Vychází nová městská fantasy série pro děti PAX

Rubrika: Knihy pro děti a mládež

Na knižní pulty se právě v těchto dnech dostávají tituly nové městské fantasy série PAX Hůl prokletí a Grim přízrak. S námi si o ně můžete i zahrát!

Autorkami série jsou bestsellerová spisovatelka krimi Åsa Larssonová a Ingela Korsellová, která se věnuje oblasti čtenářské gramotnosti dětí. Knihy ilustracemi doplnil komiksový kreslíř DC Comics Henrik Jonsson.

Knihy jsou psány svižným jazykem, mají dramatický děj a svou napínavostí zaujmou všechny děti, včetně „nečtenářů“ nebo, jak říkají autorky, „čteníodolných“ dětí.

Právě tyto děti se Larssonová s Korsellovou snaží nalákat ke čtení přístupným jazykem, krátkými kapitolami, napínavým otevřeným koncem a v neposlední řadě i úžasnými komiksovými ilustracemi Henrika Jonssona.

Série PAX zaujme velké i malé čtenáře. Protože, jak píší ve švédském deníku Dagens Nyheter:

„Pozor! Tato napínavá fantasy může vyvolat těžkou závislost na čtení. Jakmile se do něj jednou vaše děti a vnoučata začtou, hrozí, že začnou zanedbávat své počítače, mobily i počítačové hry. My jsme vás varovali.

PAX – Hůl prokletí

Ozývá se tep času a vchází temnota… V městečku Mariefred se začínají dít podivné věci. K životu se Larssonova--Pax-I--Potah+lak.inddprobouzejí nadpřirozené bytosti.

Tajná knihovna ukrytá pod kostelním návrším přitahuje zlé síly. Její ochrana slábne a svět se ocitá v ohrožení. V těchto nejistých časech sem do pěstounské rodiny přicházejí bratři Alrik a Viggo, kteří — jak se brzy ukáže — byli vybráni, aby pomohli chránit tajnou knihovnu. Podle starých strážců jsou ale na válečníky příliš mladí, a proto musejí podstoupit náročnou zkoušku. Skutečné nebezpečí je však teprve čeká…

Hůl prokletí je první díl série PAX.  Pro čtenáře od deseti let.

PAX – Grim přízrak

Poznej svého nepřítele…
Z hlubin věků někdo přivolává temné síly. Tajná knihovna je opět v ohrožení a ochránit ji bude čím Larssonova--Pax-I--Potah+lak.indddál těžší.

V Mariefredu po nocích řádí záhadný tvor podobný ohromnému psovi a napadá obyvatele městečka. Bratři Viggo a Alrik ho musejí zastavit dřív, než dojde k dalším neštěstím.

Může to být vlkodlak? A jak s něčím takovým bojovat? Bratři se usilovně snaží najít odpověď v tajné knihovně a setkávají se přitom se záhadným čarodějem Damírem, který přišel varovat strážce před smrtelným nebezpečím. Mohou ale podivnému návštěvníkovi věřit?

Grim přízrak je druhý díl série PAX. Pro čtenáře od deseti let.

Zahrajte si o napínavé městské fantasy o uznávané severské autorky detektivek!

Larssonova--Pax-I--Potah+lak.inddÅsa Larssonová je bestsellerovou spisovatelkou krimi románů pocházejících ze studeného severu. Nyní přichází společně s Ingelou Korsellovou, která se věnuje oblasti čtenářské gramotnosti dětí, s tituly, které zaujmou nejen děti. na své si jistě přijdou i dospělí! Neváhejte a vyražte do nejbližšího knihkupectví. A pokud chcete zkusit štěstí v soutěži, jednu jsme pro vás připravili. Hrát se bude o tři výtisky prvního dílu Hůl prokletí. Stačí odpovědět na soutěžní otázku a správně si tipnout.

Soutěž s městskou fantasy pro děti PAX běží od 6. do 19. dubna 2015.

Náš tip pro ty, kteří tuto soutěž ještě moc neznají: Netipujte na začátku soutěže příliš vysoko. Každý den nad ránem probíhá kontrola soutěžních tipů. Všichni soutěžící, jejichž tip byl již překonán, budou o tomto faktu informováni emailem. Jednou denně můžete své tipy upravovat a zvýšit tak šanci na výhru.

 

Napsal/a: Iveta Pešková

Toto taky stojí za přečtení!

Tipy na dárky pro děti podle věku – zabaví se a rozvinou dovednosti

Lámete si hlavu s tím, co potěší nastávající, novopečené či už ostřílené rodiče, respektive jejich děti? Přečtěte si naše

Čtu dál →

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist