Soutěž: Válka proti superkrávám

Rubrika: Knihy pro děti a mládež

Letošní Velký knižní čtvrtek představil mimo jiné také nejlepší norskou knihu pro děti roku 2014, Válku proti superkrávám. V anketě pro ni hlasovalo 10.000 norských dětí. V naší soutěži ji vyhrají 3 čtenáři.

Anna Bea má 12 let, umí skvěle počítat a má vynikající smysl pro humor. A zároveň je ze všech sedmáků skoro nejmíň oblíbená. Albínka s bílými vlasy, bledou pletí a špatným zrakem zkrátka nezapadá. Nejenže v jednom kuse naráží do lavic, na chodbě musí snášet pohrdavé pohledy svých spolužáků a je na světelné roky vzdálená šanci, že si jí Magnus někdy všimne. Navíc — dva týdny před nejdůležitější podzimní událostí na škole si ji vezmou na mušku nejnamyšlenější holky ze třídy. Kdyby neměla kamaráda Nilse, život by byl absolutně nesnesitelný.

Anne Beu i Nilse si prostě zamilujete. Superkrávy Theu, Ronju a Širin začnete svorně nesnášet. Budete se smát a brečet zároveň. Zaručeně. A rozhodně, rozhodně budete fandit Magnusově kapele Fak Jastin i tajemným Dark Horse. Souboj talentů začíná!

Valka-proti-superkravam_obalkaVálka proti superkrávám

autorka: A. Audhild Slobergová

215 stran, vázaná
pro čtenáře od 10 let

Knihu vydalo nakladatelství Host, objednat si ji můžete na www.hostbrno.cz.

A. Audhild Solbergová (nar. 1975) je norská nakladatelská redaktorka,
korektorka a recenzentka. Její prvotina Válka proti superkrávám
(2014) se krátce po vydání stala bestsellerem. V srpnu
2015 vyšlo v Norsku její pokračování Superbitchene driter seg ut (Superkrávy si dělají blázny). Práva k vydání prvního dílu se prodala do sedmi zemí.

Z rozhovoru s autorkou

Jak byste popsala svoji knihu jednou větou?
Válka proti superkrávám je pohodový román o přátelství, lásce a nalezení vnitřní síly v okamžicích, kdy se vám chce všechno vzdát.

Pro koho jste knihu psala?
Knihu jsem psala pro dívky a chlapce ve věku od devíti do třinácti let. Hlavním postavám v knize je dvanáct, ale děti rády čtou o vrstevnících o něco starších, než jsou ony samy.

válka proti superkrávám autorkaČím si vysvětlujete velký úspěch knihy?
Od dětí vím, že se jim na knize líbí její humor a také fakt, že Anne Bea se rozhodne svým tyrankám pomstít. „Sladká pomsta“ je u dětí velmi oblíbená, stejně jako vzlety a pády teenagerů. Rády čtou o tom, jaké je to být zamilovaný, chodit do školy, vycházet se zoufalými rodiči a učiteli. Psaní knihy vyprávěné z pohledu dvanáctileté dívky mě stálo značné úsilí, v podstatě jde o její deník. Věřím, že právě to přispělo k úspěchu knihy. Děti mají pocit, že příběh je opravdový.

Můžete prosím českým čtenářům poslat nějaký vzkaz?
„Čteme, abychom se ujistili, že nejsme sami,“ říká C. S. Lewis, slavný autor Letopisů Narnie, a já pevně věřím, že to je případ většiny z nás. Čtení je způsob, jak se spojit sám se sebou i s ostatními.
Můžeme se cítit méně osamělí a zároveň nám to umožní rozšířit si obzory. Nezáleží na tom, zda pocházíte z Norska nebo z Česka: zamilovat se, najít opravdové přátele, snažit se bojovat s pocitem opomíjení – to jsou univerzální zkušenosti, které se týkají dětí na celém světě. Doufám, že čeští čtenáři se po přečtení Války proti superkrávám budou cítit méně sami.

Prolistujte si ukázku

Jak Válku proti superkrávám vyhrát?

Nečekejte žádné bojovky, na ty se můžete těšit až v knížce. Nám bude stačit, když v tomto článku najdete správnou odpověď na jednoduchou soutěžní otázku. Abyste se probojovali mezi tři výherce, budete potřebovat ještě dobrý tip.

Soutěž běží do 14. dubna 2016.

 

Tip pro ty, kdo naše soutěže ještě moc neznají

  • Než se pustíte do tipování, nahlédněte do vyhodnocených soutěží, v jakých hodnotách se konečné počty tipů pohybují.
  • Počítejte s tím, že jednou denně můžete svůj tip upravit, takže se vyplatí zpočátku tipovat spíš při zemi, abyste měli přehled, jakým tempem tipy do soutěže přibývají.
  • Jednou denně (nad ránem) probíhá kontrola všech tipů, o překročení toho svého budete případně informováni emailem.
  • Aktivní návštěvníci stránek mohou stav svého tipu zkontrolovat kdykoli přímo na soutěžní stránce.

Toto taky stojí za přečtení!

Zpříjemněte dětem koupání. Tady je 5 tipů!

Přístup k vodě se u dětí liší podobně jako náhled společnosti na koprovou omáčku. Zatímco jedny nemůžete dostat z vany, druhé

Čtu dál →

Jak vybrat přebalovací tašku na kočárek

Čekáte miminko a hledáte tašku na kočárek? Co všechno byste měli v takovém případě zvážit a proč maminkám nestačí

Čtu dál →

10 pravidel, jak oblékat děti v zimě

Venku přituhuje, nejen na horách napadla sněhová pokrývka. Zatímco my poznáme, kdy je nám zima nebo naopak příliš teplo

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (2 vyjádření)

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist