Recenze: Ducháčkovic rodina aneb Mlžani v nesnázích

Rubrika: Knihy pro děti a mládež

Nakladatelství Fragment vydalo 16. 5. 2016 již třetí díl příběhů Ducháčkovic rodiny s názvem Ducháčkovic rodina aneb Mlžani v nesnázích. Autorkou je Sandra Vebrová, ilustrace doplnil Václav Ráž.

Do Ducháčkovic rodiny patří pan Mlživoj Ducháček, paní Blanka Ducháčková a děti Simon, Olivie a Bubi. Patří mezi duchy mlžany. Každé pondělí jim dovážková služba Ranní mlžné ptáče dováží bandasku s mlhou. Bubi ji chce vždy ochutnat jako první. Ani tentokrát tomu není jinak. Jaké je ale jeho překvapení, když bandaska s mlhou je prázdná. Na dně leží vzkaz :

„Je nám velice líto, ale z vážných důvodů je ranní dovážka mlhy až do odvolání zrušena. Přijměte naši velikou omluvu, přejeme sychravý podzim!“

Aby toho nebylo málo, objeví se také mlžanský posel s tajnou zprávou, ve které stálo, že došlo k podivnému ubývání mlhy v některých krajích. Jedním z krajů, kde ubylo mlhy je také místo, kam se Ducháčkovi měli zanedlouho stěhovat. Mají tedy zatím vyčkávat a zůstat tam, kde jsou.

2016-06-23-2117[1]2016-06-23-2118[1]

Stejnou zprávu dostala i teta Leopolda Mráčková, které se opět ztratil dům. Spolu s rodinou se tedy odvážně nastěhovala do opuštěného lidského sídla. A pozvala děti, aby je přijeli navštívit, protože u nich je mlhy dostatek. Teta Leopolda má syna Alfího, kterého Simon, Olivie a Bubi už dlouho neviděli, tak se doopravdy těší. A to ani netuší, jaké je tam čeká dobrodružství.

Rodina Mráčkových se shodou okolností usídlila v domě, kde kdysi dávno bydlel jeden z jejich předků, prapradědeček Kašpar. Ten byl asi před 200 lety členem Strašidelné rady. Ta měla za úkol hlídat čtyři kouzelné předměty – takzvané Mlhčarovníky. Jedná se o:

1. Hřejivé polínko

2. Lektvar změny skupenství

3. Uspávací skříňka

4. Netopýralka.

Na starost je dostal právě Mlhomír Kašpar a ten je schoval. Pak ztratil paměť a nikdo nevěděl, kde jsou. Strašidelná rada tak přestala existovat.

Alfí, Simon, Olivie a Bubi se rozhodnou Mlhčarovníky najít. Velkou pomocí jim bude také lidský chlapec Kryštof, který bydlí v sousedním domě. A právě tam jsou některé z Mlhčarovníků ukryté. Než se Simon s Olivií a Bubim vrátí domů za rodiči, zažijí spoustu legrace při jejich hledání.

Začátkem listopadu se celá Ducháčkovic rodina vydá do Dávnokraje. Tam by na ně měl čekat jejich dům. Bohužel ale na adrese, která jim byla udána, už bydlí nějaký jiný duch, tak se dům ztratí. Ducháčkovi se tedy musí uchýlit do jediného dušího hotelu – U Spícího bubáka. A i tady je čeká mnoho dobrodružství. Tentokrát budou pátrat, proč a kam se ztratila mlha.

2016-06-23-2119[1]

Knihu četl sedmiletý syn Tomášek. A jak sám říká, kniha je hodně napínavá a obtížně se od ní odtrhával. Autorka knihu napsala opravdu velmi poutavě, stejně jako předchozí dva díly. My tedy doufáme, že autorka brzy napíše další díl. Těším se i já, protože do čtení této série jsem se pustila i já a i mě knihy zaujaly.997948cfb7a02df8963d1818e0de0b2c

Kniha je určena čtenářům od 9 let, ale pokud i mladší dítě rádo čte, doporučujeme ji třeba jako prázdninové čtení.

 

Knihu vydalo nakladatelství Fragment a objednat si ji můžete zde.

Napsal/a: Kyller

Toto taky stojí za přečtení!

Zpříjemněte dětem koupání. Tady je 5 tipů!

Přístup k vodě se u dětí liší podobně jako náhled společnosti na koprovou omáčku. Zatímco jedny nemůžete dostat z vany, druhé

Čtu dál →

Jak vybrat přebalovací tašku na kočárek

Čekáte miminko a hledáte tašku na kočárek? Co všechno byste měli v takovém případě zvážit a proč maminkám nestačí

Čtu dál →

10 pravidel, jak oblékat děti v zimě

Venku přituhuje, nejen na horách napadla sněhová pokrývka. Zatímco my poznáme, kdy je nám zima nebo naopak příliš teplo

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (2 vyjádření)

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist