Soutěž: 5 novinek z edice Čtení pro prvňáčky

Rubrika: Knihy pro děti a mládež

Knihy z edice Čtení pro prvňáčky z nakladatelství Grada vám na VD představujeme průběžně. Měli jste možnost je otestovat nebo se zapojit do putovních recenzí. Pět nejnovějších vám teď představíme i prostřednictvím soutěže, ve které si výherci rozdělí celkem 10 knih.

Pár slov o edici Čtení pro prvňáčky

Pokud nás už nějaký ten pátek sledujete, určitě jste již na nějaký článek o knize z této edice narazili. Není divu, knížky vytvořené doslova na míru začínajícím čtenářům si pozornost zaslouží. A když jsou navíc takto dobře zpracované, píše se o nich tak nějak samo. Obě moje školačky na nich se čtením začínaly a musím se přiznat, že občas jsem se od stránek nemohla odtrhnout ani já.

Celobarevné knížky jsou určeny dětem, které navštěvují první třídu a začínají se čtením. Knihy edice Čtení pro prvňáčky obsahují jednoduchý text a jsou psány velkými písmeny, aby je začínající čtenář dokázal snadno přečíst. V rukou rodičů nebo pedagogů se tyto bohatě ilustrované publikace mohou stát skvělou motivační pomůckou pro rozvíjení radosti ze samostatného čtení.

Podívejme se na nejnovější tituly

753577Strašidelná škola

Strašidel a obrázků jsou plné pohádky, ale tenhle pohádkový příběh vás překvapí. Vypráví totiž o strašidle, které vlastně moc strašidelné není, a ilustrovaná je tak působivě, že si při jejím čtení budete připadat jako v animovaném seriálu. Malého bubáčka Bubuše si jistě oblíbíte a budete mu fandit, aby vyvázl ze všech nástrah, které na něj nachystají zlobivý Strachměja škodolibá Huhína. Prozradíme, že i strašidla si potrpí na spravedlnost, více si už musí každý přečíst sám. Zvládnou to i začínající čtenáři.

autorka: Lenka Rožnovská, ilustrace: Vhrsti, 80 stran

752709Diňáci

Mia, Albi, Bamba a Posi jsou malí dinosauři, kteří se právě vylíhli v jedné jeskyni. Náš svět je pro ně jedno velké dobrodružství.
Musejí se naučit všechno, co se v lidské říši učí každé malé dítě – poznávat barvy, cvičit, zdravě jíst, číst, počítat, ale také vařit, nakupovat a uklízet. Tohle všechno se diňáci naučí v krátkých kapitolkách, které zvládne přečíst každý začínající čtenář.
Za každou kapitolou čeká na děti zábavný a poučný úkol a dvoustránka s dinosauřím komiksem.

autorka: Lenka Rožnovská, ilustrace: Hana Mlčochová, 88 stran

754130Vynálezce Tadeáš

Jestli si myslíte, že vynálezcem musí být jen starý a fousatý podivín, tak jste na omylu. Vynálezcem se může stát kdokoli, kdo má v hlavě pořádek. Třeba jako Tadeáš, který už odmalička toužil stát se vynálezcem, a jeho přání se mu splnilo. Seznámil se se skřítkem, který se stará o jeho mozek, a od něj se dozvěděl, jak může svému mozku pomoci, aby lépe fungoval. A pak už to šlo ráz naráz, Tadeáš vynalézal a vynalézal… Jste zvědaví, co všechno vynalezl? Přečtěte si Tadeášův příběh.

autorka: Zuzana Pospíšilová, ilustrace: Zdeňka Řezbová Morávková, 72 stran

754901Natálka a zlobivé štěně

Někdo má brášku, někdo štěně. Jenom Natálka nemá nic. Tak moc by si přála pejska, že kvůli tomu i zalže. Nakonec se Natálka štěněte přece jen dočká. Zjistí ale, že mít doma zlobivého pejska není žádná výhra. Co s ním? Poslat ho do školy! Tam už ho naučí slušnému chování. Veselý příběh o touze po zvířátku je určen všem začínajícím čtenářům.
Natálčin malý neotesaný pejsek Jan Novák je pěkné kvítko. Z bytu udělá kůlničku na dříví, a tak se malá školačka rozhodne, že ho s sebou vezme do školy na vychování. Už to skoro vypadá, že ani pan učitel Vaníček si se psím zlobidlem neporadí. Jak to dopadne? Prozradíme jen, že pejsek dostane titul PIVO. Více si už musí každý přečíst sám. A jistě to všem půjde pěkně svižně, jako když pejsek skáče.

autorka: Lenka Rožnovská, ilustrace: Bára Buchalová, 88 stran

755489Do lavic!

Věřte, nevěřte, v každé první třídě úřaduje parta čiperných a šikovných bytůstek, bez kterých se prvňáčkové neobejdou. Skřítkové spolehlivě zařídí, aby děti ve škole zažily úspěch i legraci.
Krásně ilustrovaná knížka je vhodná jako dárek pro všechny prvňáčky.
Ve škole se odehrává neviditelný kouzelný život. Každé dítě má svého ochránce – malého šikovného skřítka. Školním skřítkům neujde nic důležitého na tabuli, v aktovce ani v lavici. I mezi těmihle šikuly se ale najdou zlobidla, zrovna jako Alda a Pája. Přečtěte si, co vyvedli například školníkovu kocourovi a jak se nakonec polepšili.

autorka: Zuzana Pospíšilová, ilustrace: Drahomír Trsťan, 72 stran

Jak je to s tou soutěží?

Z nakladatelství Grada jsem do soutěže dostala celkem 10 výtisků těch knih z edice Čtení pro prvňáčky. Za 2 týdny je rozdělíme mezi 3 výherce, kteří správně odpoví na jednu soutěžní otázku. Vítěz získá balíček všech pěti knihy, pro soutěžícího na druhém místě jsou připravené 3 knihy a za 3. místo budou z nakladatelství odeslány knížky dvě.

Pořadí určíme jako obvykle na základě soutěžního tipu – vyhrává přesný nebo nejbližší vyšší tip. V případě shody rozhoduje čas, kdy se soutěžící do soutěže zapojil. Neodkládejte to proto na příhodnější chvíli a pusťte se do soutěžení hned teď:

Soutěž poběží až do 6. října 2015.

Tip pro ty, kdo naše soutěže ještě moc neznají

  • Než se pustíte do tipování, nahlédněte do vyhodnocených soutěží, v jakých hodnotách se konečné počty tipů pohybují.
  • Počítejte s tím, že jednou denně můžete svůj tip upravit, takže se vyplatí zpočátku tipovat spíš při zemi, abyste měli přehled, jakým tempem tipy do soutěže přibývají.
  • Jednou denně (nad ránem) probíhá kontrola všech tipů, o překročení toho svého budete případně informováni emailem.
  • Aktivní návštěvníci stránek mohou stav svého tipu zkontrolovat kdykoli přímo na soutěžní stránce.

Toto taky stojí za přečtení!

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist