Zahrajte si o knihu veršů Radka Malého

Rubrika: Knihy pro děti a mládež

Nejen pro děti je tady nová kniha veršů Radka Malého s ilustracemi Pavla Čecha. Tentokrát o tajemství moře, jeho krutosti, nádheře i velkoleposti!

Nakladatelství Albatros vydalo novou sbírku veršů Moře slané vody. Básník Radek Malý s ní navazuje na svou podzimní básnickou sbírku Listonoš vítr, kde se poprvé setkal s výtvarníkem Pavlem Čechem. Autorský tandem se nyní sešel znovu a vznikla knížka, která je důkazem, že poezie může být pro děti stále magicky lákavá. Sbírka je věnována dětem a jejich dědečkům. Oba tvůrci se v ní věnují  tajemstvím moře, jeho krutosti, nádheře i velkoleposti. Čtyři rozkládací dvoustrany, jež podtrhují horizontální perspektivu mořské hladiny, čtenáře nadchnou.

more_slane_vody2more_slane_vody3

Radek Malý získal za sbírku Listonoš vítr cenu Magnesia Litera pro děti a mládež 2012 a počátkem tohoto roku byla kniha zařazena na Čestnou listinu IBBY za rok 2013.

Verše pro Moře slané vody mě napadaly hlavně během procházek po plážích Baltského a Severního moře. A hned tři básničky vznikly během divoké plavby z Brém na ostrov Helgoland. Chtěl jsem, aby se to houpání, ale taky hořkoslaná chuť moře a poklid jeho nekonečných obzorů s blikajícími majáky dostaly do slov a obrázků. Aby každý čtenář mohl uslyšet tu velkou vodu šplouchat v sobě,“

říká Radek Malý.

Spojujícím prvkem všech básní a působivých ilustrací je moře, nám Čechům tak exotické. V první části more_slane_vody1knihy nazvané „Co přišlo lahvovou poštou“ čtenář najde veselé i vážnější básničky o moři a námořnících, ale také hádanku nebo mořskou říkačku.

Druhá část nazvaná „Co šuměla mušle“ přináší dvacet lyrických čtyřverší plných mořských koní, ale třeba i majáků a zbloudilých lodí, které hledají přístav.

Doslov ke knize napsal spisovatel (a dědeček) Jiří Stránský.

Oba autoři se ve sbírce Moře slané vody vyznávají ze svých dětských snů, vonících slanou vodou – Radek Malý hravými verši, které pozvolna přecházejí ve vážné, baladické sloky, jež vyjadřují majestátnost i krutost vodního živlu; Pavel Čech verše podkresluje a obohacuje o další perspektivy i symboly neuhasitelné klukovské touhy po dálkách a dobrodružství.

Naplňte svou touhu po moři!

more_slane_vody4Radek Malý se ve své knize věnuje tajemstvím moře, jeho krutosti, nádheře i velkoleposti. Díky němu tak vychází nádherná knížka s několika rozvíratelnými stranami, vonící široširými dálkami a oceánem – nádherný dárek pro všechny milovníky moře, dobrodružství a poezie. Udělejte radost svým dětem a dopřejte jim tak opomíjený žánr! My jsme pro vás ve spolupráci s nakladatelstvím Albatros připravili soutěž, ve které můžete tento nádherrný titul vyhrát! Stačí jen správně odpovědět na soutěžní otázku a mít štěstí při tipování.

Soutěž s knihou veršů Radka Malého běží od 27. března do 9. dubna 2014.

Náš tip pro ty, kteří tuto soutěž ještě moc neznají: Netipujte na začátku soutěže příliš vysoko. Každý den nad ránem probíhá kontrola soutěžních tipů. Všichni soutěžící, jejichž tip byl již překonán, budou o tomto faktu informováni emailem. Jednou denně můžete své tipy upravovat a zvýšit tak šanci na výhru.

Napsal/a: Iveta Pešková

Toto taky stojí za přečtení!

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (2 vyjádření)

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist