Víš jaká jsi? Pojď to s námi zjistit…

Rubrika: Knihy pro děti a mládež

Jako malá jsem si s holkama podobné testy dělala pořád. Byla u toho spousta legrace a moc jsme se nasmály. Jak je to dneska? Winx jsou kouzelné víly a dokonce mají svůj klub. Vaše děti k nim můžou také patřit. Stačí jen otevřít velkou knihu vílích testů.

Nakladatelství CooBoo vydalo knížku Winx – jaká jsi? aneb velká kniha vílích testů. Kniha začíná úvodem, ve kterém se děti dozví rozdělení jednotlivých kapitol. Celkem jich je zde 6 a každá má testy na konkrétní téma –  Jsi hrdá, skromná nebo marnivá?

Kapitola „Poznej sebe samu“,  hned prozradí do jaké skupiny patří. Stačí, když si dívky udělají pár testů a hned budou vědět, jestli jsou např: pověrčivé, zda jim záleží na různých věcech nebo čím možná budou, až vyrostou. Kapitola druhá „Ty a ostatní“,  zase napoví, co si o ní myslí ostatní. Je to opravdová kamarádka nebo by na tom ještě měla zapracovat? V třetí kapitole „Ty a láska“, najdou testy, které pomohou vyznat se v lásce jako pravá Winx.  Zjistí, jestli je to opravdová láska, jestli jsou jen romantičky nebo jaký je jejich ideální kluk. Dělají šaty člověka nebo je to jinak? Je móda důležitá? Chtějí být dívky cool? V kapitole „Móda a krása“  zjistí, jaký make-up se k nim hodí, jestli se oblékají podle poslední módy nebo jestli  vlasy mají ten správný sestřih.

Každá víla musí být silná, mít spoustu energie a také dobrou kondici. S Winx teď zjistí, jak  na tom jsou. Kapitola „Zdraví a fyzická pohoda“ jim totiž řekne, jestli se správně stravují, zda umí odpočívat, který sport se k nim hodí nebo jestli náhodou nejsou lenoši. Pokud chtějí znát tajemství, jak zůstat ve formě, stačí si udělat  kvíz a hned to budou vědět. Poslední kapitola „Jsi skutečná víla?“ prozradí, zda jsou opravdové víly.

Díky testům dívky také zjistí,  kolik toho vědí o kouzelném světě, o Magixu nebo jestli náhodu nejsou přece jen Trix. Stačí vyplnit testy, které jsou tady v této knížečce připraveny. Díky nim zjistí, kterou Winx jsou, jak dobře znají Magix nebo jestli náhodou nejsou jenom víly na částečný úvazek …

Jupíííí. Slyšíte to taky?

Tak takhle jásají dívky/slečny, které tuto knížku právě otevřely. S vílami Winx zjistí spoustu věcí o sobě a o magii.

Knížka je plná zábavy a různých testů, které prozradí spoustu zajímavých věcí, jde také o velkou knihu vílích testů.

Vše je přehledně rozdělené do 6 kapitol. Každá kapitola začíná povídáním o tom, na co se mohou těšit. Někdy jde o povídání kratší, jindy delší, ale čtení zabere pouze pár minut.  Jde vlastně o takovou předmluvu k následující kapitole. Ty mají na levé straně barevné rozlišení. Např. Ty a láska, má světle červený vlnitý okraj se srdíčky. Poznej sebe samu, má okraj lila barvy a fialové kytičky nebo Jsi skutečně víla?, má modrý okraj a v něm jsou bílé hvězdičky. Pro snadnější hledání kapitol, je označení s názvem, umístěné v horní části na levé straně stránky. Název každého testu je napsán velkým písmem a barevně odlišen.

Celá knížka je barevná nejenom díky obrázkům, ale také barevností písma.  Rozmanitost testů je zde velká, a tak se dívky nemusí obávat nudy. Líbí se mi, že nejde pouze o určování A, B, C, ale testy jsou opravdu pestrobarevné.  Častěji sledují cestičku, která je dovede až k vlastní charakteristice. Jindy jdou podle šipek, odpoví na otázku, počítají si body ke každé odpovědi nebo sčítají symboly přiřazováním u odpovědí. Nakonec si podle výsledku mohou přečíst svojí charakteristiku. Tak tohle vše a mnohem více na ně čeká v této velké knize vílích testů. Víly Winx se na ně už moc těší…

Tato kniha se mi opravdu líbí, má 118 stran a dívky v ní najdou více než 50 testů.  Za sebe mohu říct jediné. Tuhle publikaci doporučuji všem slečnám a dívkám, které mají rády Winx a chtějí zažít spoustu zábavy.


Winx club jaká jsi? Velká kniha vílích testů

Vydalo nakladatelství CooBoo

Počet stran:120 stran
Formát:
207×207 mm
Vazba: vázaná s laminovaným potahem
Vyšlo: 31. 10. 2012

Knihu Winx club jaká jsi? Velká kniha vílích testů si můžete objednat například zde.


Jeho název je akronymem slov cool a books, ale v Austrálii byste se dozvěděli, že to vlastně znamená dítě Aboriginů. V CooBoo se proto nebojíme vydávat knihy provokativní, kontroverzní, ale ani tituly určené jen pro pobavení a odpočinek.

Ročně se od nás můžete dočkat 40–50 pečlivě vybraných titulů, a to nejen beletristických, ale i non-fiction. A kdo právě teď nechápavě kroutí hlavou nad nakladatelstvím pro teenagery, které nevydává komiksy, tak toho můžeme upokojit neb mezi našimi tituly se najde i celá řada kvalitních, tradičních i zcela nových, komiksů od Pupíků přes Emily Strange až po Thorgala a Malého upírka.

Napsal/a: Nuninka

Toto taky stojí za přečtení!

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Spoření pro děti: jaké máte možnosti?

S novým přírůstkem do rodiny je čas začít myslet na budoucnost. Chcete-li svým ratolestem zajistit lepší start do života, neměli

Čtu dál →

Jak vybrat ty pravé plenky pro novorozené miminko?

Očekávání miminka sebou nese spoustu radosti, ale také rozhodování a nákupů. Jednou z věcí, bez kterých se určitě neobejdete,

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (3 vyjádření)

  • mura

    Knížka je pěkná,ale pro holky,škoda že není něco pro kluky,mám totiž kluky.

  • zajímavá knížka pro holky, mám syna a toho by to asi nebavilo :-)))

  • nica1

    Winx je oblíbená pohádka Nicolky.Každý den na ni večer kouká.
    Knížka by se jí tedy určitě líbila 🙂

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist