové kontejnery z Ikey. V jednom je bláto a v druhém voda. Děti mají k dispozici kartáčky a ručník. Chvilku si hrají se zvířátky v blátě a povídáme si o tom, která zvířátka mají ráda bláto a proč. V čem jim pomáhá. A potom zvíře přendají do vody, kde ho s pomocí kartáčku očistí, poté usuší a vrátí na farmu.

Tyto a dalších 8 rozvíjecích aktivit najdete v našem e-booku zdarma, stáhnout si ho můžete zde. Přidejte se k více než 700 rodinám, které už s námi tvoří.

Toto taky stojí za přečtení!

Jak dětem ulevit od ucpaného nosu

Jak dětem jednoduše ulevíte od ucpaného nosu

Milé maminky, jsou Vaše děti často nachlazené? Teče jim z nosu, v noci mají ucpaný nos a těžce se jim dýchá? Pomozte

Čtu dál →

Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

Čtu dál →

Hravé kostky: Objevte říši kouzel i pestré barvy globálního světa

Na začátku byla… kostka. Ale nebyla obyčejná. Za vším stojí Dán Öle Kirk Christiansen. V roce 1932 zakládá firmu Lego,

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist