Soutěž: Karel IV. jako komiksový superhrdina

Rubrika: Knihy pro děti a mládež

Právě dnes si připomínáme výročí 700 let od narození Karla IV. Nakladatelství Edika dokazuje, že otec vlasti není jen nudnou postavou z učebnic. V knize Karel IV. – Pán světa představuje panovníka jako komiksového superhrdinu. Její autor Zdeněk Ležák má již na svém kontě komiksové zpracování života Jana Husa (Ve jménu Husa, Edika 2015). Ilustracemi knihu Karel IV. – Pán světa doprovodili kreslíři Jonáš Ledecký, Matyáš Namai a Martin Pospíšil.

Životopisný komiks Karla IV. provází čtenáře nejdůležitějšími okamžiky dětství i dospělosti jednoho z největších Čechů. Jedinečná kniha přibližuje jeho neradostné dětství i obdobím dospívání, kdy velel armádě, vybojoval svou první bitvu a ujal se vlády nad Českým královstvím. Podívejte se, jak si Karel IV. ve třiceti si na hlavu nasadil římskou královskou korunu, o rok později korunu českou a jak se v osmatřiceti stal pánem světa, když byl korunován císařem Svaté říše římské.

karel-komiks

Karel IV. rozhodně není nudná postava z učebnic, jeho dobrodružstvím nabitý život si o komiksové zpracování doslova říkal.Když jsem psal komiks o Karlu IV., myslel jsem na Batmana. Příběh mladého kralevice je totiž superhrdinovi z Gotham City v mnohém podobný. Pod rukama výtvarníků nám pak před očima rostl z malého ubrečeného chlapce s neradostným dětstvím odvážný jinoch, z něhož se záhy stal neohrožený pán celého světa. Podobně, jako rostl ve svém komiksovém vesmíru Batman. Tak já vidím Karla IV. a snad jej tak na chvíli uvidíte i vy,“ říká o knize její autor Zdeněk Ležák.

karel-komiks2

Ilustracemi netradiční zpracování osudů panovníka doplnili tři mladí talentovaní kreslíři. Hlavním ilustrátorem je Jonáš Ledecký: „Karel IV. je první velký komiks, na kterém jsem pracoval. Jsem rád, že mi Zdeněk Ležák věřil s takhle velkým tématem. Mám štěstí, že jsem na projektu mohl spolupracovat s tak talentovanými výtvarníky jako je Matyáš Namai, se kterým jsem vytvářel storyboard a který ilustroval textovou část. A Martin Pospíšil, který dělal lettering komiksu a grafickou úpravu obálky.“

KDV0270_potah.inddKarel IV. – Pán světa

Velkolepý životopisný komiks Karla IV.

Narodil se, aby vládl světu, přesto prožil neradostné dětství. Jako batole naposledy spatřil svou matku, s otcem se neshodl téměř po celý život. V patnácti letech už velel armádě a vybojoval svou první bitvu. V šestnácti se za svého otce ujal vlády nad Českým královstvím. Ve třiceti si na hlavu nasadil římskou královskou korunu, o rok později korunu českou a v osmatřiceti se stal pánem světa, když byl korunován císařem Svaté říše římské.

autor: Zdeněk Ležák
ilustrátoři: Jonáš Ledecký, Matyáš Namai a Martin Pospíšil

160 stran. Doporučeno čtenářům od 10 let.

Knihu si můžete se slevou objednat na www.albatrosmedia.cz, kde najdete také ukázku.

Knihu Karel IV. – Pán světa pokřtil spisovatel Petr Šabach. 9. června autoři knihu představí v Brně na hradě Špilberk od 16:00. Beseda se Zdeňkem Ležákem a Jonášem Ledeckým a workshop na téma Jak vzniká komiks proběhne 13. června od 11:00 v Muzeu Karlova mostu v Praze.

A aby těch akcí nebylo málo, tak ode dneška až do 27. května 2016 poběží soutěž, ve které dva z vás komiks Karel IV. – Pán světa vyhrají.

 

Tip pro ty, kdo naše soutěže ještě moc neznají

  • Než se pustíte do tipování, nahlédněte do vyhodnocených soutěží, v jakých hodnotách se konečné počty tipů pohybují.
  • Počítejte s tím, že jednou denně můžete svůj tip upravit, takže se vyplatí zpočátku tipovat spíš při zemi, abyste měli přehled, jakým tempem tipy do soutěže přibývají.
  • Jednou denně (nad ránem) probíhá kontrola všech tipů, o překročení toho svého budete případně informováni emailem.
  • Aktivní návštěvníci stránek mohou stav svého tipu zkontrolovat kdykoli přímo na soutěžní stránce.

Toto taky stojí za přečtení!

Oslaďte si život s přírodními sladidly

Každý, kdo se alespoň trochu zajímá o svoje zdraví a záleží mu na tom, co jí, už určitě na

Čtu dál →

Tipy na dárek pro děti i maminky

Čas Vánoc se blíží přímo mílovými kroky a vy si možná začínáte lámat hlavu nad tím, co nadělit novopečené

Čtu dál →

Jak si udržet dobrou náladu v předvánočním shonu

Vánoce jsou za rohem, z televize, novin, rádia i obchodů se na nás valí zprávy o tom, že bychom se

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (2 vyjádření)

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist