Rose a její dobrodružství

Rubrika: Knihy pro děti a mládež

Neví kdo je, nezná své rodiče a ještě nedávno neznala nic jiného, než život v sirotčinci. Jednoho dne se všechno změnilo. Život jedné malé holčičky nabral úplně nový směr. Je jiná než ostatní děti a jmenuje se Rose…

Holly Webbová vydala ve spolupráci s nakladatelstvím Albatros knížku s názvem Rose a ztracená princezna. Na ni pak navazuje díl Rose a kouzelníkova maska. Těšit se také můžete ještě na další díl – Rose a stříbrný duch, který teprve vyjde.

Rose a ztracená princezna

Rose byla ještě nedávno jednou z mnoha dívek, žijící v jednom chudém sirotčinci. Jednoho dne se celý její život změnil. Rose je totiž jiná než ostatní děti. Dokáže kouzlit. Jenomže je tolik toho, co se ještě musí naučit.  Proto se stává se učednicí pana Fountaina, u kterého také pracuje i jako služebná. Pan Fountein je totiž mocný kouzelník a pracuje přímo pro krále. Vše začalo v říjnu tou zvláštní, nepřirozenou zimou, kdy sníh a led doslova sevřelo celé město. Na oslavu narozenin princezny Jane se pořádá velkolepá hostina, která má za úkol upevnit mír s Tališskem. Ještě než oslava začne, je princezna unesena a Rose ji musí najít a zachránit. Závisí na tom životy lidí a kouzelníků v celé zemi. Pomáhat jí budou pan Fountain s dcerou Isabell, učedník Freddy a kouzelný kocour Gus. Zvládne Rose jedno opravdu těžké převtělovací kouzlo, díky němuž na chvíli zaujme princeznino místo? Dokážou společně porazit ledového kouzelníka Gossamera? Lidé se začínají kouzelníků bát a temné síly nabírají na moci, podaří se jim najít princeznu včas nebo už je pro všechny příliš pozdě?  Neváhejte, a pojďte si přečíst úžasné dobrodružství plné magie a kouzel.

Rose a kouzelníkova maska

Pan Fountain, Isabella, Freddi, kocour Gus, sirotek Bill a odvážná Rous jsou zpátky s dalším senzačním, ale velmi nebezpečným dobrodružstvím. Z královského paláce někdo ukradl Kouzelníkovu masku. Ta je totiž nejen velmi vzácná, ale hlavně má velikou kouzelnou moc. Všem je jasné, že v tom má prsty Gossamer, ledový kouzelník, který se pokusil unést princeznu. Což mu naštěstí Rose překazila. Všichni se vydávají na velice nebezpečnou cestu, která je vede přímo do Benátek. Ty jsou doslova plné kouzel, ale nic není takové, jak se na první pohled může zdát. Audience u vévody nedopadla dobře. Vévodu totiž někdo očaroval a vévodův bratr Girolamo v tom má také prsty. Do maškarního plesu a obřadu masek už zbývá pouze pár dní. Gossamer se nesmí obřadu za žádnou zúčastnit. Maska má tak nepředvídatelnou moc, že nikdo neví, co by se pak mohlo stát. Na Rose a Bellu zaútočí pár kluků v maskách, které jim už přirostli k obličeji. Pro Rose to je běsivá zkušenost a má obrovský strach. Díky této nemilé události se ale seznámí se slečnou Fellovou, která je také kouzelnicí a slíbí jim svou pomoc. Všichni se vydávají na ples a musejí také najít pana Fountaina, který se z paláce už nevrátil. Najdou ho včas? Dokáže Rose přemoci Gossamera? A jakou úlohu v příběhu ještě sehraje slečna Fellová?

Příběh o přátelství a magii

Z pohledu dospělého musím říct, že jde o velice pěkný příběh malého děvčátka jménem Rose, které ani neví, kolik jí je let. V určitých bodech zde můžete najít jistou podobu s jiným, velmi známým příběhem. Sirotek, umí kouzlit, učitelem je mocný čaroděj a musí řešit spoustu nebezpečných úkolů.  Naštěstí má kamarády, kteří mu vždy pomůžou. Ať tak, nebo tak, příběh malé Rose vás chytne za srdce.

Díky náhodě se dostává do domu mocného kouzelníka, kde pracuje jako služebná a ve svém volném čase pak ještě jako učednice pana Fountaina. Když jednoho dne zmizí princezna, musí jí zachránit.  A nejenom ji, ale také čest všech kouzelníků, protože jsou z únosu obviněni právě oni. Temná magie je silná, ale Rose věří, že jí dokáže s pomocí přátel porazit. Vydává se vstříc nebezpečí a přitom zažívá kouzelné dobrodružství. V Benátkách získávají dalšího spojence, slečnu Fellovou a já věřím, že díky ní se v dalším díle dočkáme ještě velkého překvapení.

Obal knihy dokáže zaujmout už od prvního pohledu. Přestože má pouze dvě barvy, modrá a bílá u dílu prvního a fialová s hnědou u dílu druhého, působí to takovým pěkným, jednoduchým a čistým dojmem. Tak, že chcete knížku vzít do ruky a zjistit, co je zač. Rose je dívčí hrdinkou, a proto dokáže u dívek vzbudit velký zájem. Příběh je čtivý, nutí vás číst až do konce, protože musíte zjistit, jak to s hlavní hrdinkou nakonec dopadne. Magie, kouzla a čáry tomu všemu dodávají tu správnou dávku napětí.

I tady je důležité přátelství. A obzvláště pro Rose, která by strašně ráda někam patřila. Trápí ji, že neví, kdo vlastně je. Kdo jsou její rodiče a proč skončila v sirotčinci.  Naštěstí má své přátelé, a kdo ví, co ji ještě čeká. Nechejme se tedy překvapit, co nám přinese třetí díl. Já sama jsem zvědavá, co všechno Rose zase zažije a jaké překvapení nás čeká.


Rose a ztracená princezna

Vydalo nakladatelství CooBoo

Autor: Holly Webbová

Žánr: literatura pro dívky, fantasy
Edice: Rose
Počet stran: 264 stran
Formát: 130×200 mm
Vazba: vázaná s laminovaným potahem

Knihu Rose a ztracená princezna si můžete zakoupit například zde.

Přečtěte si ukázku z knihy – zde.


Rose a kouzelníkova maska

Vydalo nakladatelství CooBoo

Autor: Holly Webbová

Žánr: literatura pro dívky, fantasy
Edice: Rose
Počet stran: 224 stran
Formát: 130×200 mm
Vazba: vázaná s laminovaným potahem

Knihu Rose a kouzelníkova maska si můžete zakoupit například zde.

Přečtěte si ukázku z knihu – zde.


CooBoo je moderní nakladatelství knih především pro teenagery a „skorodospěláky“.

Jeho název je akronymem slov cool a books, ale v Austrálii byste se dozvěděli, že to vlastně znamená dítě Aboriginů. V CooBoo se proto nebojíme vydávat knihy provokativní, kontroverzní, ale ani tituly určené jen pro pobavení a odpočinek.

Ročně se od nás můžete dočkat 40–50 pečlivě vybraných titulů, a to nejen beletristických, ale i non-fiction. A kdo právě teď nechápavě kroutí hlavou nad nakladatelstvím pro teenagery, které nevydává komiksy, tak toho můžeme upokojit neb mezi našimi tituly se najde i celá řada kvalitních, tradičních i zcela nových, komiksů od Pupíků přes Emily Strange až po Thorgala a Malého upírka.

Napsal/a: Nuninka

Toto taky stojí za přečtení!

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Spoření pro děti: jaké máte možnosti?

S novým přírůstkem do rodiny je čas začít myslet na budoucnost. Chcete-li svým ratolestem zajistit lepší start do života, neměli

Čtu dál →

Jak vybrat ty pravé plenky pro novorozené miminko?

Očekávání miminka sebou nese spoustu radosti, ale také rozhodování a nákupů. Jednou z věcí, bez kterých se určitě neobejdete,

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (2 vyjádření)

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist