Recenze: Veselé schovávačky s kouzelnou baterkou

Rubrika: Knihy pro děti a mládež

K veselým schovávačkám jsem se dostala až jako poslední. Nejprve je „hlídal“ nejmladší syn, který knížku testoval. Jenomže pak se k němu přidali i starší sourozenci a já mohla nakukovat shora. Co že je to za knížku, která tak zaujala všechny mé děti ve věku 6 – 14 let?

V nakladatelství Fragment vyšla nádherná publikace s názvem Veselé schovávačky s kouzelnou baterkou. Ilustrace vytvořil Emiliano Migliardo. A je opravdu na co se těšit.

Publikace obsahuje 14 barevných, vtipných a zábavných obrázků, díky kterým se zabaví naprosto celá rodina. Stačí si vybrat obrázek (např. Robin Hood, Zorro, piráti, kouzelníci, hasiči, koloseum, hokej, válka světů), vystřihnout si kouzelnou baterku a už se můžete pustit do zábavy.

Jak to funguje?

Naprosto jednoduše. Nejprve si vystřihnete papírovou baterku, tu pak vložíte pod barevnou obrázkovou fólii a už hledáte. Každá schovávačka má různé úkoly. Hledáte osoby, zvířata, či různé předměty, které jsou vyobrazené v horní stránce knihy. Pozor, obrázky se ale mohou také trochu lišit, je teda dobré  všechno dobře prozkoumat. 🙂

Nám se stalo, že jsme hledali, hledali a hledali až jsme si říkali, že to není možné, protože se nám obrázek nedařilo najít. Až pak jsme zjistili, že obrázky se mohou trošičku lišit. Můžu ovšem říct, že děti hledaly s nadšením a závodily, kdo co najde dříve. Zažili jsme ovšem jedno velké zklamání. Kouzelné hledání baterkou není u všech obrázků. Některé obrázky jsou klasicky vyobrazené, barevné, ale ne na průhledné fólii. Bohužel je to zrovna u hasičů, které syn zbožňuje. Takže zklamání bylo, ale naštěstí celá publikace je natolik senzační, že na to brzo zapomněl.

Další plus dávám knize za to, že je ideální na cesty. Děti se na dlouhou dobu zabaví i v autě. Takže pokud hledáte něco na prázdniny, Veselé schovávačky s kouzelnou baterkou rozhodně doporučuji.

Jak se kniha líbila dětem?

Naty: Super, hlavně ty obrázky a ta baterka.

Daneček: Moc, líbí se mi hledání baterkou i ty obrázky.

Markéta: Je moc pěkná.

Byla knížka náročná?

Ani ne, některé obrázky jsme hledali déle, jiné jsme měli hned. A pokud si nebudete jisti, nebo náhodou budete potřebovat pomoc, tak na konci knihy najdete nápovědu. Ale je škoda kazit si hledání tím, že ji budete používat, pak se připravíte o veškerou zábavu. Takže nápovědu až v naprosto bezvýchodné situaci. :-).

Veselé schovávačky s kouzelnou baterkou nabízí interaktivní zábavu pro děti i dospělé. Obrázky jsou doplněné krátkým textem a pokud už máte splněné všechny úkoly, můžete si další vymyslet sami. Publikace se mi velice líbí. Děti si procvičí svůj postřeh a přitom zažijí spoustu zábavy.

Veselé schovávačky s kouzelnou baterkou

Počet stran: 42, pro čtenáře od 5 let

Vydalo nakladatelství Fragment v červnu 2017.

Knihu si můžete objednat na www.albatrosmedia.cz.

Napsal/a: Nuninka

Toto taky stojí za přečtení!

Zařizujete svým dětem společný pokoj? Poradíme vám, jak na to

Pro rodiče je často náročným úkolem zařídit pokoj pro jednu svou ratolest. Zvážit všechny jeho potřeby, které musí s

Čtu dál →
muzikál Mauglí na Mall.tv

Muzikál Mauglí bude k vidění na Mall.tv

Muzikál Mauglí Ondřeje Soukupa a Gabriely Osvaldové v režii dua Skutr uvádí pražské Divadlo Kalich od září roku 2013. Od

Čtu dál →

Hledáte parťáka pro své koníčky? Zkuste to se svými dětmi

Malé děti znamenají ve většině případů sice menší starosti než ty velké, ale přece jen většina rodičů – a

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist