Recenze : Říkadla a písničky pro nejmenší

Rubrika: Knihy pro děti a mládež

Na testování knížky Říkadla a písničky pro nejmenší  od Heleny Zmatlíkové jsem se těšila. Přiznám se, že možná více než dítě. Mám ráda říkadla a písničky a moc ráda si při práci doma zpívám. Tím tuto lásku předávám dětem dál.


IMG_0637A aby děti jen neposlouchaly, pořídila jsem již starším dětem knížečky. Jsou to leporela a jsou vesměs vydané v letech 1990 až 1994. Tím se také vysvětluje, že některé jsou již hodně opotřebovaná. Lepší než aby knížky doma ležely v polici. Leporelo má své výhody v tom, že stránka je pevná a výrobce neboli vydavatelství již počítá s tím, že je budou mít v ruce ti opravdu nejmenší. A ruku na srdce vysvětlujte ročnímu dítěti, opatrně lístečky v knížce tvé trhání bolí.

Za rok a půl již známe všechny říkadla a písničky nazpaměť. S chutí jsme otevřeli knížku, která došla na testování. Obrázky Heleny Zmatlíkové jsem jako dítě měla ráda a zaujaly i Denisku.

IMG_0642 IMG_0648

Nejdříve jsou v knížce říkadla a v druhé polovině jsou písničky. Knížku jsme otevřeli a přeříkali a přezpívali jsme ji od začátku až do konce. A pro velký úspěch ještě od konce k začátku. Dokonce jsem v knížce našla 3 říkadla, která jsem neznala. Jupíí, máme tedy zase něco nového.
IMG_0641A díky knížce jsem si vzpomněla, že Deniska u vítání občánků dostala také knížečku říkadel a hned jsem ji šla hledat k pamětnímu listu z vítání občánků. Přečetli jsme za den vlastně dvě nové knížky.
ŘÍKADLA A PÍSNIČKY a SKÁKAL PES PŘES OVES od Librexu.
ŘÍKADLA A PÍSNIČKY jsou napsané na bílém podkladě a na stránce jsou doplněné obrázky.
SKÁKAL PES PŘES OVES má obrázky přes celou stránku a říkadla či písničky jsou vepsané vkusně do obrázků.
Jak bych shrnula naše testování. Nejdříve jsem u ročního dítěte používala Leporela a knížku by mne asi ani nenapadlo vzít, kvůli případnému zničení. Ale 2,5 letému dítěti již klidně dám knížku a z radostí v ní budeme listovat a číst.
42e306d44dcc37ca31aa685f39b7e344ŘÍKADLA A PÍSNIČKY jsou nádherná knížka, a jak jsme se dozvěděla na přebalu knížky, byli ještě vydané NEJKRÁSNĚJŠÍ ŘÍKANKY pro nejmenší a NEKRÁSNĚJŠÍ BAJKY pro nejmenší. Jistě se po nich podívám, Deniska má tento měsíc svátek.
Pokud milujete písničky a říkanky a rádi si s dětmi zpíváte a povídáte, jistě sáhněte po této knížce.

Knihu vydalo nakladatelství Fragment a objednat si ji můžete zde.

Napsal/a: Danasi

Toto taky stojí za přečtení!

Pořízení tažného zařízení je snadné a cenově výhodné

Disponovat vozem bez tažného zařízení není žádný hendikep, jak by se mohlo zdát. Pokud potřebujete využívat přívěsný vozík, karavan, nosič

Čtu dál →

Cyklistické dárky pro malé i větší cyklisty

Máte doma nadšeného cyklistu a nevíte, co mu pod stromečkem udělá největší radost? Podobným problémem se rok, co rok

Čtu dál →

Návod na výrobu vánočního zvonečku

Vánoce se pomalu ale jistě blíží a proto je vhodné ve volných chvílích začít s přípravou vánočních ozdob. Největší radost

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist