Recenze: Štaflík a Špagetka psí kusy

Rubrika: Knihy pro děti a mládež

Zavzpomínejte na večerníček

Jeden je bílý, druhý černý, ale důležité je to, že je znají všechny děti. A nejenom děti, i dospělí je znají z večerníčku. Hádejte, o koho jde. 🙂 Bydlí v chaloupce a je jim spolu dobře. Ráno se jim nechce vstávat a ještě ke všemu jim za komínem bydlí otravná vrána.

Už víte, o kom je řeč?

Obrázkovou knížku Štaflík a Špagetka psí kusy, vydalo nakladatelství Edice, podle večerníčku Martina Otevřela a Jiřího Munka, s obrázky Zdeňka Smetany, nakreslil a napsal Martin Otevřel.

Tak tohle teda bylo dlouhé, ale nesmím na nikoho zapomenout. 🙂

Po otevření knížky jsem byla velice překvapena. Těšila jsem se na nové příběhy Štaflíka a Špagetky, jak slibuje zadní strana knihy, ale všechno bylo jinak…

V sedmi obrázkových příbězích na 125 stranách zažijete se Štaflíkem a Špagetkou dobrodružství, na které jen tak nezapomenete. Nejdříve navštívíte posilovnu, pak si zalétáte, bohužel také onemocníte, půjdete se koupat nebo zažijete opravdu povedené Vánoce, a spoustu dalšího. K tomu poznáte i další zvířecí kamarády. Čápa, který nosí miminka, psího doktora, hamižného křečka, závodíci chrty nebo krásnou pudlici.

červenec 2015 044

Takže se pojďte rychle pustit do čtení. Teda pardon, chtěla jsem napsat do vyprávění, protože tohle není knížka jako každá jiná. Tahle je úplně jiná.

červenec 2015 040 červenec 2015 039

Každý příběh bude přesně takový, jaký si ho uděláte. Pomocí obrázků si totiž příběh vymyslíte sami. Já bych to popsala nejlépe asi takto. Po otevření knihy, zjistíte, že před sebou vlastně máte komiks beze slov. Teda, ne tak úplně. Každá kapitola začíná krátkým textem, ale pak už to je pouze na vás. Přestože jsem z toho na začátku byla trochu nesvá, nemáte se čeho bát. Tahle knížka nabízí dětem i vám, možnost užít si spousty zábavy při vymýšlení příběhu a popisování jednotlivých okének.

Myslím si, že budete docela překvapeni, s čím vším vaše děti příjdou. A to je to kouzelné. Nejste omezeni daným textem, příběh si vytváříte sami, společně s dětmi.

Knížka se mi velice líbí, ilustrace jsou nádherné a Štaflík a Špagetka, to je přece klasika. 🙂

 

206616_bigŠtaflík a Špagetka psí kusy

autor Martin Otevřel
ilustrátor Zdeněk Smetana

128 stran
vázaná s laminovaným potahem

Knihu vydalo nakladatelství Edice.
Objednat si ji můžete zde.

Napsal/a: Nuninka

Toto taky stojí za přečtení!

Nevítaní hosté v ústní dutině

Malé oválné vřídky trápí až 25 % populace. Objevují se v ústech nečekaně, ale ti z vás, kteří se s afty

Čtu dál →

Pořízení tažného zařízení je snadné a cenově výhodné

Disponovat vozem bez tažného zařízení není žádný hendikep, jak by se mohlo zdát. Pokud potřebujete využívat přívěsný vozík, karavan, nosič

Čtu dál →

Cyklistické dárky pro malé i větší cyklisty

Máte doma nadšeného cyklistu a nevíte, co mu pod stromečkem udělá největší radost? Podobným problémem se rok, co rok

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (2 vyjádření)

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist