Moje posedlosti – „Art Trade Cards“

Rubrika: Maminkovská dílna, Tvoření s dětmi, Volný čas

V jádru své duše jsem kreativní člověk, který jen tak nevydrží sedět se založenýma rukama a musí pořád něco dělat, tvořit. Mám spoustu „tvůrčích posedlostí“ a jednou z nich jsou právě „Art Trade Cards“.

Tato „kreativní posedlost“ v sobě zahrnuje tvoření několika nadšenců, jemuž předcházela předem daná výzva.

Výzvy se můžete chopit sami, anebo se do toho střemhlav vrhnout se svými dětičkami, které nejen na nějaký čas zabavíte tvůrčí činností, ale hlavně si to společné tvoření užijete stejně jako já se svojí čtyřletou dcerkou.

IMG_0007_NEWIMG_0005_NEW

A co to vlastně ATC výměna kartiček je?

ATC neboli Art Trade Cards jsou kartičky o rozměrech 6,4 x 8,9 cm. Většinou se používá silnější papír, který se následně dekoruje. Dovoleno je naprosto vše: razítka, dekorační nůžky, vytlačovačky, děrovačky a mnoho dalšího. Fantazii se meze nekladou. Jediné, co se musí dodržet, je předem zadané téma. Každá z kartiček si nese na své zadní straně jméno svého tvořitele, datum, téma a pořadové číslo např. 1/10, 2/10, …10/10 (to aby bylo známo, kolik kartiček je v oběhu a kolikátá je to kartička).

IMG_NEWIMG_0006_NEW

ATC kartičky se ukládají do eurosložek o velikosti A4 (zde se do kapsiček vejde přesně 9 ATC kartiček, proto ty přesné rozměry). Vždy musíte nést v patrnost, že pokud děláte mnoho plastických dekorů, nemusí se tyto kartičky do kapsičky vejít, ty si pak můžete uchovávat jako my například v malované truhličce.

Samotnému tvoření takové kartičky předchází vyhlášení tzv. swapu (výměny). Vyhlašovatel zadá téma a čas, do kdy je možné se k výměně přihlásit. Poté, když je znám počet účastníků, tak se určí, kolik kartiček se bude vyrábět např. 10 (10 účastníků) a vyhlašovatel obešle s touto informací všechny účastníky, a zároveň jim určí i datum, dokdy mají být kartičky odeslány k vyhlašovateli.

IMG_0008_NEWIMG_0001_NEW

Jakmile máte kartičky hotové, odešlete je ATC vyhlašovateli, a pak už se jen těšíte na obálku plnou kartiček od ostatních tvůrců. A ten pocit, když taková obálka dorazí, a vy se začnete probírat jednotlivými kartičkami, je naprosto úžasný a k nezaplacení.

IMG_0004_NEWIMG_0002_NEW

Možná se ptáte, k čemu vám budou tyto kartičky dobré. Pokud nejste dost kreativní, tak pravděpodobně k ničemu. Já osobně si tyto kartičky schovávám a čerpám z nich další inspiraci pro tvoření. Jednou za čas si je pověsím na šňůru nebo síť, a pak se všichni kocháme jejich krásou; anebo je používám na výrobu přání a blahopřání, prostřednictvím nichž posílám radost zase dál…

Pokud by se zde našlo několik šikovných maminek, které by měli chuť se zapojit do ATC výměny, mohli bychom třeba jednu malou uspořádat na téma „Velikonoce“….

DSCN0122

Tento článek byl zařazen do soutěže o Příspěvek března 2015, nezapomeňte proto prosím po přečtení na hvězdičkové hodnocení ;-).

Napsal/a: Budulinek

Toto taky stojí za přečtení!

Jak vybrat přebalovací tašku na kočárek

Čekáte miminko a hledáte tašku na kočárek? Co všechno byste měli v takovém případě zvážit a proč maminkám nestačí

Čtu dál →

10 pravidel, jak oblékat děti v zimě

Venku přituhuje, nejen na horách napadla sněhová pokrývka. Zatímco my poznáme, kdy je nám zima nebo naopak příliš teplo

Čtu dál →

Tipy, jak zabavit děti na zahradě v zimě i v létě

Zahrada je pro děti osobitým útočištěm, kde mohou stále něco nového objevovat. Stačí pár vychytávek, nezbytných komponentů i vhodný

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (7 vyjádření)

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist