Tajemné bratrstvo pana Benedikta se vrací na scénu!

Rubrika: Knihy pro děti a mládež

Že jste o nějakém tajemném bratrstvu, ani o panu Benediktovi ještě neslyšeli? No, ale pak je nutné se seznámit! A rovnou i zábavně – máme pro vás totiž i soutěž!

Jako výjimečné dítě to nemusíte mít v životě bůhvíjak jednoduché – dospělí vás často podceňují, a když se k tomu přidá, že mezi svými vrstevníky poněkud vyčníváte a dobírají si vás, můžete se cítit osamoceně i mezi nimi.

Výjimeční a osamocení jsou i chytrý a vnímavý znalec lidských povah Renek, ustrašený, ale geniální pamětí oplývající Brčko, silná a obratná akrobatka Katka i svéhlavá Konstance, věčná potížistka, jejíž umíněnost ale občas také může přijít vhod. Tahle čtveřice by vám mohla znít jako správná parta, která se výborně doplňuje, jenže jeden druhého zpočátku neznají – světem se protloukají sami a jejich samotu zvýrazňuje to, že jsou všichni v podstatě sirotci.

bratrstvo_benedikt1Dohromady je svede až záhadný pan Benedikt svým tajemným inzerátem: „JSI NADANÉ DÍTĚ A CHCEŠ VYUŽÍT JEDINEČNÉ PŘÍLEŽITOSTI?“, po němž naše čtveřice jako jediná složí v tajuplném Benediktově domě několik podivných a zapeklitých zkoušek. Nové přátelství je na světě, samota o kousek menší, nic však není zadarmo – vychází najevo, že svět ohrožuje zvrácený vynálezce Tomáš Utrum, který usilovně pracuje na tom, aby si svým důmyslným přístrojem podmanil celý svět. Času zabránit mu v tom je zoufale málo a dokázat to může jen tým jedinců na jednu stranu výjimečných, na stranu druhou dospělými podceňovaných: talentovaných dětí.

A tak naše čtyřka chvatně vyráží na životu nebezpečnou misi na nehostinný ostrov s prapodivným názvem Saamprossebbe, sídlo Utrumovy akademie, kde šílený vynálezce a jeho kumpáni provozují své zlovolné čachry. Na expedici do jámy lvové, při níž budou muset rozlousknout celou řadu hádanek, šifer a záhad, se s nimi můžete vydat i vy. Dokážou se noví kamarádi vypořádat s všehoschopnými dospělými protivníky a jejich úklady a zachránit svět? Na to vám odpoví první ze série dobrodružství Tajemného bratrstva pana Benedikta.

Kulička proletěla předákovi nad hlavou, s libozvučným cvaknutím křísla v dáli o kamennou podlahu, odrazila se od vzdálené zdi a dohopsala za roh. Janů vyplivl lékořici a štěkl: „Kdo je tam?“ Nečekal na odpověď, rozběhl se chodbou a zaplul za roh. Katka se okamžitě vyřítila ke dveřím, které předtím hlídal. Vedle vchodu spatřila numerickou klávesnici. S tím nepočítala, ale jestli pan Utrum znovu nezměnil kódy… Prsty jí přeletěly po klávesnici.

 Dveře se otevřely a Katka vklouzla dovnitř.

Tajemné bratrstvo pana Benedikta se vrací!

bratrstvo_benedikt2Čeká ho nová mise: zapeklitá bojová hra, při níž děti putují světem, plní zadané úkoly a osvědčují své individuální vlohy.

Pátrání po všech stopách a řešení hádanek, které jim na skrytých místech připravil pan Benedikt, jim však ztíží nečekaný problém.

A tak Renkovi, Brčkovi, Katce a Konstanci nezbývá než znovu prokázat, proč je osud svedl dohromady. Musejí bojovat přímo o toho, jehož jméno nosí v názvu a jenž je stmelil. A o tom vypráví další díl s názvem Tajemné bratrstvo pana Benedikta a nebezpečná výprava.

Obě knížky vydalo nakladatelství Slovart.

Vydejte se s bratrstvem pana Benedikta za dobrodružstvím!

Zaujaly vás knížky, které jsme vám představili? Myslíte, že by se líbily i vašim dětem? Můžete zkusit i soutěžit, protože ve spolupráci s nakladatelstvím Slovart jsme pro vás připravili soutěž, ve které se hraje hned o celé balíčky! Stačí jen správně odpovědět na soutěžní otázku a mít štěstí při tipování.

Soutěž s bratrstvem pana Benedikta běží od 2. do 15.června 2014.

Náš tip pro ty, kteří tuto soutěž ještě moc neznají: Netipujte na začátku soutěže příliš vysoko. Každý den nad ránem probíhá kontrola soutěžních tipů. Všichni soutěžící, jejichž tip byl již překonán, budou o tomto faktu informováni emailem. Jednou denně můžete své tipy upravovat a zvýšit tak šanci na výhru.

Napsal/a: Iveta Pešková

Toto taky stojí za přečtení!

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (1 vyjádření)

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist