Zasoutěžte si o příběhy odvážné Viktorky

Rubrika: Knihy pro děti a mládež

Že neznáte Viktorku? Ale to musíte s dětmi hned napravit!

Příběhy nebojácné  holčičky Viktorky vycházely ve Čtyřlístku v letech 2004–2010. Už si vzpomínáte?

Nakladatelství Portál právě v těchto dnech nakladatelství Portál vydává i knižní podobu těchto krásných příběhů pod názvem:

Viktorka a vesmírná dobrodružství

Příběhy Viktorky, výzkumnice a žákyně galaktické školy, vycházely v jednotlivých číslech viktorka_titulkaČtyřlístku, takto pohromadě však vycházejí poprvé.

Jedná se o komiksové příhody holčičky Viktorky, která putuje nekonečným Vesmírem na palubě kosmické lodi Lítavice a spolu s pilotem Žabžou a navigátorem Flájem zažívá různá dobrodružství.

Viktorka a vesmírná dobrodružství
Autor: Honza Smolík, Klára Smolíková
Počet stran 240
Vazba brožovaná
Vydání 2014
Více o knize, včetně ukázek najdete tady.

viktorka_ukazka1viktorka_ukazka2

O autorech:

Honza Smolík tvoří ilustrace a hádanky pro dětské časopisy, ilustruje knihy, učebnice, pracovní listy a výukové materiály, hravě vzdělávací weby i výstavní panely. Kreslí komiksy podle zadaných námětů a scénářů i autorské. Dlouhodobě spolupracuje s nevládními organizacemi, zvláště v oblasti environmentální výchovy. Pro Portál ilustroval např. Šimonovy pracovní listy 11 a 12, knihy Skáčeme, běháme a hrajeme si na hřišti a pod střechou či Ve škole straší.
Klára Smolíková publikuje metodické materiály pro ZŠ, píše také přímo pro děti. Je spoluautorkou knih Hračky a masky z papíru, Chyťte Bycha, Ve škole straší, Šimonovy pracovní listy 11 a 12.

A pozor!

Knížku Viktorka a vesmírná dobrodružství doplňuje i stejnojmenná, interaktivní výstava, která bude otevřena již 4.září v Galerii umění GUD v Praze. Po výtvarné stránce je výstava připravena autorem, Honzou Smolíkem.

viktorka_GUD

Výstava bude doplněna také bohatým doprovodným programem pro děti.

Zasoutěžte si s Viktorkou!

viktorka_perexZalíbily se vám příhody Viktorky nebo si je pamatujete ze Čtyřlístku? Chcete je mít doma i v knižní podobě? Komiksová knížečka bude nepochybně ozdobou knihovničky vašich dětí. A nezapomeňte je vzít i na výstavu, kde dotýkat se vystavených exponátů je více než žádoucí! My jsme pro vás ve spolupráci s nakladatelstvím Portál připravili soutěž, ve které si můžete o knížky s příběhy malé Viktorky zahrát. Stačí jen správně odpovědět na soutěžní otázky a mít štěstí při tipování.

Soutěž o vesmírné příběhy malé Viktorky běží od 1. do 14. září 2014.

Náš tip pro ty, kteří tuto soutěž ještě moc neznají: Netipujte na začátku soutěže příliš vysoko. Každý den nad ránem probíhá kontrola soutěžních tipů. Všichni soutěžící, jejichž tip byl již překonán, budou o tomto faktu informováni emailem. Jednou denně můžete své tipy upravovat a zvýšit tak šanci na výhru.

Napsal/a: Iveta Pešková

Toto taky stojí za přečtení!

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Spoření pro děti: jaké máte možnosti?

S novým přírůstkem do rodiny je čas začít myslet na budoucnost. Chcete-li svým ratolestem zajistit lepší start do života, neměli

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist