Užijte si krásné Vánoce s knížkou

Rubrika: Knihy pro děti a mládež

Ten nejkrásnější den v roce je už doslova za dveřmi. Věřím, že o programu na nadcházející svátky máte už asi všichni jasno. Nezapomínejte ale ani na chvíle, které můžou být krásné díky pěkné knize. A třeba vám pomůžu i na poslední s výběrem dárku pro vaše děti…

Hravé tvoření s modelínou pro nejmenší…

hrave_tvoreni_s_modelinou_o_berusce_titulkahrave_tvoreni_s_modelinou_o_stenatku_titulka

Hrajte si a modelujte společně s vašimi dětmi. Na každé stránce je vzor, podle kterého obrázek v knížce doplníte. Barevný příběh o berušce i příběh o štěňátku si poté převyprávějte společně.
Modelování podporuje rozvoj tvořivosti a vnímání vašeho dítěte. Výhodou je možnost hmotu používat opakovaně.


Úžasné 3D encyklopedie pro pány kluky…

velka_encyklopedie_s_3d_obrazky_dinosauri_titulkavelka_encyklopedie_s_3d_obrazky_super_stroje_titulka

Neuvěřitelný SVĚT DINOSAURŮ: boj o život, pravda a mýty, rekordy ze světa dinosaurů, zkáza velikánů živočišné říše – POZNEJTE FASCINUJÍCÍ SVĚT PRAVĚKÝCH JEŠTĚRŮ!
Neuvěřitelné SUPER STROJE:  Rychlá auta a sporťáky, námořní lodě a hlubinné ponorky, létající monstra, giganti s raketovým pohonem – NASTUPTE A UŽIJTE SI VELKOU JÍZDU!


Zdeněk Svěrák pro nejmenší…

jake_je_to_asi_v_cudu_titulkaKdyz_se_zamiluje_kun_titulka

Chcete vědět, jaké je to asi v Čudu? Tušíte, proč se Bohouškovi říká Radovan? A jaké dobré vtipy zná pan Dufek? Právě vám je určena kniha plná povídek, pohádek a textů známých písniček Zdeňka Svěráka s hravými ilustracemi Vlasty Baránkové, která zaručeně potěší všechny děti do 100 let.
Oblíbili jste si písničky Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře? Sami autoři pro vás vybrali to nejlepší ze své tvorby – písničky, které vám, jak říká Zdeněk Svěrák, „vlezou do ucha“. Máte je tu nejen s texty, notami a akordy, ale i s kouzelnými obrázky Vlasty Baránkové. Tak ať se vám hezky listuje, zpívá i hraje.


Za poznáním…

detska_ilustrovana_bible_stary_a_novy_zakon_titulkapanovnici_ceskych_zemi_pro_deti_audiokniha_titulka

Příběhy Starého i Nového zákona převyprávěné tak, aby jim porozuměly i malé děti.
Adam a Eva, Archa Noemova, Babylonská věž, Jonáš a velryba, Příběh Ježíše a další vyprávění, která by měli znát všichni již od dětství.
Vydejte se do minulosti a poznejte nejvýznamnější panovníky, kteří vládli naší zemi. Audiokniha ve formátu MP3 je ideální na cesty autem, jako pohádka před spaním nebo pro přípravu do školy. Příjemný poslech!


Čtení pro kluky i pro holky…

kouzelny_hrad_cerveny_drak_titulkaklub_tygru_zraloci_pevnost_titulka

Na kouzelném hradě všechny trápí tajemné čáry. Hradní pán a jeho muži se proměnili v bezmocné zelené příšery, lidská podoba zůstala jen Lancelinovi, Gvendolině a Maxovi. Kdo se chce obyvatelům hradu pomstít? Má v tom prsty jejich úhlavní nepřítel Dragomír? Poradí si děti hradního pána a najdou pomoc včas?
Klub Tygrů tráví prázdniny u moře. Během jedné noční výpravy se Biggi, Luk a Patrik setkají s pomateným mužem, který několika záhadnými poznámkami vzbudí jejich zvědavost. Co nebo kdo je za podivnými událostmi, které se v okolí odehrávají? Lidé si vyprávějí historky o zatopené ruině hradu a obrovských žralocích na dně moře. Podaří se Klubu Tygrů odhalit pravdu? Pátrání je dostane na stopu zločinu a sami se nakonec ocitají v ohrožení života.
Přidej se k nim i ty a zažij celé dobrodružství z první ruky!

pet_bojovniku_opice_titulkaeliska_a_statecny_princ_titulka

Legendy čínských bojových umění
Po zničení čínského kláštera jsou ukradeny vzácné svitky s moudrostí starých mistrů. Pět mladých mnichů, kteří útok přežili, se chce pomstít. Nejprve se však musejí naučit ovládat bojové umění pěti zvířat, ke kterému jsou předurčeni – tygr, opice, had, jeřáb a drak. Malao „opice“ se chce stát obratným mistrem. Nejdříve ale musí projít cestu plnou překážek, nebezpečí a dobrodružství. Podaří se mu vše překonat a získat opičí lstivost a mrštnost?
Prožijte napínavé dobrodružství mezi poníky!
Eliška se spřátelí s princem Jankem a společně podnikají dobrodružné výpravy. Poníci se ale chovají divně! Pokaždé se na lesní stezce podél zdi nečekaně zastaví a za žádnou cenu nechtějí pokračovat dál. Co je příčinou jejich velkého strachu? Podaří se Elišce a Jankovi záhadu objasnit?


Zaujala vás nějaká z knížek?

Napsal/a: Iveta Pešková

Toto taky stojí za přečtení!

Pořízení tažného zařízení je snadné a cenově výhodné

Disponovat vozem bez tažného zařízení není žádný hendikep, jak by se mohlo zdát. Pokud potřebujete využívat přívěsný vozík, karavan, nosič

Čtu dál →

Cyklistické dárky pro malé i větší cyklisty

Máte doma nadšeného cyklistu a nevíte, co mu pod stromečkem udělá největší radost? Podobným problémem se rok, co rok

Čtu dál →
Jindřichův Hradec

Prohlédněte si Jindřichův Hradec. S našimi tipy o nic nepřijdete

Jindřichův Hradec si zaslouží vaši pozornost. Je to nádherné město s pěknou historii. Najdete tu nádherné chaty a chalupy,

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (3 vyjádření)

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist