Recenze: Veselé schovávačky s kouzelnou baterkou

Rubrika: Knihy pro děti a mládež

K veselým schovávačkám jsem se dostala až jako poslední. Nejprve je „hlídal“ nejmladší syn, který knížku testoval. Jenomže pak se k němu přidali i starší sourozenci a já mohla nakukovat shora. Co že je to za knížku, která tak zaujala všechny mé děti ve věku 6 – 14 let?

V nakladatelství Fragment vyšla nádherná publikace s názvem Veselé schovávačky s kouzelnou baterkou. Ilustrace vytvořil Emiliano Migliardo. A je opravdu na co se těšit.

Publikace obsahuje 14 barevných, vtipných a zábavných obrázků, díky kterým se zabaví naprosto celá rodina. Stačí si vybrat obrázek (např. Robin Hood, Zorro, piráti, kouzelníci, hasiči, koloseum, hokej, válka světů), vystřihnout si kouzelnou baterku a už se můžete pustit do zábavy.

Jak to funguje?

Naprosto jednoduše. Nejprve si vystřihnete papírovou baterku, tu pak vložíte pod barevnou obrázkovou fólii a už hledáte. Každá schovávačka má různé úkoly. Hledáte osoby, zvířata, či různé předměty, které jsou vyobrazené v horní stránce knihy. Pozor, obrázky se ale mohou také trochu lišit, je teda dobré  všechno dobře prozkoumat. 🙂

Nám se stalo, že jsme hledali, hledali a hledali až jsme si říkali, že to není možné, protože se nám obrázek nedařilo najít. Až pak jsme zjistili, že obrázky se mohou trošičku lišit. Můžu ovšem říct, že děti hledaly s nadšením a závodily, kdo co najde dříve. Zažili jsme ovšem jedno velké zklamání. Kouzelné hledání baterkou není u všech obrázků. Některé obrázky jsou klasicky vyobrazené, barevné, ale ne na průhledné fólii. Bohužel je to zrovna u hasičů, které syn zbožňuje. Takže zklamání bylo, ale naštěstí celá publikace je natolik senzační, že na to brzo zapomněl.

Další plus dávám knize za to, že je ideální na cesty. Děti se na dlouhou dobu zabaví i v autě. Takže pokud hledáte něco na prázdniny, Veselé schovávačky s kouzelnou baterkou rozhodně doporučuji.

Jak se kniha líbila dětem?

Naty: Super, hlavně ty obrázky a ta baterka.

Daneček: Moc, líbí se mi hledání baterkou i ty obrázky.

Markéta: Je moc pěkná.

Byla knížka náročná?

Ani ne, některé obrázky jsme hledali déle, jiné jsme měli hned. A pokud si nebudete jisti, nebo náhodou budete potřebovat pomoc, tak na konci knihy najdete nápovědu. Ale je škoda kazit si hledání tím, že ji budete používat, pak se připravíte o veškerou zábavu. Takže nápovědu až v naprosto bezvýchodné situaci. :-).

Veselé schovávačky s kouzelnou baterkou nabízí interaktivní zábavu pro děti i dospělé. Obrázky jsou doplněné krátkým textem a pokud už máte splněné všechny úkoly, můžete si další vymyslet sami. Publikace se mi velice líbí. Děti si procvičí svůj postřeh a přitom zažijí spoustu zábavy.

Veselé schovávačky s kouzelnou baterkou

Počet stran: 42, pro čtenáře od 5 let

Vydalo nakladatelství Fragment v červnu 2017.

Knihu si můžete objednat na www.albatrosmedia.cz.

Napsal/a: Nuninka

Toto taky stojí za přečtení!

Kam s dětmi za lyžováním? V italském středisku Passo Tonale děti milují!

Italové děti milují, to je obecně známo. A udělají pro ně první poslední. Lyžařské středisko Passo Tonale vás o

Čtu dál →
Jak dětem ulevit od ucpaného nosu

Jak dětem jednoduše ulevíte od ucpaného nosu

Milé maminky, jsou Vaše děti často nachlazené? Teče jim z nosu, v noci mají ucpaný nos a těžce se jim dýchá? Pomozte

Čtu dál →

Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist