Recenze: Tohle není věda

Rubrika: Knihy pro děti a mládež

Také děti učíte, že do knih se nepíše, nečmárá a nemaluje? Jedna z knih, která potvrzuje staré známé přísloví „výjimka potvrzuje pravidlo“ je kniha s názvem Tohle není věda, kterou vydalo nakladatelství Computer Press. Jejím autorem je Clive Gifford, britský autor knih pro děti a mládež (na kontě jich má už přes 150). Zároveň se věnuje literatuře faktu a žurnalistice. Kniha láká děti do světa optických iluzí a klamů, tvorbě, trápení mozkových závitů a zároveň je i něčemu naučí.

Děti si mohou vystřihnout a sestavit pohyblivý model kostry, namalovat vlastní komiks, zjistit jak funguje oko a proč vlastně vidíme!

Z knihy tak čtenáři mohou vystřihovat modely, které jsou součástí knihy, mohou si domalovat optické klamy a na vlastní kůži si je pak vyzkoušet.

Nejstarší osmiletý syn se do knihy zakousl a jeho nejoblíbenějšími úkoly byly právě optické klamy. Ze začátku, i když se snažil, nic neviděl. Když se do obrázku ale ponořil podruhé, potřetí, začal chápat jak na to. A o to víc ho pak tyto úkoly zajímaly a vybíral si je jako první.

Všechny úkoly jsme ještě nestihli, o to víc se ale děti těší a vybírají si, čemu se budeme věnovat jako dalšímu.

Součástí knihy je i slovníček. A právě ten velmi oceňuji. Každý úkol je podrobně vysvětlen, ale jsou tam použita i slova jako THAUMATROP, PERISKOP, GRAVITACE a další. Většinu slov sice my dospěláci známe, ale vysvětlit je srozumitelně dětem občas není jednoduché. Slovníček se tedy hodil.

Doporučuji také, abyste si knihu nejprve prolistovali, a před kreslením si třeba některé stránky okopírovali. Děti se k úkolům rády vrací. Alespoň ty moje.

Jak řekl Tomášek, kniha je naprosto super, má jen jediné minus. Nelze si ji zapsat do čtenářského deníku.

Tohle není věda není jen tak obyčejná kniha. Naprosto souhlasím s podtitulkem Knížka aktivit, kterou úča nesmí vidět. Se svými 96 stranami slibuje zábavu na dlouhý čas. Je určena dětem od 9 let, ale rozhodně zaujme i ty mladší, které jsou zvídavé a rádi tvoří, malují, stříhají apod.

Tohle není věda

Autor: Clive Gifford

96 stran, pro děti od 9 let

Vydalo nakladatelství  Computer Press v lednu 2017.

Knihu si můžete objednat na www.albatrosmedia.cz.

Napsal/a: Kyller

Toto taky stojí za přečtení!

Zařizujete svým dětem společný pokoj? Poradíme vám, jak na to

Pro rodiče je často náročným úkolem zařídit pokoj pro jednu svou ratolest. Zvážit všechny jeho potřeby, které musí s

Čtu dál →
muzikál Mauglí na Mall.tv

Muzikál Mauglí bude k vidění na Mall.tv

Muzikál Mauglí Ondřeje Soukupa a Gabriely Osvaldové v režii dua Skutr uvádí pražské Divadlo Kalich od září roku 2013. Od

Čtu dál →

Hledáte parťáka pro své koníčky? Zkuste to se svými dětmi

Malé děti znamenají ve většině případů sice menší starosti než ty velké, ale přece jen většina rodičů – a

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist