Recenze: Prvorozený

Rubrika: Knihy pro děti a mládež

Máte rádi knihy jako Lví král nebo Volání divočiny? Pokud vaše odpověď zní ano, pak vás jistě zaujme kniha Prvorozený od Tora Seidlera, která je právě těmito dvěma knihami inspirovaná.  Vydalo ji nakladatelství HOST

Na ranči v Montaně se jednoho dne narodí malé straky.

Jednou z nich je i Maggie, která není zrovna  strakou v pravém smyslu slova. Od svých sourozenců se liší jak je to jen možné. Ostatní mají své rodiny, ona stále žije jako samotářka. A když už si rodinu pořídí, zjistí, že to vlastně nikdy nechtěla, že chce být svobodná.

Jejím velkým kamarádem je havran Jackson. Toho ale zastřelí děti a Maggie tak ztratí svého jediného kamaráda. Opustí svou rodinu a vydá se na cestu. Tehdy, ke svému velkému údivu, uvidí vlka. Vlci ale v Montaně přeci už mnoho let nejsou, tak kde se tu vzal? Safír je vlk se zvláštní barvou srsti, který utekl ze zajetí. Byl do něj odvlečen od své rodiny a rád by se k ní vrátil.

Maggie se rozhodne dělat mu společnici. Safír je ale cestou zraněn a vypadá to s ním velmi špatně. Pomocnou ruku této nesourodé dvojici zvířat podá 3členná smečka vlků, která také byla v zajetí a Safíra poznají. I když jedna členka této smečky je proti. Maggie se rozhodne Safíra bránit a i ona je zraněna. Všichni se nakonec uzdraví a Safír se vydává hledat svou družku s malými vlčaty.

Štěstěna mu ale nepřeje. Stane se tak členem smečky spolu s Maggie a ostatními vlky a s nadějí hledí do budoucnosti, až se dočká dalších potomků. Když se jich konečně dočká a dme se pýchou nad svým Prvorozeným, dostaví se také obavy. Jeho prvorozený syn Lamar není jako ostatní vlci. Nemá instinkty vlka, nepředvádí se, pozoruje motýly. Ale ani to nejsou jediné odlišnosti od ostatních vlků. O těch dalších si už ale musíte přečíst sami.

Kniha Prvorozený je určena čtenářům od 9 let věku. Vypráví příběh života ve vlčí smečce z pohledu straky Maggie a čtenáře doslova vtáhne do děje, jako by byl jeho součástí. Je velmi těžké se od něho odtrhnout (a tím nemyslím jen z pohledu dětského čtenáře, i já jsem četla s velkým zaujetím).

Vřele tedy doporučujeme všem čtenářům, kteří mají rádi příběhy ze života zvířat.

Prvorozený

Autor: Tor Seidler

Pro děti od 9 let, 207 stran

Vydalo nakladatelství HOST v roce 2016.

Knihu si můžete objednat na nakladatelství.hostbrno.cz.

Napsal/a: Kyller

Toto taky stojí za přečtení!

Recenze: Druhé housle

Hráli jste někdy kin – ball? Chcete se o něm něco dozvědět? Hledáte skvělou knihu pro své děti? Tak

Čtu dál →

[Fotonávod] Jednoduchá klíčenka

Pokud čas od času provětráváte svůj šicí stroj, určitě přemýšlíte, jak využít spousty malých kousků látky, co po šití

Čtu dál →

[Soutěž] Aby léto nebolelo

Dětská pokožka je velmi jemná a náchylná k podráždění. Je 5x slabší než pokožka dospělých. Obsahuje sice více vody než

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (1 vyjádření)

  • Pavluschka

    Knížka vypadá moc dobře. Díky za nový tip – až přečteme zásoby z Vánoc, určitě se po ní podívám.

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist