Recenze: Ledové království – Polární záře Zlatá kniha

Rubrika: Knihy pro děti a mládež

Také máte doma Frozen mánii? Musí mít vaše ratolest tričko s Elsou, legíny s Annou a čepici s Olafem? Také na vás kouká u snídaně z hrnečku Sven, z kartáčku na zuby Kristoff a bez aktovky s nápisem Frozen dítko odmítá chodit do školy? Také se u vás z dětského pokojíčku line píseň Najednou, najednou, chci skončit s tou hloupou hrou…? Pokud ano, diagnóza je vážná – jedná se o nemoc zvanou Ledové království.

Musím vás uklidnit – lék na ni neexistuje  – ale některé příznaky lze zmírnit pravidelnými dávkami léčivých přípravků. Aktuálně se jako nejvhodnější a nejúčinnější jeví novinka Ledové království: Polární záře Zlatá kniha z nakladatelství EGMONT,  která právě vyšla.

Bohatě ilustrovaná knížka z dílny Walta Disneyho nabízí tři příběhy – Nový začátek, Na cestě, Polární záře, odehrávající se v krajině trollů. Ty čeká vždy na konci podzimu magická událost – Slavnost krystalů. Jedná se o okamžik, kdy se na nebi objeví tajemná polární záře a mladí trollové jsou zasvěceni mezi dospělé.

Jedním z nich je i malý troll Kamínek, který na své životní pouti stejně jako ostatní sbírá krystaly za své odvážné činy, dobré skutky, dovednosti  a schopnosti. Stále se mu však nedaří získat poslední krystal – stopařský. Naštěstí mu pomohou Elsa, Anna, Kristoff, Olaf a Sven a vydají se s ním na dobrodružnou cestu do zasněžených arendellských hor.

Podaří se jim získat krystal? Dokážou se všichni vrátit v pořádku zpátky? Jaká dobrodružství zažijí? Dosáhne Kamínek svého cíle a dostane se na Slavnosti krystalů mezi dospělé trolly?

Nemohu prozradit… stačí však otevřít tuto krásnou knížku a dočíst až do posledního řádku.

Moje čerstvá prvňačka si tuto knížku moc přála za vysvědčení a její přání bylo vyslyšeno. Byla a je z ní opravdu velmi nadšená, každý večer před spaním ji nyní čteme zas a znova. Už se pokouší z knížky i sama číst – část textu je totiž psána velkými písmeny a to je pro ni snazší.

Ilustrace jsou naprosto parádní, skvěle doprovázejí text.

Knížka je velmi kvalitně zpracovaná, má pevnou vazbu a určitě by neměla chybět v knihovničce žádné holčičky, zamilované do příběhu o ledovém království.

O tuto knihu si můžete zasoutěžit do 17.  2. 2017.

Ledové království – Polární záře Zlatá kniha

Pro děti od 6 let.

96 stran

Vydalo nakladatelství Egmont v lednu 2017.

Knihu si můžete objednat na www.albatrosmedia.cz.

 

Napsal/a: Andelinka

Toto taky stojí za přečtení!

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Spoření pro děti: jaké máte možnosti?

S novým přírůstkem do rodiny je čas začít myslet na budoucnost. Chcete-li svým ratolestem zajistit lepší start do života, neměli

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (1 vyjádření)

  • mura

    kniha se nám všem moc líbí,děti si ji moc přejí,máme totiž doma -Frozen mánii

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist