Recenze: Vílí zahrádka

Rubrika: Knihy pro děti a mládež

Nakladatelství AlbatrosMedia vydalo 7. 12. 2015 knihu Vílí zahrádka. Není to ale jen tak obyčejná kniha. Obsahuje totiž také set k vytvoření pravé vílí zahrádky u vás doma.9af8ebd22aa43483f42042ea1892ad0bHlavní postavou je malá holčička jménem Sofie. Ta miluje víly. Má je ve svém pokoji, nad postýlkou a vůbec všude, kde se dá. Jednoho dne jede Sofie na školní výlet do botanické zahrady, kde mají spoustu květin, stromů a rostlin ve sklenících. A přesně tak by přeci mělo vypadat místo, kde žijí víly.

Na konci výletu, jak to tak bývá, děti zavítají do obchůdku se suvenýry, aby si dovezli domů nějakou památku. A Sofie v takovém obchůdku našla set k založení vlastní vílí zahrádky. Neváhala, a za našetřené penízky si set koupila. K tomu ještě pytlík hlíny a nějaké rostlinky. A už se těšila, jak se vrátí domů.

Doma rozbalila svůj poklad a dala se do práce. A spolu se Sofií můžete zahrádku tvořit i vy. Postačí Vám k tomu kniha, sklenice, hlína a semínka nebo kytičky.

20160121_155442[1] 20160121_155458[1]

Tvorby se u nás, s mou drobnou pomocí, ujala dcerka Patricie, za asistence starších brášků. Místo sklenice jsme použili malé akvárko, do kterého jsme nasypali hlínu, zaseli semínka a opět zaprášili hlínou a zalili. Pak už si tam Páťa dala kamínky, mech a vše zasypala třpytivým vílím prachem.

20160121_164941[1]20160121_165039[1]

Každý den se o zahrádku pečlivě stará, hledá ji hned po probuzení. Pořídili jsme také maličkou konévku, aby sama mohla zalívat semínka, aby krásně rostla. Kontroluje taky, zda tam víla pořád je.

Kniha je určena všem dětem, které si chtějí vyzkoušet, jaké to je, starat se o vlastní zahrádku a přitom se dobře bavit. 68cde34f95Set obsahuje knihu, návod, ručně malované figurky (konev, žabka, motýlek a víla), vílí prach, kamínky a mech. Je také plná krásných a veselých obrázků. Za nás mohu knihu vřele doporučit a popřát krásné tvoření a příjemnou zábavu.

Knihu Vílí zahrádka vydalo nakladatelství Albatros a můžete si ji objednat zde.

Napsal/a: Kyller

Toto taky stojí za přečtení!

[Soutěž] Srdce Aporveru

Startujeme další soutěž pro milovníky knih. Tentokrát dostanete vydatnou dávku dobrodružství. Na své si přijdou ti úplně nejmenší, mladší

Čtu dál →

Nevychováváte je stejně! … i když si to myslíte

Tak to prostě je! Můžete se o to snažit sebevíc, ale nikdy nebudete všechny své děti vychovávat stejně.

Čtu dál →

Deník prvňáčka: listopad a prosinec

Při našem posledním setkání jsme se loučili s tím, že dcerka měla neštovice a všichni jsme s napětím čekali,

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (3 vyjádření)

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist