YOLI slaví první narozeniny. Na letošní rok chystá 24 knižních novinek

Rubrika: Knihy pro děti a mládež

Nakladatelská značka YOLI, která se zaměřuje na literaturu pro „mladé dospělé“, takzvané young adults má za sebou první rok existence. A byl to rok úspěšný.

Pod značkou se symbolem motýla vyšlo v loňském roce celkem 19 knih různých žánrů od romancí po dystopie. Nejúspěšnějším titulem se stal román Hvězdy nám nepřály od amerického spisovatele Johna Greena, který v YOLI vyšel s filmovou obálku. Prodalo se ho téměř 30 tisíc výtisků a zařadil se tak mezi neprodávanější knihy loňského roku na českém trhu.

„Potvrdilo se nám, že založení značky pro mladé čtenáře je krok správným směrem. Fenoménem jsou především romány amerického autora Johna Greena, které se zařadily mezi naše nejprodávanější tituly loňského roku.

Bestsellerem se stal také úvodní díl trilogie Labyrint Jamese Dashnera,“ říká Helena Čudová, programová ředitelka společnosti Euromedia Group, pod kterou značka YOLI patří.

V tomto roce se YOLI chystá vydat celkem 24 knižních novinek a jména Johna Greena a Jamese Dashnera se v edičním plánu objevují i letos. Greenův humoristický román o objevování sebe sama nazvaný Příliš mnoho Kateřin i závěrečný díl Dahnerovy dystopické trilogie Labyrint vyjdou v červnu.

První knihou, která v roce 2015 pod značkou YOLI vychází, je Eden od Helen Douglasové.

eden_yoliEden Anfieldová zbožňuje záhady, a když se na škole objeví tajemný nováček Ryan Westland, úplně ji to pohltí. Na první pohled vypadá jako obyčejný kluk, proč potom nezná pizzu? A jak to, že nikdy neslyšel o Hitlerovi? Ze všeho nejvíc ale Eden mate to, že o ni Ryan jeví zájem.

Eden pozvolna propadá jeho kouzlu, zároveň ale rozkrývá i jeho tajemství. Zlom nastane jednoho deštivého odpoledne, když klopýtne o zdánlivě obyčejnou knihu v Ryanově pokoji – biografii jeho nejlepšího kamaráda, která je však datovaná o celých padesát let později. Když se svým objevem na Ryana vyrukuje, zjišťuje, že na ni čeká velmi důležitý úkol, a ona právě málem zničila jeho jedinou šanci na úspěch…


V jarních měsících se pak představí román Jen jeden rok – pokračování úspěšných titulů Jen jeden den a Zůstaň se mnou od Gayle Formanové. Vyjde také další kniha od Rainbow Rowellové, autorky románu Eleanor a Park. Ve druhé polovině roku se fanoušci knihy Hvězdy nám nepřály mohou těšit na podobně laděný příběh od Jennifer Nivenové nazvaný Všechny malé zázraky. Vyjde také román Milostné dopisy mrtvým od Avy Dellairové. Příběh o dívce, která se vyrovnává se smrtí své sestry psaním dopisů zemřelým celebritám.

V tomto roce začne YOLI vydávat také čtyři úplně nové knižní série

V květnu vyjde první díl romantické řady Rosemary Beach od ve světě velmi úspěšné autorky Abbi Glines. Tentýž měsíc se představí také první kniha z pětidílné fantasy Magisterium, kterou společně napsaly v Česku již známé spisovatelky Cassandra Clareová (Nástroje smrti, Knižní klub 2013–2015) a Holly Blacková (Kronika rodu Spiderwicků, Knižní klub 2004–2010).

V srpnu se především dívky mohou těšit na první díl romantické série After od Anny Todd, která vznikla jako fanfiction na sociální síti Wattpad, kde si připsala více než 1 miliardu přečtení a zaujala čtenáře po celém světě.

V říjnu pak začne vycházet třídílná fantasy Pekelné stroje od již zmíněné Cassandry Clare.

Co už vyšlo – inspirujte se!

labyrintpapirova_mesta_yoliprozretelnost

Značka YOLI vznikla v roce 2014 jako reakce na zvýšený zájem o knihy pro mládež. Je nejmladší nakladatelskou značkou společnosti Euromedia Group.

Její název vychází z anglického termínu young literature a jeho podobu si vybrali sami čtenáři v internetové anketě.yoli_logo

Symbolem YOLI je motýl, který ztělesňuje růst, změny a transformaci, vlastnosti typické pro čtenářskou skupinu ve věku okolo 13 –21 let.

Nabídku knih nakladatelství Yoli najdete třeba tady.

Napsal/a: Iveta Pešková

Toto taky stojí za přečtení!

muzikál Mauglí na Mall.tv

Muzikál Mauglí bude k vidění na Mall.tv

Muzikál Mauglí Ondřeje Soukupa a Gabriely Osvaldové v režii dua Skutr uvádí pražské Divadlo Kalich od září roku 2013. Od

Čtu dál →

Hledáte parťáka pro své koníčky? Zkuste to se svými dětmi

Malé děti znamenají ve většině případů sice menší starosti než ty velké, ale přece jen většina rodičů – a

Čtu dál →

Audio pohádky Nártouna Olina baví děti na Youtube

Přinášíme rodičům další možnost jak zabavit děti na internetu. Tentokrát to nejsou videa Youtuberů, ale audio pohádky Nártouna Olina.

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist