Recenze: Hravá škola kreslení

Rubrika: Knihy pro děti a mládež

Mámo, táto, pojď si hrát, budem si číst a malovat. Ne, že bych začala skládat básně, ale tahle věta krásně a jednoduše vystihuje celou knížku.

Nakladatelství Grada vydalo knížku Hravá škola kreslení. Autorkou je Zuzana Pospíšilová, a ti kdo její knížky znají, ví, že se mají na co těšit.

Děti pojďte na chviličku
hrát s tužkami na honičku.
Kdo má papír, barvy rád,
ať jde kreslit, malovat!

Klárka moc ráda maluje a společně s maminkou se učí různé techniky. Dříve, než si vezmete tužku a papír, vyzkoušejte si malování pomocí krupice na tácku. Děti si přitom užijí spoustu legrace, tak trochu nepořádku přehlédněte. 🙂

kouzelne_malovani1

Pomocí čar, linií, kruhů a koleček se dá nakreslit spousta pěkných obrázků, tak tuto kapitolu nepřeskočte a hezky si nakreslete plot a žebřík pomocí jednoduchých čar. S Klárkou se naučíte i další techniky. Vyzkoušíte si pomocí razítek udělat krásnou berušku a kytičku. Neviditelným obrázkem překvapíte tatínka, koláží třeba dědečka. Z kaňky si udělejte strašidlo a barevná mozaika zabaví děti na dlouho. Krásný reliéf vyrobíte pomocí obyčejného alobalu a s voskovkami a žehličkou, zabavíte i babičku.

Naučíte se míchat barvičky a na konci se z vás stanou malíři. 🙂

Neviditelný obrázek kouzelne_malovani2

Budete potřebovat:

  • svíčku
  • štětec
  • barvičky
  • vodu
  • papír

Už teď můžu říct, že Zuzana Pospíšilová je má oblíbená autorka dětských knížek. Na každou její publikaci se těším, a pokaždé jsem velice příjemně překvapena.

hrava_skola_kreslení_titulkaA tak můžu říct, že i Hravá škola kreslení je velice povedená knížka pro děti. Krásně veselá, s barevnými obrázky a vtipným textem. Pohádkový příběh je doplněn kreslením a básničkami.

Děti se hravou formou učí různé techniky kreslení. Každý obrázek má také svoji básničku, která se nejenom hezky rýmuje, ale je také chytlavá.

Pusťte se i vy s Klárkou a její maminkou do dobrodružství zvané kreslení.

Více o knížce Hravá škola kreslení, najdete tady.

Napsal/a: Nuninka

Toto taky stojí za přečtení!

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Spoření pro děti: jaké máte možnosti?

S novým přírůstkem do rodiny je čas začít myslet na budoucnost. Chcete-li svým ratolestem zajistit lepší start do života, neměli

Čtu dál →

Jak vybrat ty pravé plenky pro novorozené miminko?

Očekávání miminka sebou nese spoustu radosti, ale také rozhodování a nákupů. Jednou z věcí, bez kterých se určitě neobejdete,

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist