Zajíc se smýká po mýtině, myslivec myslí…máš tam někde samici?

Rubrika: Knihy pro děti a mládež

Vyjmenovaná slova mi přijdou jako takové malé strašidýlko, které je těžké podat zábavnou formou. Ale možná, že se pletu…

…“Bystrá kobyla bila kopyty na babykové mýtině.“ To zní až hrozivě, že? Ale nebojte, je to název knihy z nakladatelství Edika, která má podtext „…a jiné vylomeniny s vyjmenovanými slovy“. Není to první dílo autorky Evy Mrázkové a doprovází je ilustrace Jana Šenkyříka.

Jen cvičebnice? Ne!

Třeťačce Aničce se spolu s učením vyjmenovaných slov začaly v žákovské knížce kupit trojky, je smutná, ale nabídne ji pomoc kouzelné pero. Sama jsem se podívala, jak pero vysvětluje vyjmenovaná slova a jeho forma výuky se mi velmi líbí!

Kapitolky jsou v knize rozděleny dle skupin vyjmenovaných slov (B, L, M…).
V úvodu kapitoly jsou slova vypsaná, potom následuje jejich vysvětlení a ukázka užití slova ve větě a jeho ilustrace. Nechybí ani slova příbuzná.
Další záležitostí jsou vlastní jména vypsaná ve zvýrazněném rámečku.
Jako naprosto super věc hodnotím porovnání slov s i/í a y/ý. Např. je zde vysvětlen rozdíl mezi být a bít atp.
Cvičení, která následují, mají mnoho podob, ať už doplňování y/i, tak celých slov, nebo nahrazení slov. Nechybí křížovky, rozdělování vyjm. slov dle slovního druhu, osmisměrky.
Za částí s procvičováním je klíč a na konci celé knihy si mohou děti napsat s Aničkou souhrnnou písemku. Co myslíte, dostaneme 1*?

Ukázka z knihy:




Tedy já jsem tímto pracovním sešitem naprosto ohromená. Je to super pomocník. Žádné hledání v knihách nebo v hlavě, jak co dítěti vysvětlit, k čemu přirovnat.
Jsem z knihy nadšená tak, jako zbytek rodiny. Opět jsem neodolala a donesla ukázat sestrám a mamince. Všechny jsme se shodly, že je to velmi přínosná kniha. Sestry mají různě staré děti a jedna neteř se právě chystá do třetí třídy a já věřím, že si tuto knihu oblíbí a ty trojky, co měla Anička, ji nečekají.

Zpracování je líbivé, vysvětlování jasné, stručné a názorné. Celá kniha je přehledná, cvičení mají nápad, jsou hravá a různorodá a dítě hned neunudí. Ilustrace jsou věrohodné, žádní růžoví sloni a ani neurčité druhy zvířat.

Jen a jen doporučuji!


Bystrá kobyla bila kopyty na babykové mýtině
a jiné vylomeniny s vyjmenovanými slovy

Vydalo nakladatelství Edika

Autorka: Eva Mrázková
Počet stran: 96
Formát: 210×296 mm – brožovaná, šitá 2 skobkami (sešitová)
Vyšlo: 04.04.2012

Knihu Bystrá kobyla bila kopyty na babykové mýtině si můžete objednat například zde.

Prolistovat knihu si můžete také zde.


Nakladatelství Edika představuje širokou nabídku knih, které jsou určeny nejen pro děti a mládež, ale také jejich rodiče a pedagogy. Moderní učebnice sledující trendy ve vzdělávání pro všechny věkové skupiny a stupně pokročilosti. Knižní portfolio nakladatelství Edika zahrnuje nejen ucelené řady jazykových učebnic, vysokoškolské učebnice, učebnice pro technické obory, odborné slovníky či dvojjazyčné verze známých literárních děl, ale také bohatou nabídku publikací a pracovních sešitů pro rozvoj schopností a dovedností dítěte, jeho předškolní i školní přípravu. Součástí knih jsou rozmanité přílohy jako například oblíbené zvukové nebo multimediální CD či DVD nosiče, které jsou v případě jazykových učebnic a příruček namluvené rodilými mluvčími.

Napsal/a: Marie Busolíni

Toto taky stojí za přečtení!

Kam s dětmi za lyžováním? V italském středisku Passo Tonale děti milují!

Italové děti milují, to je obecně známo. A udělají pro ně první poslední. Lyžařské středisko Passo Tonale vás o

Čtu dál →
Jak dětem ulevit od ucpaného nosu

Jak dětem jednoduše ulevíte od ucpaného nosu

Milé maminky, jsou Vaše děti často nachlazené? Teče jim z nosu, v noci mají ucpaný nos a těžce se jim dýchá? Pomozte

Čtu dál →

Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (7 vyjádření)

  • no právě. měly by být podle pravidel českého pravopisu, tedy: pýcha (pyšný, pyšnit se, zpychnout, pýchavka, pych, přepych, Přepychy), pytel (pytlovina, pytlák, pytlačit), pysk (pyskatý, ptakopysk, Solopysky), netopýr, slepýš, pyl (opylovat), kopyto (sudokopytník), klopýtat (klopýtnout), třpytit se (třpyt, třpytivý, třpytka), zpytovat (jazykozpyt, nevyzpytatelný), pykat (odpykat), pýr (pýřavka), pýří, pýřit se (zapýřit se, pýřivý, čepýřit se), pyj; Chropyně, Pyšely; Spytihněv.

  • MarieB

    Knížka je opravdu parádní a opět se zde stáčíme na skoro neslušná témata 🙂 ;-). tak jsem se vám kukla holky a pyj tam není uveden, ale nepředpokládám, že by ho děti nějak rychle a urgentně potřebovaly. 😉

  • Šárka

    Knížka vypadá vážně moc hezky… asi o ní popřemýšlím, i když jde letos dcerka teprve do první třídy…
    A jinak, jestli je tady nějaký fanoušek „Tlučhořovic rodinky“ od Kaisera a Lábuse, tak doporučuju pustit si na netu některý ze starších dílů, tam totiž vymysleli i vyjmenovaná po slova po Ř – řýhat, řýše :-))…

  • a taky sumýš je zajímavý slovo:-)

  • mě taky:-) já byla vyvalená, když se učili po p, na té závěsné tabuli bylo i slovo pyj, ale malej to neříkal. ptala jsem se proč. paní učitelka prý řekla, že to slovo je sprosté a tak se ho učit nebudou:-))

  • semelka

    vypadá to zajímavě, i když zrovna vyjmenovaná slova mi nepřijdou jako kámen úrazu. Ale stejně by mne zajímalo zpracování vyjmenovaných slov po p 😀

  • bamiska

    moc hezky dělaná knížka

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist