Zahrajte si o fantasy teprve patnáctileté autorky!

Rubrika: Knihy pro děti a mládež

Kouzelné království lidí, elfů, trpaslíků a draků je v nebezpečí. Zachránit ho může jediný člověk!

Na pultech knihkupců se objevilo dobrodružné vyprávění z kouzelného fantasy světa, který je obývaný draky, elfy, trpaslíky a lidmi. Království Dračích skal je překrásné místo, kde žijí všichni v harmonii. To vše je najednou v ohrožení. Království může zachránit jen jediný člověk…

Prvotina teprve patnáctileté autorky přináší příběh plný kouzel, dobrodružství a tajemných sil. Titul Narozen o půlnoci – Dračí znamení vychází v Nakladatelství Fragment!

Pro všechny příznivce příběhů s draky, elfy a dalšími kouzelnými bytostmi připravilo Nakladatelství Fragment novinku mladé nadějné autorky.

První kniha patnáctileté Lucie Fidlerové vypráví příběh o tajemném království, které stojí před velkým nebezpečím. Podaří se vyvolenému chlapci, aby zachránil budoucnost všech?

Gabriel se narodil o půlnoci v pátek třináctého. Osud mu tím určil důležitou roli při boji se zlem. Jedině on se může stát zaklínačem, který umí správně používat mocnou magii, ovládá léčebné metody a dokáže přivolat draky a promlouvat s nimi. Jedině on může zachránit budoucnost království Dračích skal.

O autorce:
Lucie Fidlerová se narodila v Brně v roce 1999. Se psaním začala ve chvíli, kdy se ve škole naučila všechna potřebná písmenka. Už tehdy začala vyrábět a slepovat papírové knížky v domnění, že z nich jednou bude bestseller.
Ve svých dvanácti letech propadla blogerské vášni a psaní ji chytlo natolik, že se rozhodla jednou vydat svoji vlastní knihu. To se jí podařilo v neuvěřitelných patnácti letech. Její prvotinou je Narozen o půlnoci – Dračí znamení.

Ukázka:

„Tak jo, kdo je takový vtipálek a chce, abych prohrála závod?“ Byla stále přesvědčena, že je to jeden z nich. Jenže tohle sevření bylo nějaké moc silné. Možná to byl Kurt, Gabrielův silný kamarád. Nely docela děsil. Samozřejmě nikdy by nedokázal odmrštit kládu jen silou vůle, jak to často dělal Gabriel, aby se před ní mohl vytahovat, ale tenhle kluk drtil kosti stejně účinně.
„Au, to bolí!“ lekla se. Ten někdo jí zarýval nehty do kůže. Jen jestli to byly nehty… Tohle už nevydržela.
„Pomoc!“ začala křičet. Po dlouhé době někoho žádala o pomoc a ani si nepřipadala trapně. Vážně se bála.

Proč jsem si jen nevzala žádnou zbraň? Celý život nosím v botě nůž, i když trošku tupý, jenom dnes si ho nevezmu! Zrovna by se hodil, povzdechla si a dál volala o pomoc. Netvor jí ale dal ruku před pusu. Nechutnou, slizkou ruku, pokrytou špinavou srstí, s ostrými zvířecími drápy. Nely se okamžitě udělalo špatně od žaludku.

„Nely!“ vykřikl kdosi. Gabriel! Nely se rozbušilo srdce. Možná strachem, možná i něčím jiným.

Další ukázku najdete tady.

Vyhrajte zbrusu novou fantasy!

naroen_o_pulnoci_titulkaZaujala vás knížka mladé autorky a chtěli byste ji pořídit svým dětem? Nebo si jí nejdříve chcete přečíst sami?
My jsme pro vás ve spolupráci s nakladatelsvím Fragment připravili soutěž, ve které tento titul můžete vyhrát! Stačí jen správně odpovědět na soutěžní otázku a mít štěstí při tipování.

Soutěž s prvotinou Lucie Fidlerové běží od 19. května do 1. června 2014.

Náš tip pro ty, kteří tuto soutěž ještě moc neznají: Netipujte na začátku soutěže příliš vysoko. Každý den nad ránem probíhá kontrola soutěžních tipů. Všichni soutěžící, jejichž tip byl již překonán, budou o tomto faktu informováni emailem. Jednou denně můžete své tipy upravovat a zvýšit tak šanci na výhru.

Napsal/a: Iveta Pešková

Toto taky stojí za přečtení!

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (4 vyjádření)

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist