Recenze: Johanka a malé prasátko

Rubrika: Knihy pro děti a mládež

Kniha Johanka a malé prasátko je povedenou publikací pro děti z dílny české autorky Zuzany Pospíšilové. Poutavý příběh této knihy doplňují nádherné ilustrace, vytvořené rukou ilustrátorky Daniely Skalové. Johanka a malé prasátko vychází v nakladatelství Grada.

Kniha na svých 72 stranách vypráví o holčičce jménem Johanka a jejím velmi podivném kamarádovi. Někdo má za kamaráda pejska, někdo papouška a Johanka má prostě malé prasátko. A že prasátko přece nemůže být kamarád s holčičkou? Pokud se začtete do stránek této knížky, tak se přesvědčíte, že klidně může. A dokonce to může být velmi šikovný kamarád, který dokonce umí hrát i šachy.

bez-nazvu-1

Co všechno Johanka s prasátkem zažije? To už bych vám prozradila příliš, tak alespoň malá ukázka:

Johanka sklopila hlavu. Bylo jí jasné, že maminka jí prasátko nikdy nedovolí. Copak neví, že prasátka jsou chytrá? Každý den by ho koupala, aby nebylo špinavé a neudělalo na podlaze čmouhy. A určitě by ho naučila spoustu dalších věcí.

I našemu Dominikovi by se po vzoru Johanky prý líbilo mít takové šikovné prasátko doma. Ale opravdu nemusí mít všechno. Líbilo se mu, jaké má knížka pěkné obrázky. Ale hlavně, že se prasátko koupalo ve vaně.

img_20161002_141435 img_20161002_141417

Knihu bych doporučila hlavně pro prvňáčky, protože má větší písmenka. Určitě se bude líbit i menším dětem, kterým knížku mohou přečíst rodiče ale zaujme i starší děti, tak jako to bylo u nás. Některé knihy mají vcelku nudné obrázky, zde ale naopak zaujmou velké, barevné a poutavé ilustrace. Knihu určitě doporučujeme.

Obálka Johanka a malé prasátko.inddJohanka a malé prasátko

Autorka: Zuzana Pospíšilová

Ilustrace: Daniela Skalová

72 stran, pro děti od 5 let

Vydalo nakladatelství Grada v srpnu 2016.

Knihu si můžete objednat na www.grada.cz.

Napsal/a: Králíček4

Toto taky stojí za přečtení!

Tip na výlet: Jestřebí hory a frankfurtská polévka

Jedno letní pondělí jsme chtěli využít krásného počasí a vyrazit někam do přírody. Našli jsme dvě dosud nezdolané rozhledny

Čtu dál →

Recenze: Nepovedené kouzlo – Emilka a ztracená škola

Ráda by vám představila knižní novinku autorky Petry Martiškové s názvem Nepovedené kouzlo – Emilka a ztracená škola, která

Čtu dál →

Recenze: Jak to bylo s panem vlkem?

„To je o Karkulce? To přece znám. Všechny pohádky mám přečtený už dávno, vždyť je mi DESET, mami!“ sdělil mi

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (3 vyjádření)

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist