Recenze: Pod zemí, pod vodou

Rubrika: Knihy pro děti a mládež

Jestli mohu být tak troufalá a označit nějakou knihu opravdu za bombu, tak je to dozajista knížka autorů Aleksandry a Daniela Mizielińských s názvem Pod zemí, pod vodou, která nedávno vyšla v brněnském nakladatelství Host. Volně navazuje na předchozí podobnou publikaci Mapy, která měla u čtenářů mimořádný úspěch a rázem se stala bestsellerem.

Velkoformátová publikace se skládá ze dvou částí a zajímavostí je její oboustrannost (každou část lze číst z jedné strany).

V části Pod zemí se seznamujeme nejprve s živočichy a rostlinami, jenž žijí pod povrchem zemským, potom s procesy, které v půdě probíhají (hlavně koloběh vody a energií), pak také s lidskou činností (těžba surovin, ražba potrubí, tunelů a podzemních dopravních cest), narazíme i na zkameněliny dinosaurů a dojdeme až k samotnému zemskému nitru.

V části Pod vodou proplouváme mezi tvory, kteří žijí v jezerech, oceánech a na útesech, zkoumáme podmořský svět s potápěči ve skafandrech, ponorkami a vědci, kteří se spouštějí do mořských hlubin. Klesneme až na samé dno světa, do nejhlubších míst oceánu, najdeme tu i vzpomínky na první a zároveň poslední cestu slavného Titanicu.

Knížka je opravdu… obrovská. A to je dobře! Velký formát knihy A3 se mi jeví jako vhodně zvolený – díky němu je snazší obrazné vysvětlování i složitějších jevů a témat, mohou být propracovány až do nejmenšího detailu.

Naše děti byly knížkou ohromeny. Opatrně začaly listovat, prohlížet obrázky, začetly se do jednotlivých popisků a celý den po nich nebylo vidu, slechu. A i to je pro mě jeden z důkazů, že je knížka zajímavá a že jsme se dětem trefili do vkusu. Navíc se naprosto nenásilnou formou dozvídají spousty důležitých informací, které využijí nejen ve školních lavicích, ale hlavně v praktickém životě.

Knížka má podle mě mnohá „nej“, například:

  • největší knížka, kterou naše děti mají v knihovně,
  • nejkvalitnější papír i technika tisku zaručují přehlednost, čitelnost do posledního detailu i dlouhou životnost publikace,
  • nejlepší vánoční dárek pro zvídavé dětičky, zejména mladšího školního věku.

Opravdu doporučuji všemi deseti, nebudete litovat!

Pod zemí, pod vodou

Autoři: Aleksandra a Daniel Mizielińští

Počet stran: 112

Kniha je doporučená pro děti od 7 let.

Vydalo nakladatelství Host v roce 2017.

Knihu si můžete objednat na www.nakladatelstvi.hostbrno.cz.

Napsal/a: Andelinka

Toto taky stojí za přečtení!

Co byste měli vědět, než koupíte dítěti první kolo

Pokud se chystáte koupit svému dítěti kolo, měli byste vědět, že při jeho výběru je nejdůležitější správná velikost. To

Čtu dál →

Víc energie a času na sebe i děti? Udělejte 2 věci a máte vyhráno!

Mít tak návod na to, abychom měly jako mámy na dítě více času, abychom mu nekřivdily, aby bylo samostatné,

Čtu dál →

[Soutěž] CD Playground English: Frog Biscuits

Písničky pro děti v angličtině pobaví i naučí. Na trh přichází novinka projektu Playground English. A 3 z vás

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist