Recenze: Pod zemí, pod vodou

Rubrika: Knihy pro děti a mládež

Jestli mohu být tak troufalá a označit nějakou knihu opravdu za bombu, tak je to dozajista knížka autorů Aleksandry a Daniela Mizielińských s názvem Pod zemí, pod vodou, která nedávno vyšla v brněnském nakladatelství Host. Volně navazuje na předchozí podobnou publikaci Mapy, která měla u čtenářů mimořádný úspěch a rázem se stala bestsellerem.

Velkoformátová publikace se skládá ze dvou částí a zajímavostí je její oboustrannost (každou část lze číst z jedné strany).

V části Pod zemí se seznamujeme nejprve s živočichy a rostlinami, jenž žijí pod povrchem zemským, potom s procesy, které v půdě probíhají (hlavně koloběh vody a energií), pak také s lidskou činností (těžba surovin, ražba potrubí, tunelů a podzemních dopravních cest), narazíme i na zkameněliny dinosaurů a dojdeme až k samotnému zemskému nitru.

V části Pod vodou proplouváme mezi tvory, kteří žijí v jezerech, oceánech a na útesech, zkoumáme podmořský svět s potápěči ve skafandrech, ponorkami a vědci, kteří se spouštějí do mořských hlubin. Klesneme až na samé dno světa, do nejhlubších míst oceánu, najdeme tu i vzpomínky na první a zároveň poslední cestu slavného Titanicu.

Knížka je opravdu… obrovská. A to je dobře! Velký formát knihy A3 se mi jeví jako vhodně zvolený – díky němu je snazší obrazné vysvětlování i složitějších jevů a témat, mohou být propracovány až do nejmenšího detailu.

Naše děti byly knížkou ohromeny. Opatrně začaly listovat, prohlížet obrázky, začetly se do jednotlivých popisků a celý den po nich nebylo vidu, slechu. A i to je pro mě jeden z důkazů, že je knížka zajímavá a že jsme se dětem trefili do vkusu. Navíc se naprosto nenásilnou formou dozvídají spousty důležitých informací, které využijí nejen ve školních lavicích, ale hlavně v praktickém životě.

Knížka má podle mě mnohá „nej“, například:

  • největší knížka, kterou naše děti mají v knihovně,
  • nejkvalitnější papír i technika tisku zaručují přehlednost, čitelnost do posledního detailu i dlouhou životnost publikace,
  • nejlepší vánoční dárek pro zvídavé dětičky, zejména mladšího školního věku.

Opravdu doporučuji všemi deseti, nebudete litovat!

Pod zemí, pod vodou

Autoři: Aleksandra a Daniel Mizielińští

Počet stran: 112

Kniha je doporučená pro děti od 7 let.

Vydalo nakladatelství Host v roce 2017.

Knihu si můžete objednat na www.nakladatelstvi.hostbrno.cz.

Napsal/a: Andelinka

Toto taky stojí za přečtení!

Kam s dětmi za lyžováním? V italském středisku Passo Tonale děti milují!

Italové děti milují, to je obecně známo. A udělají pro ně první poslední. Lyžařské středisko Passo Tonale vás o

Čtu dál →
Jak dětem ulevit od ucpaného nosu

Jak dětem jednoduše ulevíte od ucpaného nosu

Milé maminky, jsou Vaše děti často nachlazené? Teče jim z nosu, v noci mají ucpaný nos a těžce se jim dýchá? Pomozte

Čtu dál →

Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist