Recenze: Suri a Kata – Sebrané spisy I.

Rubrika: Knihy pro děti a mládež

Mají vaše děti rády logické hry, úkoly a hříčky? Právě pro ně nyní vychází v nakladatelství Mladá fronta kniha Suri a Kata – Sebrané spisy I, kterou napsal Libor Drobný. Najdeme zde přes třicet zábavných příběhu ve formě komiksu s detektivními úkoly.

Kniha je o agentech surikatách, kteří mají vždy za úkol vyhledat lupiče či podvodníka. U každého příběhu je navíc jedna zábavná luštěnka, pokaždé jiná.

Osmiletého syna nejvíc zaujaly detektivní úkoly. Některé se nám nepodařilo rozluštit, ale většinu ano. Ke knize je naštěstí přiložen sešit se správnými odpověďmi. Některé uměl vyluštit i šestiletý syn (s dopomocí).

CAM00199

 

Nelíbilo se nám jen několik detailů. Objevili jsme například, že někde mají být tři řešení a jsou jen dvě. Ale to je opravdu jen detail.

Jeden z příběhů, kde jsme pachatele nedokázali odhalit, se týkal vlakové loupeže. Jinde jde záhadu vyluštit pomocí logického myšlení vylučovací metodou – jsou například tři podezřelí, každý má alibi, ale některé jde vyvrátit. Jindy je zapotřebí pozorovací talent. Všimnout si detailů na krabici a podobně. Zápletky jsou pestré a příběhy baví jak děti, tak i rodiče.

Moc se nám líbily ilustrace, které  jsou pěkné, akční. Velmi na nich záleží, dítě si přečte komiks a pak v obrázcích zpětně dohledává doličné předměty ap.

IMG_0001

Čekali jsme knihu komiksů, ale tato je mnohem lepší! Je to kniha komiksů, a zároveň úkoly pro volný čas.

Knihu považujeme za ideální na prázdniny, k lékaři apod. Příběhy jsou krátké, již prvňáci si je zvládnou přečíst, detektivní zápletka je zaujme a navíc je zde obrovské množství dalších úkolů, kniha slibuje hodiny a hodiny zábavy. (Kniha samotných komiksů je oproti tomu přečtená hned).

Doporučujeme ji pro děti přibližně 6-12 let, třeba za vysvědčení, na dovolenou, k svátku či narozeninám.

 

9788020440280_1 Suri_a_kata_sebrane _spisy1Suri a Kata – Sebrané spisy I.

Libor Drobný

96 stran

Knihu vydalo nakladatelství Mladá fronta. Objednat si ji můžete na www.kniha.cz.

Právě teď ji také můžete vyhrát v soutěži přímo zde na VD.

Napsal/a: BioMamma

Toto taky stojí za přečtení!

Odvrátí nachlazení, pomohou při alergiích

Občas to vypadá, jako by se proti nám naše prostředí spiklo: pokud nás zrovna netrápí smogová situace z dopravy, přijdou

Čtu dál →

Recenze: Valentýnka a narozeniny

Ivana Peroutková píše nádherné příběhy pro děti. S jejími knihami se setkávám už poněkolikáté. Její příběhy o Aničce mě velice

Čtu dál →

Leona Kysilková: Chci z kluků vychovat samostatně myslící jedince

Leona se přiznala, že byla policajt a že veškeré snahy o výchovu bez křiku, příkazů, zákazů a uplácení u

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (3 vyjádření)

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist