Skvělé tipy nejen na podzimní večery

Rubrika: Knihy pro děti a mládež

Opět nastává čas sychravého počasí. Pokud se také rádi zachumláte pod deku s nějakou tou knížkou, určitě vás bude zajímat, jaké novinky připravilo nakladatelství Fragment na letošní podzim.

Nejmenší čtenáři

KRTEK v zimě

Kniha plná veselých skládaček potěší všechny malé děti. Začala zima a Krtek si ji užívá plnými doušky. Lyžuje, sáňkuje a dokonce si ze sněhu postaví nového kamaráda. S ostatními zvířátky z lesa krásně ozdobí stromeček a oslaví Vánoce. Kniha obsahuje 5 skládaček s 24 dílky.

Velká kniha lidových písniček a říkadel

Výběr nejznámějších českých lidových písniček, říkadel, hádanek, pranostik, jazykolamů či rozpočítadel s ilustracemi Josefa Lady potěší nejen děti, ale i rodiče a prarodiče.

Pohádky z mravenčí chaloupky

V chaloupce u jetelových trojlístků se zabydleli dva mravenčí bráškové. Mají spoustu kamarádů, takže o napínavé a veselé příhody nebude nouze. Bohatě ilustrovaná pohádková vyprávění s malými hrdiny, kteří zažívají velká dobrodružství, si zamilují děti i rodiče.

krtek_puzzlemravencilidova_rikadla_fragment

Čtenáři školou povinní

Ducháčkovic rodina

Veselé příběhy o jedné duší rodince. Jsou rozpustilí, stěhují se vždy tam, kde je mlha a jsou tak trochu netradiční rodinka – nejsou to obyčejní duchové, tedy duše lidí, ale zcela nový druh strašidel. Procházejí totiž z rodu „Mlhavců“. Zrodili se totiž z čisté mlhy. Nechte se pozvat do tajemného světa duchů, nuda tam rozhodně nebude.

Tři bratři

Největší a nejočekávanější podzimní novinka z pera Zdeňka Svěráka. Tentokráte nejde o filmové zákulisí, ale o příběh samotný. Začtěte se do spletité cesty Honzy, Matěje a Pepy za štěstím. Těžkého úkolu ilustrace se chopil Václav Šlajch a jednotlivé obrázky vytvořil ke známým momentům z úspěšné pohádky.

duchackovi_titulkatri_bratri

Edice Young Adults

Trhni si!                     

Mia je sedmnáctiletá holka, která se na vlastní pěst protlouká životem. K tělu si jen tak někoho nepustí a pro drsné slovo nejde daleko. Po opuštění své nesnesitelné matky žije s partou kluků s podobným příběhem. Co se stane, když mezi ně přijde nový spolubydlící? Hádky jsou na denním pořádku, jenže na rčení „co se škádlívá, to se rádo mívá“ asi něco bude.

Dračí oči – Černý jezdec

Druhý díl plánované trilogie. Kolotoč nebezpečí, intrik, zrady a pradávných tajemství čím dál tím víc směřuje Elenu k jejímu předurčenému osudu. Dokáže čarodějka odolat tlaku a rozhodnout se správně? Pomůže kéralským národům k vytouženému míru, nebo se nechá zlákat mocí a uvrhne je do zkázy?

koristvolani_sireny

Volání sirény – Prokletí

První kniha z nové dvoudílné série od Michaely Burdové. Larissa je siréna. Už stovky let jí moře přikazuje zabíjet muže. Ona však touží z bludného kruhu vražd uniknout. Svoji krásou ovládne čaromága, který se do ní bezhlavě zamiluje a nabídne ji dohodu. Pokud se stane jeho ženou, pomůže jí zpřetrhat pouta s mořem. Chladná Larissa postupně zjišťuje, že není tak úplně bez citů. Dokáže se nakonec od nemilosrdného moře oprostit? Dokáže si vybrat toho pravého?

Kořist

Druhý díl strhující trilogie od Andrewa Fukudy. Gen a jeho lidští přátelé prchají nocí. Gena však nepronásledují jen krvežízniví lovci, ale i vzpomínky na dívku Záři. Klidným ho nenechávají ani probouzející se city k lidské dívce Sisy. Nepřátelé se najdenou valí ze všech stran. Pokud se stanou kořistí…

Saeculum – Uprostřed lesů začíná boj o život…

Parta dobrodruhů se vydává na cestu i přesto, že místo, kde chtějí tábořit, bylo kdysi prokleto. Kdo do lesa vstoupí, nevrátí se už zpět. Strávit pět dní v hlubokém lese a zkusit žít jako ve středověku vypadalo jako výborný nápad. Bastian by si však tento zážitek v klidu odpustil. S účastí na výpravě souhlasil jen kvůli své lásce Sandře. Nechá je les odejít?

Knížky pro starší a pokročilé

Rodiče, nezapomínejte na sebe, oddech u dobré knihy je určen všem.

Pekáč buchet

Začtěte se do příběhů, které zaujmou čtenářky bez ohledu na věk. Redaktorka ženského časopisu a adrenalinový sportovec – je vůbec možné, aby dva takto rozdílné světy fungovaly společně? Další skvělé čtení od Kateřiny Petrusové, které smlsnete jako pralinku. Najdete v něm všechno, co na jejích knížkách máte rády: svérázné postavy, skvělé dialogy, nečekané zápletky. Vtip, romantiku i napětí.

Najít světlo ve tmě  

Po zveřejnění nápadu na sociálních sítích začala vznikat osobní výpověď maminky, které na jednom maturitním plese zemřela teprve devatenáctiletá maturantka. Otevřená zpověď o pocitech, smutku, vyrovnávání se se smrtí dítěte, ale i o naději a překonání sebe sama. O lidech, kteří to i přes těžkou životní zkušenost nevzdali a jedou dál.

Mého manžela nezastřelil Kajínek

Osobní výpověď manželky Štefana Jandy, ve které po dlouhá léta uzrávala myšlenka očistit jeho jméno a dovědět se pravdu. Konečně zjistit, jak to tenkrát doopravdy bylo. Neboť Eva Jandová je totiž přesvědčená, že jejího muže nezabil Jiří Kajínek, který je za jeho vraždu odsouzený na doživotí.

kajinekspacek

Detektiv Michael Crow – Klauni    

Když se začnou objevovat klauni, nemusí to ještě znamenat, že do města přijel cirkus. Ulicemi New Yorku se plíží zákeřný vrah a číhá. Jeho motivy jsou nejasné, podpis děsivý. Kolik přibude mrtvých, než mu detektiv Michael Crow a psycholožka Anne Shawová přijdou na stopu? Oběti spojuje s Anne společná minulost. Michael se pouští do vyšetřování, ale nic není tak jednoduché, jak se zdá.

James Grippando – Mrtvá

Strhující advokátní thriller. Druhý díl série se svérázným obhájcem Jackem Swyteckem, který se společně se skupinou investorů stal obětí pojistného podvodu své krásné expřítelkyně. Aby zachránil svoji svobodu i kariéru, musí nahlédnout do temných zákoutí dávno pohřbené minulosti. Stojí sám proti policii, nebezpečné skupině zločinců, která chce zpět svoje investované peníze, ale především proti skutečnému vrahovi, který je zcela mimo podezření, a který touží i po jeho krvi…

Ladislav Špaček – Úspěšný obchodní zástupce

Příručka pro obchodní zástupce, finanční poradce, realitní makléře, privátní bankéře a všechny ostatní, kteří chtějí být ve své profesi úspěšní. Jak toho dosáhnout? Není to těžké, stačí se připravit, stačí vědět, jak se chovat, jak s klientem mluvit, na co si dát pozor a úspěch se dostaví. Osvojte si základní pravidla ověřená bohatou praxí a posuňte své profesní dovednosti na vyšší úroveň.

klaunimrtva

Bez iluzí o světě kolem nás

Soubor textů Jiřího Weigla k tématům, které vznikly v období posledních patnácti let. Autor odmítá módní politicky korektní komolení pojmů a manipulaci s událostmi a dějinami. Stojí za to se zamýšlet nad událostmi, které jsme prožili nebo prožíváme bez iluzí, připomenout si jak to bylo a je doopravdy, nebát se pojmenovat reálné zájmy, které vždy politikou i ekonomikou hýbou. O tom je tato kniha.

Chtěli jsme víc, než jen supermarkety

horká novinka z pera Václava Klause nejen o tom, jak se cítil posledních 25 let.

Ulice vaří s vámi

K 10. výročí nekonečného seriálu Ulice vznikla ve spolupráci s TV Nova tato neobvyklá kuchařka. Hlavní postavy ze seriálu v 10 kapitolách představí čtenářům zajímavé recepty. Knížka se objeví v jednom z následujících dílů.

Audioknihy – knihy do uší

Letopisy Narnie         Zaposlouchejte se do krásných příběhů z pohádkového světa C.S.Lewise v jedinečném podání herce Miroslava Táborského. Je spousta dveří, ale jen jedny vedou do jiného světa. Projděte do země zázraků a kouzel – do Narnie!

Hunger games

Vítězství znamená slávu a bohatství. Prohra znamená jistou smrt. To jsou Hunger Games – Hladové hry. Zaposlouchejte se do příběhu o lásce a touze po přežití ve světě plném útlaku a nesvobody v jedinečném podání herečky Terezy Bebarové.

Letošní bohatá nabídka je u konce a já věřím, že si vybere úplně každý. U nás se zabydlela nejen Ducháčkovic rodina, ale mezi ostatními z dálky slyším i volání Sirény, do kterého se občas mísí hladové vrčení upířích lovců. Nechte se také zlákat, úžasný svět fantasie čeká…

Podívejte se také na stránky nakladatelství Fragment.

Napsal/a: JanaK

Toto taky stojí za přečtení!

Tipy na dárky pro děti podle věku – zabaví se a rozvinou dovednosti

Lámete si hlavu s tím, co potěší nastávající, novopečené či už ostřílené rodiče, respektive jejich děti? Přečtěte si naše

Čtu dál →

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist