Recenze: Kostýmy a masky pro děti

Rubrika: Knihy pro děti a mládež

Už se těšíte na maškarní? Já vím, že teď se všichni těší hlavně na Vánoce, ale co bývá po Novém roce? No přece maškarní. Každý rok řeším co zase vyrobit, nebo jestli je lepší koupit už hotový kostým. Myslím si, že ani jedna varianta není špatná. Hlavně jde o to, jestli a kolik času máte na výrobu kostýmu. Jeden kostým, to se ještě dá, ale já to mám hned třikrát. 🙂 Takže občas sáhnu po rychlejším řešení. Ale co kdybych vám nabídla možnost vyrobit kostým, který je pěkný a přitom nemusí být náročný ani na čas, materiál nebo peníze?

Nakladatelství Fragment vydalo knižní publikaci Kostýmy a masky pro děti, autorkou je Irene Mazza. Kniha je rozdělena na čtyři kapitoly – Proměna je hrou, dnes se stanu, doplňky a kostými za minutku. Líbí se mi, že veškeré kostými jsou vyrobeny z nejrůrnějších materiálů, které najdete doma.

Publikace nabízí 30 originálních kostýmů, které vyrobíte jednoduše, rychle a hlavně levně. K tomu budete potřebovat např. nůžky, lepidlo, sešívačku, lepící pásku, fixy, kreslící potřeby, děrovačku, provaz, stuhy, spínací špendlíky, lak ve spreji, krepový papír atd. Materiál je z dostupných věcí jako plastové pytle, plastová víčka, kartony od vajec, staré sukně, klobouky nebo záclona. Výroba kostýmů je dá se říct „ekologická“ 🙂 . Což je super, protože i z těchto věcí můžete vyrobit úžasné věci. Základem kostýmu je také oblečení, které je pod kostýmem. Většinou jde o tričko, kalhoty, nebo lehká kombinéza (ne zimní, ale jakoby pyžamová).

Inspirujte se zvířátky a pohádkovými bytostmi a vyrob si např. kouzelníka, baletku, kosmonauta, mumii, vílu, lva, rytíře, včelku, draka, princeznu, šnečka, měsíc nebo medůzu. K tomu nesmíte zapomenout na doplňky – křídla, klobouk, plášť, tykadla, meč, tlapy a drápy. Spěcháte a musíte vyrobit něco opravdu během chvilky? Kostýmy za minutku jsou tady pro vás. Během chvíle zvládnete netopýra, pizzu, ducha, mumii, měsíc, červenou karkulku či kostlivce a můžete vyrazit.

Kostýmy jsou popsány se vším co budete potřebovat od spodního oblečení, materiál na výrobu kostýmu, pomůcky až po návod na výrobu krok za krokem.

Já jsem kluky doma přemluvila pouze na výrobu pirátské šavle, protože mi bylo řečeno : A kam v tom mám jít? Proč mám mít kostým, když si ho teď nemůžu nikam vzít. Mé děti se doma bohužel do kostýmu neoblékají jenom tak, pokud k tomu není nějaká příležitost, tak si kostým prostě nevezmou. Rozhodně, ale budu s dětmi ve školce dělat kostým na princeznu a prince k předvánoční pohádce Tři oříšky pro Popelku. Ale to budeme dělat až poslední adventní týden. 🙂

Pirátská šavle

Budete potřebovat: tvrdý papír, alobal nebo pevná hliníková fólie, žlutý a hnědý papír, tužku, pravítko, lepidlo.

Postup:

Předlohu šavle si překreslím na tvrdý papír. Celková délka je asi 50 cm, ale můžete udělat i trochu delší. Vystřihneme.

2 1

Tužkou si vyznačíme, kam až bude sahat čepel. Čepel dobře obalíme hliníkovou fólií na potraviny (alobalem).

3

Rukojeť obalíme hnědým papírem. Tady se dobře pracuje s krepovým papírem, který se dobře omotává.

5

Rukojeť šavle můžeme dokončit dvěmi způsoby – buď si z tvrdého papíru vystřihneme 2x rukojeť a nalepíme na šavli, nebo pomocí krepového papíru obmotáme či nalepíme na šavli žlutou část. Děti chtěli krepový papír, takže u nás je rukojeť celá z krepového papíru.

6 7 savle

Kostýmy a masky pro děti je krásnou publikací na výrobu kostýmů pro děti. Jednoduché návody a originální výrobky. Knihu mohu doporučit všem, kteří si chtějí dát tu práci a dětem sami vyrobí maškarní kostým.

673d75e586952e86f58a0a5796a97af2

Kostýmy a masky pro děti

Autorka: Irene Mazza

Pro děti od 7 let, 120 stran

Vydalo nakladatelství Fragment v říjnu 2016.

Knihu si můžete objednat na www.albatrosmedia.cz.

Napsal/a: Nuninka

Toto taky stojí za přečtení!

Zpříjemněte dětem koupání. Tady je 5 tipů!

Přístup k vodě se u dětí liší podobně jako náhled společnosti na koprovou omáčku. Zatímco jedny nemůžete dostat z vany, druhé

Čtu dál →

Jak vybrat přebalovací tašku na kočárek

Čekáte miminko a hledáte tašku na kočárek? Co všechno byste měli v takovém případě zvážit a proč maminkám nestačí

Čtu dál →

10 pravidel, jak oblékat děti v zimě

Venku přituhuje, nejen na horách napadla sněhová pokrývka. Zatímco my poznáme, kdy je nám zima nebo naopak příliš teplo

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist