Recenze: Kouzelný fotbal Franka Lamparda

Rubrika: Knihy pro děti a mládež

Pamatujete si na Frankieho a jeho kamarády? Společně už zažili spoustu dobrodružství. Vyhráli nad piráty, římany, kovboji a dokonce i nad mumií. Co je čeká tentokrát?

Nakladatelství Cpress vydalo v pořadí již 5. díl série Frankův kouzelný fotbal, tentokrát s názvem Frankie a rytíři. Autorem je Frank Lampard.

Pokud vám utekly předchozí díly Frankie a piráti, Frankie a Římané, Frankie a kovbojové, Frankie a mumie, můžete si recenze na tyto knížky přečíst i tady na VD:

Frankie a piráti, Frankie a Římané, Frankie a kovbojové
Frankie a mumie

frankie_kovbojove_titulkafrankie_rimane_TITULKAfrankie_pirati_titulkafrankie_mumie_titulka

Všechny knížky Franka Lamparda najdete i s ukázkami tady.

Na co se malí čtenáři mohou těšit tentokrát?frank_rytiri_am_titulka

I v tomhle díle zažije Frankie se svými kamarády velké dobrodružství. Kouzelný fotbalový míč je tentokrát přenese do středověku, kde musejí bojovat s hroznými rytíři.

Opravdu se ve středověku nehrát fotbal a draci neexistovali, nebo je všechno jinak? A kdo je tajemný zakuklený hráč, který je Frankiemu tak moc povědomý? Tahle hra nebude moc férová, protože proti mocné čarodejnici, drakovi a tajemnému rytíři se hraje opravdu špatně.

Kamarádi budou muset spojit veškeré síly, aby tentokrát vyhrály, jinak na ně čeká kat.

Napětí a dobrodružství

Musím říct, že tentokrát to bude ještě napínavější než kdy předtím. Proti Frankieho týmu budou stát mocné síly a tak budou mít kamarádi opravdu co dělat. Princ Artuš potřebuje Frankieho pomoc a vítěz bere vše. Ve hře je totiž jeden hrad a proti sobě stojí dva bratři, Artuš a Egbert. Dokáže Frankie Artušovi pomoct, nebo je všechno ztracené? Zvládnou společnými silami i tenhle zápas a vrátí se zpátky domů, nebo je čeká porážka?

Ukázka

Najednou Frankie ucítil pod nohama pevnou zem a vlasy mu cuchal lehký vánek.frank_rytiri_am_ukazka1
Otevřel oči a to, co uviděl, mu vyrazilo dech.
Frankie stál spolu s ostatními na poli pokrytém nízkou trávou.
Charlie měl na sobě bílou nabíranou košili a koženou vestu s přiléhavými, obtaženými kalhotami a měkkými botami, které vypadaly jako trepky.

Frankie měl červenou tuniku, kterou volně obepínal opasek, a na nohách měl kožené boty. Louisa zalapala po dechu, když spatřila své saténové šaty, které sahaly až na zem. „Už zase – a já šaty tak nenávidím!“ prohlásila.
Frankie otevřel ústa překvapením, když mu padl do oka velký hrad, který stál za nimi.
Vpředu byla vysoká železná brána se spuštěným padacím mostem, vedoucím přes příkop.
„To teda ne!“ zvolal Charlie.

„To teda jo!“ odpověděla mu Louisa. „Jsme ve středověku!“
Všichni uslyšeli jakési zakňučení.
Když se otočili, uviděli Maxe, Frankieho pejska, jak se kutálí po trávníku. Kouzlo fotbalového míče přeneslo vždy celý tým, ať už byli kdekoliv. Max se postavil na nohy a rozhlížel se kolem.
„Už zase!“ povzdechl si. „Právě jsem se chystal zahnat sousedovu kočku z naší zahrady, a najednou bylo všechno vzhůru nohama.“
Frankie se pousmál. Věděl, že Max se přímo děsil Pantera, černé kočky, která bydlela u sousedů.

Kniha je rozdělena na 8 kapitol a má 110 stran. Díky větším písmenkám se bude dobře číst i začínajícím čtenářům. Text je psán vtipně, poutavě a přitom jednoduše a srozumitelně. Stejně jako u předchozích dílů i tento slibuje zajímavý a napínavý příběh, od začátku až do konce.

A protože je konec tak trochu otevřený, možná se dočkáme ještě dalšího dílu…

Napsal/a: Nuninka

Toto taky stojí za přečtení!

Tipy na dárky pro děti podle věku – zabaví se a rozvinou dovednosti

Lámete si hlavu s tím, co potěší nastávající, novopečené či už ostřílené rodiče, respektive jejich děti? Přečtěte si naše

Čtu dál →

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist