Recenze: Tohle není věda

Rubrika: Knihy pro děti a mládež

Také děti učíte, že do knih se nepíše, nečmárá a nemaluje? Jedna z knih, která potvrzuje staré známé přísloví „výjimka potvrzuje pravidlo“ je kniha s názvem Tohle není věda, kterou vydalo nakladatelství Computer Press. Jejím autorem je Clive Gifford, britský autor knih pro děti a mládež (na kontě jich má už přes 150). Zároveň se věnuje literatuře faktu a žurnalistice. Kniha láká děti do světa optických iluzí a klamů, tvorbě, trápení mozkových závitů a zároveň je i něčemu naučí.

Děti si mohou vystřihnout a sestavit pohyblivý model kostry, namalovat vlastní komiks, zjistit jak funguje oko a proč vlastně vidíme!

Z knihy tak čtenáři mohou vystřihovat modely, které jsou součástí knihy, mohou si domalovat optické klamy a na vlastní kůži si je pak vyzkoušet.

Nejstarší osmiletý syn se do knihy zakousl a jeho nejoblíbenějšími úkoly byly právě optické klamy. Ze začátku, i když se snažil, nic neviděl. Když se do obrázku ale ponořil podruhé, potřetí, začal chápat jak na to. A o to víc ho pak tyto úkoly zajímaly a vybíral si je jako první.

Všechny úkoly jsme ještě nestihli, o to víc se ale děti těší a vybírají si, čemu se budeme věnovat jako dalšímu.

Součástí knihy je i slovníček. A právě ten velmi oceňuji. Každý úkol je podrobně vysvětlen, ale jsou tam použita i slova jako THAUMATROP, PERISKOP, GRAVITACE a další. Většinu slov sice my dospěláci známe, ale vysvětlit je srozumitelně dětem občas není jednoduché. Slovníček se tedy hodil.

Doporučuji také, abyste si knihu nejprve prolistovali, a před kreslením si třeba některé stránky okopírovali. Děti se k úkolům rády vrací. Alespoň ty moje.

Jak řekl Tomášek, kniha je naprosto super, má jen jediné minus. Nelze si ji zapsat do čtenářského deníku.

Tohle není věda není jen tak obyčejná kniha. Naprosto souhlasím s podtitulkem Knížka aktivit, kterou úča nesmí vidět. Se svými 96 stranami slibuje zábavu na dlouhý čas. Je určena dětem od 9 let, ale rozhodně zaujme i ty mladší, které jsou zvídavé a rádi tvoří, malují, stříhají apod.

Tohle není věda

Autor: Clive Gifford

96 stran, pro děti od 9 let

Vydalo nakladatelství  Computer Press v lednu 2017.

Knihu si můžete objednat na www.albatrosmedia.cz.

Napsal/a: Kyller

Toto taky stojí za přečtení!

Recenze: Konec zlobení

Na pulty knihkupectví se dostává novinka z pera autorky Zuzany Pospíšilové s názvem Konec zlobení. Kniha, bohatě doplněná zajímavými

Čtu dál →

Recenze. Tvoříme hry pro děti a s dětmi

Hrajete rádi hry? Dnešní nabídka her je v obchodech obrovská. Můžete koupit opravdu cokoliv a některé hry nabízejí i

Čtu dál →

Recenze: Velká kniha lidových obyčejů a nápadů

Je docela škoda, že lidové zvyky pomalu zanikají. Přitom jde o naše svátky a lidové obyčeje, které pomalu upadají

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist