Ukázka: Ducháčkovic rodina aneb strašidla mezi námi

Rubrika: Knihy pro děti a mládež

Minulý týden jsme vás seznámili ze zcela novým příběhem o nevšední duchařské rodince, který napsala česká autorka, jež je považována za českou J. K. Rowlingovou. Pojďte nahlédnout do knížky…

Po dvou dnech Adalbertovy přítomnosti se Ducháčkům poněkud ztenčily zásoby ve spíži, byl rozbit a rozebrán přístroj na domácí jinovatku a jednou se po nezdařeném pokusu linul po celém domě zápach zkaženého sýra. Vzhledem k Adalbertově pověsti to Ducháčkovi považovali za velmi klidný průběh návštěvy.

duchackovi_ukazka1

Bubi se od strýce držel dál a nenápadně přenášel dobroty ze spíže do svého pokoje. Simon jednou omylem při duší hře „Hop kop lop“ vstřelil míč přímo do strýcova okna a od té doby byl u strýce na černé listině. Jen Olívii Adalbertova provizorní laboratoř vyloženě zajímala. Občas nenápadně nakoukla dovnitř a užasle sledovala různé barvy kapalin v bandaskách, mlžný mikroskop a spoustu tabulek se vzorci, šipkami a čísly. Dokonce si od strýce půjčila knihu tajných lektvarů, poté co ho opakovaně ubezpečila, že ji nikde neztratí, nezapatlá ani nepohodí.

Za dva dny ji přečetla a vypsala si pasáže, které potřebovala dovysvětlit.

Proto, když se Bubi a Simon vypravovali za jejich lidským kamarádem Barnabášem, omluvila se Olívie, že dnes výjimečně zůstane doma. Strýce našla v komoře, kde otráveně hledal hadr na podlahu.
„Je to tu malý! Takový duch každou chvíli do něčeho drkne, to se převrátí, vylije, a kdo to má pak vytírat.“ brblal Adalbert.

Olívie se nabídla, že mu pomůže, a při té příležitosti na něj udeřila se záplavou dotazů. Adalbert byl poněkud vyvedený z míry. Nebyl zvyklý, že by někdo sdílel jeho alchymistické nadšení.

Nepřehledněte!

Na VD si můžete o knihu Ducháčkovic rodina – Strašidla mezi námi také zahrát! Ve hře jsou 3 výtisky s podpisem autorky a ilustrátora!

Více o knížce jsme na VD psali tady.


Ukázka je z knihy Ducháčkovic rodina – Strašidla mezi námi, kterou vydalo duchackovi_titulkanakladatelství Fragment.

Tatínek Mlživoj, maminka Blanka a jejich tři neposední potomci, jsou milá strašidla, kterých se rozhodně nemusíte bát.
Jak to dopadlo, když si sourozenci Ducháčkovi vzali do parády strašidelný zámek, který sliboval děsivé zážitky, ale byl spíš k smíchu, a nikdo do něj nechodil?

Co to udělá s televizí, když se na anténě začne houpat rozpustilý duch?
Nechte se pozvat do tajemného světa duchů, nuda tam rozhodně nebude!

Napsal/a: Iveta Pešková

Toto taky stojí za přečtení!

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (3 vyjádření)

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist