Vstupte s Pufíkem do světa kouzelných obrázků!

Rubrika: Knihy pro děti a mládež

Chcete objevit nový rozměr knihy a rovnou si říkáte, jaký nový? Kniha je přece jednou kniha. Jenže my pro vás máme zbrusu novou možnost, jak si vaše dítě může užít čtení!

Nakladatelství Albatros vydalo knihu Pufík z Pohádkové Lhoty a tímto knižním projektem jako první v České republice otevřelo zcela nový segment knih s rozšířenou realitou.

pufik_z_pohadkove_lhoty_titulkaDíky pohádkovým příběhům plyšáka Pufíka objeví děti zcela nový rozměr čtení knihy. S pomocí chytrého mobilního telefonu a interaktivní aplikace „Pufik“ ilustrace ožijí a děti mohou aktivně vstupovat do děje pohádky skrz ilustrace v knize. Kouzelnou atmosféru dotváří pestrá paleta zvukových efektů.

Více o knize, možnosti objednání se slevou a ukázku najdete tady.

 

Albatros reaguje na rostoucí oblibu knih s rozšířenou realitou v zahraničí a také na skutečnost, že dnes jsou moderními technologiemi silně ovlivněny už děti předškolního věku. Tříleté dítě dnes umí s přehledem ovládat dotykový telefon a tablet. Kniha Pufík z Pohádkové Lhoty bude pro děti i jejich rodiče zaručeně nápaditým a hlavně tvůrčím zpestřením,“

uvádí Ondřej Müller, programový ředitel Albatros Media, a.s.

pufik_z_pohadkove_lhoty_ukazka1pufik_z_pohadkove_lhoty_ukazka3

Prvotina Igora Mandíka, kniha Pufík z Pohádkové Lhoty, spojuje tradiční pojetí dětské knihy s moderními technologiemi využívajícími mobilní telefon.

Příběhy jsou napsány jednoduchým jazykem a přitom s vtipem a slovní komikou, kterou malé děti dokážou ocenit. Knihu doprovodila líbivými ilustracemi Čechokanaďanka Alice Sinkner, která se v zámoří věnuje animované tvorbě. Aplikace „Pufik“ je zdarma ke stažení na App Store a Android Market.

 

Igro Mandík je rovněž spoluautorem plyšáka Pufíka, který ožívá po vložení mobilního telefonu a spuštěním aplikace „Puffy“. Plyšák umí dětem vyprávět některé pohádky z knihy Pufík z Pohádkové Lhoty a děti s ním můžou hrát i spousty her, ať už zábavných či vzdělávacích. Má též v zásobě různorodé hlášky a komentáře a to, co neumí, ho mohou děti nebo jejich rodiče naučit.

plysak_pufik_nahledplysak_pufik_nahled2

Dárky z Albatrosu pro vaše děti!

pufik_z_pohadkove_lhoty_ukazka_malaNakladatelství Albatros vydává celou svou existenci knížky určené právě pro děti a mládež. A protože se blíží Vánoce, připravili jsme ve spolupráci s ním soutěž, ve které můžete vyhrát nejen krásné knížky o Pufíkovi, ale i plyšáka Pufíka, kterého jsme vám představili.
Tak co, přidáte se? Líbila by se vám pro děti kniha i plyšák? V naší soutěži stačí zodpovědět správně soutěžní otázku a mít štěstí při tipování.
Soutěž s Pufíkem z Pohádkové lhoty běží od 5. do 19.prosince 2013.

Náš tip pro ty, kteří tuto soutěž ještě moc neznají: Netipujte na začátku soutěže příliš vysoko. Každý den nad ránem probíhá kontrola soutěžních tipů. Všichni soutěžící, jejichž tip byl již překonán, budou o tomto faktu informováni emailem. Jednou denně můžete své tipy upravovat a zvýšit tak šanci na výhru.

Napsal/a: Iveta Pešková

Toto taky stojí za přečtení!

Tipy na dárky pro děti podle věku – zabaví se a rozvinou dovednosti

Lámete si hlavu s tím, co potěší nastávající, novopečené či už ostřílené rodiče, respektive jejich děti? Přečtěte si naše

Čtu dál →

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (4 vyjádření)

 • alenam

  Výhra je to pěkná, jen přemýšlím, co to má být za zvířátko. Původně jsem podle plyšáka myslela, že je to pes, nakreslený vypadá jako kočka a u soutěže se píše o medvídkovi. Tak nevím :).

 • Ježeček

  Kniha vypadá lákavě a moc se mi líbí veselé obrázky. *

 • Petra Vymětalová

  muro, soutěž už běží od půlnoci, jen se mi podařilo neuložit verzi článku se soutěžním tlačítkem 😉 Už je tam…

 • mura

  Pěkná kniha,už se těším na soutěž.

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist