Recenze: Veršované divadélko aneb moudré pohádky s výchovným poučením

Rubrika: Knihy pro děti a mládež

Kašpárek a zvířátka, divadlo vám přišli hrát. Kdo nevěří, ať sem běží, hezky poslouchat. Pohodlně se usaďte, protože začínáme právě teď.

V nakladatelství Edika vyšla dětská knížka Veršované divadélko. Knihu napsala Romana Suchá a ilustrovala Vendula Hegerová.

Do divadla pojďte s námi,versované_divadelko1
srdečně jste všichni zváni.
Kašpárek vám dneska poví
dlouhý příběh pohádkový.

Pojďte rychle mezi nás,
pospěšte si, už je čas.

 

V knize najdete pět krátkých pohádek o zvířátkách, doplněné bohatou barevnou ilustrací Venduly Hegerové.  Veselé a barevné obrázky provází celou knihou.
Vendula Hegerová je známá dětská malířka. S jejími kresbami se můžete setkat v časopisech, komiksech, v knihách nebo také na dětském oddělení v Jihlavské nemocnici. Kromě toho také vytváří kreslené animace a interaktivní vzdělávací weby pro malé děti.

Příběhy děti provází malý Kašpárek. Text je krásně veršovaný a také v něm najdete jistá skrytá ponaučení, na které děti určitě přijdou sami. Děti se tak pomocí výchovného podtextu dozví např: o špatném stravování, o lenosti, o pýše nebo o utrácení.
Např: Pyšný páv Kamil je pro svou krásu znám, ale pak o ni příjde a zažije díky tomu krušné chvíle. Jak to všechno dopadne?

versované_divadelko2

Zvířátka si staví dům, jenom zajíc se houpe v síti a trhá celou partu, protože nechce míchat ani maltu. Jenomže, kde pak najde přístřeší, až zima a tma udeří? Už víte co bude dál?

Nad celým lesem bdí moudrá sova a pro každého má milá slova. Zvířátka tak nejsou nikdy sama.

versované_divadelko3Vosí píchnutí

Na poli u lesíka,
zajíc sténá, naříká.
Lesem běhal pořád bosý,

až ho popíchaly vosy.
Teď na kameni smutně sedí,
nožička ho tuze svědí.

Hrátky s knížkou

Publikace nabízí také úžasnou přílohu. Na konci knížky najdete barevné papírové loutky a kulisy. Stačí je jenom vystřihnout, nalepit na špejli a hned si můžete s dětmi zahrát divadlo. Knížka díky tomu získává úplně jiný rozměr. Kromě čtení si můžete i hrát. Děti se aktivně zapojí do děje a zapojí i vlastní fantazii.

Další kulisy si můžete stáhnout na stránkách nakladatelství Albatros, kde jich je celkem patnáct. (13 barevných a 2 černobílé, ty si děti mohou sami vybarvit.)

Publikace je určena pro všechny věkové skupiny, protože věřím, že každý si v ní něco najde. Maminky můžou číst a děti poslouchat, ty větší si s krátkým textem už hravě poradí samy a ty větší děti určitě bude bavit divadlo. Myslím si, že takhle knížka by v knihovničce chybět neměla, je naprosto senzační. 🙂


Více o knížce Veršované divadélko najdete tady.versované_divadelko

Publikace Veršované divadélko dětem přináší krátké veršované pohádky o zvířátkách s výchovnou tématikou (například o nezdravém papání, o lenosti, o utrácení). Knížka je bohatě ilustrovaná a všemi příběhy děti provází malý, roztomilý Kašpárek. Přílohou jsou také papírové loutky, které lze vystřihnout a nalepit na špejli. Na stránkách nakladatelství si navíc můžete stáhnout a vytisknout kulisy. Díky loutkám i kulisám knížka získává nový rozměr a vy si tak se svými dětmi můžete nejenom číst, ale i hrát divadlo.

Napsal/a: Nuninka

Toto taky stojí za přečtení!

Hravé kostky: Objevte říši kouzel i pestré barvy globálního světa

Na začátku byla… kostka. Ale nebyla obyčejná. Za vším stojí Dán Öle Kirk Christiansen. V roce 1932 zakládá firmu Lego,

Čtu dál →

Ta nejmenší miminka cítí lásku skrze dotek

Něžný dotek je nesmírně důležitý pro vytváření vzájemného vztahu rodiče s miminkem. Novorozenci ještě nemají plně vyvinutý zrak a o

Čtu dál →

Jak vybrat postel do dětského pokoje?

Výběr postele je jedním z nejdůležitějších rozhodnutí při zařizování dětského pokoje. Pokud má dítě ničím nerušený a kvalitní spánek,

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (4 vyjádření)

 • Anonymní

  Moc děkuji za krásnou recenzi na knížku!:-) A jsem ráda, že Vás neodradila lepená vazba:-( Bude mi radostí nakreslit další případná věnování…:-)
  Vendula Hegerová

 • Pavluschka

  Tuto knížku jsme kupovala dětem kamarádky – když se jim narodil bráška. Myslím, že se jim líbila. Jsou takoví kteativci, takže i to divadélko vevnitř dlouho nezůstane.

 • aladin10

  Pěkná kniha.

 • Kyller

  Tak knížky ilustrované Vendulkou Hegerovou máme moc rádi, dokonce od ní máme v knihách i věnování s obrázkem. 🙂 A je to moc milá paní. 🙂 Na vánoce se chystám ještě nějaké knížky s jejími ilustracemi a věnováním pořídit. 😉

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist