Soutěž: Čuníkův supertajný deník

Rubrika: Knihy pro děti a mládež

Už to není tajemství. Čuníkův supertajný deník před pár dny spatřil světlo světa. Jenže to není všechno! Tři z vás ho už brzy získají v naší soutěži…

Je spousta důvodů, proč se čtou knihy. Pro pobavení, pro poučení. V Čuníkově supertajném deníku se naučíme také celé spoustě nových slov. I takových, kterým bychom předtím nikdy nerozuměli. Čuník totiž mluví čuníkovštinou. Možná z toho bude někdo rozladěný, ale to bude určitě jenom nějaký dospělý… My smutní nebudeme, deník je totiž hlavně pro děti a ty si ho rozhodně užijí!

 

Čuníkův supertajný deník britské autorky Emer Stamp si oblíbili čtenáři po celém světě. Autorka sice žije s rodinou v Londýně, ale neustále se vrací na malou farmu v Devonu, kde vyrostla a odkud také čerpá inspiraci. Tady se „zrodil“ i příběh Čuníka. Emer Stamp osobně vysvětluje ve videu:

Čuníkův supertajný deník (The Unbelievable Top Secret Diary of Pig) přeložila do češtiny Martina Buchlová, vydává ho nakladatelství MOBA a byl zařazen do prestižní knižní akce Velký knižní čtvrtek (17. 3. 2016).

VEPR 1.inddČuník je štěstím bez sebe. Má svého vlastního nejlepšího kamaráda Kačera a je si docela jistý, že ho má farmář ze všech zvířat nejraději. Proč by ho jinak neustále krmil tak dobroučkými pomyjemi a pořád ho poplácával po hřbetě tím speciálním způsobem, kterým nepoplácává nikoho jiného? Jediným Čuníkovým problémem jsou Zlá kuřata. Nejen proto, že mu kradou žrádlo, ale i kvůli tomu, že staví vesmírnou raketu z traktoru a chtějí v ní Čuníka poslat na Pluto. Tam tedy nepoletí ani náhodou! Starosti mu ovšem přibydou, když mu Kačer oznámí, proč ho farmář ve skutečnosti tak vykrmuje. A proč mu říká Pečínka. Že by nakonec vesmírná mise Zlých kuřat byla Čuníkovou jedinou volbou?

A pro lepší náladu si určitě pusťte tento trailer (jen podle něj neučte děti anglicky 😉 ):

A ještě ochutnávka ukázková:

Každopádně dneska odpoledne jsem se přiblížil ke Starý stodole, abych se podíval, co tam Zlá kuřata postavila. Byl jsem ultra opatrný. Převlékl jsem se za hromadu sena. Úplně jsem se jím obalil od hlavy až k patě. Páč kdybych tam prostě přišel oblečený jako Čuník, hned by si mě všimla. Ale nepřiplížil jsem se úplně tak nenápadně, jak jsem doufal, páč mě to seno pošimralo v nose, a jen co jsem došel ke stodole, pořádně jsem si pšíknul a všechno to seno ze mě opadalo. Jedno ze Zlých kuřat vystrčilo hlavu ven, aby se podívalo, co se děje, tak jsem rychle začal předstírat, že v blátě koukám po dobroučkých žížalách k jídlu. Ha! Ha! Čuník tě přechytračil, Zlý kuře!

Zítra si udělám lepší převlek. Zítra přijdu jako velká kupka hnoje!!! Těším se tak, že ani nemůžu pořádně spát. ZBOŽŇUJU vesmírný rakety, jsou prostě tak velký a vzrušující. Představte si na jedný jezdit po obloze!!! Ale nezbožňuju je tolik jako pomyje a Sedláka. Nic nezbožňuju tolik jako pomyje a Sedláka.

A teď už k té soutěži…

Jak už jsem prozradila v úvodu, soutěžit budeme hned o 3 výtisky Čuníkova supertajného deníku. Nejspíš pro vás nebude žádným překvapením, že máte za úkol najít správnou odpověď na jednu soutěžní otázku. Když se vám to podaří a přidáte i přesný nebo nejbližší vyšší tip, už brzy se budete moct začít učit čuníkovštinu.

Soutěž s Čuníkovým supertajným deníkem běží až do 3. dubna 2016.

 

Tip pro ty, kdo naše soutěže ještě moc neznají

  • Než se pustíte do tipování, nahlédněte do vyhodnocených soutěží, v jakých hodnotách se konečné počty tipů pohybují.
  • Počítejte s tím, že jednou denně můžete svůj tip upravit, takže se vyplatí zpočátku tipovat spíš při zemi, abyste měli přehled, jakým tempem tipy do soutěže přibývají.
  • Jednou denně (nad ránem) probíhá kontrola všech tipů, o překročení toho svého budete případně informováni emailem.
  • Aktivní návštěvníci stránek mohou stav svého tipu zkontrolovat kdykoli přímo na soutěžní stránce.

Toto taky stojí za přečtení!

Recenze: Valentýnka a narozeniny

Ivana Peroutková píše nádherné příběhy pro děti. S jejími knihami se setkávám už poněkolikáté. Její příběhy o Aničce mě velice

Čtu dál →

Leona Kysilková: Chci z kluků vychovat samostatně myslící jedince

Leona se přiznala, že byla policajt a že veškeré snahy o výchovu bez křiku, příkazů, zákazů a uplácení u

Čtu dál →

Tip na výlet: Stezka korunami stromů Krkonoše

Bojím se výšek, tak co tam budu dělat? To byla moje první reakce na nápad, zajet se podívat na

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (1 vyjádření)

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist