Recenze: Zachovejte klid, vaše žabka dospívá

Rubrika: Knihy pro děti a mládež

Kdo má doma dospívající děti, ví moc dobře, jak může být zvládnutí puberty těžké. A myslím, že pokud jde o holky, je to ještě horší. Někdy, a to docela často nestačí počítat do deseti a snažit se uklidnit a nevybouchnout. Co takhle zkusit to trochu jinak a klidně do toho zapojit i ty naše puberťáky, kteří zrovna procházejí těžkým obdobím nazvaným DOSPÍVÁNÍ.

Ruku na srdce, ne vždy je snadné udržet rovnováhu mezi klidem a láskou k našim dětem. Publikace Zachovejte klid, vaše žabka dospívá, kterou vydalo nakladatelství BizBooks vám může pomoci tuhle situaci zvládnout s větším klidem a nadhledem. Říkáte si „ A jak asi?“ Autorka Eline Snelová vám pomůže zachovat klid pomocí cvičení určeným rodičům a dospívajícím dětem ve věku 13-19 let.

Publikace je rozdělena na tři části.

První – Odvaha. Zkoumat, ale nehodnotit, přiznat své pocity, stanovit jasné hranice, čelit stresu nebo odvaha prozkoumat a spojit mysl s tělem. A přiznejme si, tohle opravdu není jednoduché. Strach z neúspěchu, touha mít všechno pod kontrolou, myšlenky, které nejdou z hlavy. Strach nejistota, úzkost. S tímhle vším je potřeba bojovat. Mít odvahu přiznat si to, vydechnout, srovnat dech a teprve potom, něco říct nebo řešit.

Druhá – Soucit. Každý z nás ví, co je to soucit. Snaha ulevit od bolesti sobě nebo jiným, podporovat ostatní, ale hlavně udržet rovnováhu mezi myslí a city. Takže, co dělat, když nestačíte napočítat do deseti a už se všechno dere ven? Nejdůležitější je soucit a pochopení, k sobě i ke svým bližním.

Třetí – Důvěra. Jako rodič jste v určitém věku nuceni vzdát se svého vlivu a to způsobem, který jste nečekali a ani nepředvídali. Nejenom vy, ale i vaše dítě se bude potýkat s různými situacemi, riskovat, dělat chyby, napravovat je. Budete muset být velice chápaví a tolerantní a to i v situacích, které se zvrtnou a vy budete tak akorát chtít křičet, ječet, nadávat nebo zakazovat. Budete muset věřit sami v sebe, i přes pocity bezmoci či selhání. Dříve nebo později se mrak přežene. Budování důvěry je dlouhý proces a velice křehký. Prasklina ještě ale neznamená konec. Je potřeba být laskaví a věřit ve štěstí.

Vždy je třeba začít u sebe. Pozorovat, ale nehodnotit. Vyslechnout a nemluvit. Přijímat krize s nadhledem, mít soucit a důvěřovat, čelit stresu s otevřenou myslí a vřelým srdcem. A to i přesto, že to není vůbec snadné.

 

Kniha Zachovejte klid, vaše žabka dospívá vám pomůže zachovat klid pomocí cvičení, které jsou určeny pro rodiče i pro dospívající děti. Určitě vám také budou blízké popsané příběhy. Možná se v některých tak trochu i poznáte. Možná vám kniha pomůže porozumět sobě i svým dětem. Možná vám otevře oči a budete se na věci dívat jinak. Možná pocítíte úlevu, že na to nejste sami.

Zachovejte klid a užívejte si dny plné štěstí třeba s touhle publikací, která nabízí 13 cvičení pro rodiče a 4 cvičení pro dospívající děti.

Publikace je velice pěkně napsaná, doplněná o pravdivé příběhy z pohledů dítěte nebo rodiče. Za přečtení knihy jsem byla ráda. Na některé věci se teď dívám trochu jinak. Tak trochu více z pohledu mých dětí.

Eline Snelová napsala nejenom zajímavou publikaci, ale také k ní vytvořila cvičení, které si můžete vyzkoušet i doma. Buď sami, nebo se svým dítětem. Stačí si jenom pustit přiložené CD. Veškeré cvičení popsané v knize si můžete poslechnout právě z přiloženého CD. Hlasem CD doprovází Jitka Balášová. Zbývá už jenom pohodlně se usadit a zaposlouchat se do klidného hlasu Jitky, která vás provede celým cvičením.

 

Zachovejte klid, vaše žabka dospívá  

Autorka: Eline Snelová

Počet stran: 152

Kniha + CD audio, MP3

Vydalo nakladatelství BizBooks v lednu 2019.

Knihu si můžete objednat na www.albatrosmedia.cz.

Napsal/a: Nuninka

Toto taky stojí za přečtení!

Oslaďte si život s přírodními sladidly

Každý, kdo se alespoň trochu zajímá o svoje zdraví a záleží mu na tom, co jí, už určitě na

Čtu dál →

Tipy na dárek pro děti i maminky

Čas Vánoc se blíží přímo mílovými kroky a vy si možná začínáte lámat hlavu nad tím, co nadělit novopečené

Čtu dál →

Jak si udržet dobrou náladu v předvánočním shonu

Vánoce jsou za rohem, z televize, novin, rádia i obchodů se na nás valí zprávy o tom, že bychom se

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist