Vyšla nová česká interaktivní knížka pro děti

Rubrika: Knihy pro děti a mládež

Chrobákovy trampoty – to je originální hravé vyprávění o velkém pátrání po ztracené kuličce, které svým nezaměnitelným hlasem namluvil Pavel Liška.

Autorkou knihy je Marcela Konárková, která tímto dílem završila své studium ilustrace na Fakultě designu a umění Ladislava Sutnara v Plzni. Z knihy je tak znatelný důraz na výtvarnou složku, která se odlišuje od ostatních interaktivních knih, které jsou podbízivé a křiklavě barevné.

00_titulka_KNIHA

Všichni hlavní hrdinové této knihy byli ručně nakresleni a vyrobeni z papíru. Každá taková loutka se přitom skládá z několika částí, aby se mohla následně naanimovat neboli rozpohybovat. Tato knížka je interaktivní, takže reaguje na podnět čtenáře, a jednotliví aktéři jsou dokonce nadabováni. Celou pohádku pak tématicky podbarvuje na míru složená hudba a jednotlivé zvuky, aby byl příběh co nejautentičtější.

01 postup vzniku

Chrobákovy trampoty přinášejí dětem originální zážitek ze čtení někde na pomezí klasické knihy a animovaného filmu. Tato knížka se tak snaží zaplnit prázdné místo na polici české dětské e- knihovny a koexistovat tak vedle tradičních papírových knih, které nemůže, a ani nemá za cíl nahradit.  

12 funkcni kniha

Pavel Liška o knížce řekl:

„Děti si dneska pořád hrajou s počítači čím dál víc a už tak strááášně moc brzy. Ale ono některé to hraní si, může být i objevné, něžňounce prosté a tak ničím neškodlivé. Takového hraní si je na počítačích stále malilinkato a Chrobáci tam určitě patří!!!“

Pokud vás interaktivní knížka zaujala a budete chtít, aby si ji vaše děti mohly přečíst, můžete si ji zakoupit za symbolických 25Kč na portále Google Play (pro Android) či App store (pro iOS).

08 Chrobákovi

Napsal/a: Marcela Konárková

Toto taky stojí za přečtení!

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Spoření pro děti: jaké máte možnosti?

S novým přírůstkem do rodiny je čas začít myslet na budoucnost. Chcete-li svým ratolestem zajistit lepší start do života, neměli

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (4 vyjádření)

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist